Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivételező szülő miért a nem...

Kivételező szülő miért a nem szeretett gyerekétől várja, hogy ápolja?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, 16 év korkülönbség van köztünk.

Anyánk mindig a kisebbet kényeztette, mindig arra hivatkozott, hogy mert ő kicsi.

Ez a kivételezés nekem akkor lett nyilvánvaló, mikor kamasz lett, és rengeteg dolgot megengedtek, megvettek neki, amit nekem soha.

A kapcsolatunk sose volt szoros, anyánkkal kimondottan rossz.

Most egy betegség miatt ápolásra szorul, egy évig biztos, de lehet, hogy élete végéig. Kertes házban él, begyújtani se tud majd egyedül.

A húgom amint lehetett, összeköltözött a párjával, és 2 órányi távolságra költöztek.

Mi viszonylag közel lakunk, 10 percre.

Most mindenki azt várja, hogy én fogom ápolni. Azért, mert a húgom párja ki nem állhatja anyánkat, oda nem mehet. Ezért is költöztek.

Csakhogy: nekem itt a munka, 3 kicsi gyerek, és egyszerűen nem tudom megoldani, hogy két kertes házat rendben tartsak, télen pedig fűtsek nála, vagyis 2 óránként tegyek a tűzre.

A testvéreméknek központi fűtés van, ott ilyen gond se lenne.

Az én párom se kedveli anyám, mi meg egy légtérben se tudunk tíz percig megmaradni. Eddig is mi nyírtuk a füvet, etettük a kutyáit, ha szanatóriumban volt, de ápolni nem fogom. Egy fizetésből nem tudunk megélni.

Öregek otthonába nem is akar menni, és nincs is rá pénzünk.

Miért lenne jobb, ha mi ápoljuk, miközben mi se szeretjük?


2018. júl. 2. 15:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%
"Sajnos én hiába mondtam anyámnak, hogy mit kapott húgom, amit én nem, egyszerűen letagadja." - Az én szüleim is ilyenek, csak nekem öcsém van.
2018. júl. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, a tesód nem tehet arról, hogy a szüleitek hülyék voltak, de az ápolás még azokban a családokban is okoz problémákat, ahol nincsenek ilyen konfliktusok. Vagy szarban hagyjátok az öreglányt mindketten, vagy összedobjátok az otthont vagy a házi ápolót közösen. De egyikőtök se vegye a vállára ezt a terhet így egyedül.
2018. júl. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
81%

Sok esetben a nagyon "szeretett gyerek" le se szarja a sülőket.


Megszokta, hogy mindent a segge alá raknak, épp ezért szociális érzék nulla.


Más: én NEM gondoznám apámat, inkább otthonba raknám, mert volt részem egy demens nagyapa gondozásában, és majdnem belerokkant a család.

2018. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!