Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivételező szülő miért a nem...

Kivételező szülő miért a nem szeretett gyerekétől várja, hogy ápolja?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, 16 év korkülönbség van köztünk.

Anyánk mindig a kisebbet kényeztette, mindig arra hivatkozott, hogy mert ő kicsi.

Ez a kivételezés nekem akkor lett nyilvánvaló, mikor kamasz lett, és rengeteg dolgot megengedtek, megvettek neki, amit nekem soha.

A kapcsolatunk sose volt szoros, anyánkkal kimondottan rossz.

Most egy betegség miatt ápolásra szorul, egy évig biztos, de lehet, hogy élete végéig. Kertes házban él, begyújtani se tud majd egyedül.

A húgom amint lehetett, összeköltözött a párjával, és 2 órányi távolságra költöztek.

Mi viszonylag közel lakunk, 10 percre.

Most mindenki azt várja, hogy én fogom ápolni. Azért, mert a húgom párja ki nem állhatja anyánkat, oda nem mehet. Ezért is költöztek.

Csakhogy: nekem itt a munka, 3 kicsi gyerek, és egyszerűen nem tudom megoldani, hogy két kertes házat rendben tartsak, télen pedig fűtsek nála, vagyis 2 óránként tegyek a tűzre.

A testvéreméknek központi fűtés van, ott ilyen gond se lenne.

Az én párom se kedveli anyám, mi meg egy légtérben se tudunk tíz percig megmaradni. Eddig is mi nyírtuk a füvet, etettük a kutyáit, ha szanatóriumban volt, de ápolni nem fogom. Egy fizetésből nem tudunk megélni.

Öregek otthonába nem is akar menni, és nincs is rá pénzünk.

Miért lenne jobb, ha mi ápoljuk, miközben mi se szeretjük?


2018. júl. 2. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

szegény öreg... bárcsak jobblétere szenderülne, jobb lenne neki!

"Miért lenne jobb, ha mi ápoljuk, miközben mi se szeretjük?"

Nem lenne jobb!

muszáj lesz az otthont összehozni a testvéredékkel együtt!

2018. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez nem attól függ, hogy kinek mennyi és milyen testvére van. Annyi csak a kérdés, hogy tudod-e anyukádat önzetlenül gondozni, vagy nem. Más nem számít.
2018. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Amíg ő nem áll eléd, hogy "Ágikám, akkor beszéljük meg, mikor jössz begyújtani vagy ebédet főzni nekem, amikor én nem tudok", addig nem is foglalkoznék a helyedben a kérdéssel. Fejben felkészülhetsz, hogy mit mondj majd neki, de ha a gyerekeid, a saját portád és a munkád miatt nincs kapacitásod ugyanennyi plusz kötelezettséget a nyakadba venni, akkor ezt vele is tisztázd és ha nem látja be, a kitartó nem megy, nem megy,... marad. Javasolhatod, hogy a hugoddal összeülve keressetek olyan megoldást, ami nem kizárólag téged terhel, míg más éli világát.
2018. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
56%

Aki többet kapott és aki többet bír, annak kellene többet segítenie. Ez főleg a szeretett gyerekre igaz. Ha nem tud jelen lenni, fizessen be többet anyagilag. A központi fűtés miatt a felépülési ideig logikusabb a testvéredéknél elhelyezés. Elvileg mindkettőtöknek u. annyira nehezen elviselhető ő, csak tesód kivételezett volt. "Többet kapott, most "fizessen többet"!


Ezt a kivételezettséget is érdemes lenne megbeszélnetek, amíg lehet. Akár hármasban.

2018. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ezt nem neked kellene csinálni. Egy beteg és idős ember ápolása szinte egész napos feladat lenne, de gondolom (még ha jó is lenne a kapcsolat, akkor se) nem tudjátok megoldani, hogy reggeltől estig anyukádat felügyeld. Ez inkább egy hivatásos ápoló feladata lenne, aki ért is ehhez. Lehet nagy hülyeséget mondok, de egyik ismerősöm mamája úgy ment idősek otthonába, hogy a nyugdíjából fizették - csak szegény néni ott fokozatosan leépült szellemileg. :( A nyugdíjas dolog azért nem biztos, mert egyszer beszéltünk csak róla, én meg annyira nem faggatóztam.

Ez meg nem anyukádhoz kapcsolódik, de a kutyáknak én új otthont keresnék, hiszen egy ápolásra szoruló ember nem tud velük foglalkozni.

2018. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:
23%
#3: Egyetértek.
2018. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Hugoddal üljetek le, és beszéljétek meg. Ez nem úgy van, hogy ő csak úgy kivonul a dologból. Neked (ha anyukádat ápolod), kiesik a munkából szerzett jövedelmed. Ez nem így működik, hogy aki közelebb lakik, az szív.
2018. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Beszéld meg tesóddal, egyébként meg próbáljatok házi ápolót fizetni, ha otthonba nem akar menni. Anyámék is 3-an testvérek, nagyanyám nem akar sehova mozdulni, de egyedül van, anyám is messze költözött, az egyik testvér külföldön van, de aki közel van, ő is dolgozik, szóval nem tudnák csak úgy magukhoz venni az öreget oda sem, most még nem kell ápolni, de már volt szó idősek otthonáról is, házi ápolóról is, most valaki jár hozzá, azt fizetik, 3 testvér összedobja valahogy, ahogy nagyapámnál is, amíg élt.
2018. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
nem lesz más megoldás, mint hogy ápolót fogadtok mellé, vagy otthont intéztek - közösen fizetve a húgoddal. Nem tudod 3 kisgyerek mellett ezt a feladatot ellátni...
2018. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ugyanez a felállás, 16 évvel fiatalabb húg, neki mindent, nekem semmit, én oldjak meg mindent magam. Én egész gyerekkoromban csak takarítottam, fogkefével sikáltam a fugát, fát pakoltam lány létemre, füvet nyírtam, kapáltam, bevásároltam, takarírottam, húgomnak SEMMIT nem kellett csinálnia, még a saját szobáját sem takarította.


Na, szóval, most már felnőttek vagyunk, én keservesen összekuporgattam a lakásom kezdőrészletét, felvettem a lakáshitelt, megvettem a lakást, majd ki is adtam. Szerencsére az albérleti díj fedezi a törlesztőt. Anyám kitalálta, hogy húgom Pestre jön tanulni és odaköltözik. Mondtam neki, hogy albérlőim vannak, nem fog menni. Hát, dobjam ki őket, majd találnak másikat. Mondom, egyrészt szerződésünk van, másrészt akkor ő fogja fizetni a lakbért? Hát, ő úgy gondolta, hogy a rezsit fizeti. Mondom, ez így nem fog menni. Azóta én vagyok a világ legszemetebb, legönzőbb embere, persze, nekem el kellett mennem dolgozni egyetem mellett, hogy ki tudjam fizetni a koleszomat, meg a kajámat. Húhomnak nem kell, ő költözzön be a lakásomba csak úgy és küldjem el a bérlőimet.


Ja, amikor otthon valami munka van, minket hivogat anyám, hogy 160 km-ről menjünk haza. És tudjátok, húgom, miért nem segít? Mert kirándulni megy a barátaival. :D


A kérdésre a válasz pedig, valahol a sorok között. :) A kivételezz testvér nekik mindig kivételezett marad, a kérdés az, hogy te mit vállalsz ennek függvényében. Sajnos én hiába mondtam anyámnak, hogy mit kapott húgom, amit én nem, egyszerűen letagadja.

2018. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!