Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ha egy gyerek...

Szerintetek ha egy gyerek szereti az apját, akkor az az ember jó apa?

Figyelt kérdés

A páromnak vannak hibái, amikről tud és próbál tenni ellenük, látható is sok javulás (érdekes családban nőtt fel), de mégsem tökéletes (ha egyáltalán van ilyen) és valószínű nem is lesz soha az.

A fiúnk viszont imádja, akkor csak nem annyira rossz, nem?

Sokat elmélkedek ezen.

Nem csak, úgy elvan vele, mint mondjuk a mamájával, hanem kifejezetten ragaszkodik hozzá.


2018. júl. 2. 20:03
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
38%

"A páromnak vannak hibái... de mégsem tökéletes"


Úgy látom, hogy az a legnagyobb hibája, hogy feleslegül vett egy olyan nőt, aki egyáltalán nem becsüli meg.

Én már régen kirúgtalak volna!

2018. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
68%

Mik azok a hibák?


Nem biztos, hogy jó apa, attól még, hogy a fiatok szereti, hisz ahogy egy korábbi válaszoló is írta, a kisgyerekek még akkor is szeretik a szüleiket, ha azok tényleg szörnyűek.

Neked kellene tudnod. De ha te is rossznak gondolod, akkor egyáltalán minek vagy vele? És miért gondolod, hogy más apák jobbak, vagy hogy te jobb anya vagy?

A rokonok véleményére adni ilyen téren meg elég nonszensz, anyám családjából kiindulva legalábbis mindenképpen, ők konkrétan mindenkit utálnak, aki nem vérszerinti családtag. :D előszeretettel szidják apámat is, és anyám öccsének a párját is, és összeesküvés-elméleteket találnak ki ellenük, pedig egyikükkel sincs semmi baj, tényleg nincs, rendesen fel is tudnak húzni az ilyen hülyeségeikkel.

2018. júl. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

De igenis megbecsülöm, és meg is védem, ha kell, ez az oldal pedig névtelen, semmi baja nem lesz a páromnak, ha felteszek egy kérdést.

Az alapvető probléma vele az (más is van, de a lényeges most az ami a gyerekneveléssel kapcsolatos), hogy nem tud játszani a gyerekkel rendes gyerek játékokat, ez gondolom abból fakad, hogy erősen elhanyagolt gyerek volt. Már jobb a helyzet, a gyerek tudja irányítani a játékot, de néha még mindig látom, hogy idétlen nem a gyereknek való dolgokkal próbál vele játszani. Hülye verseket mond neki, ugye jókat kacagnak, persze, hogy a gyereknek tetszik, csak épp nem neki való a tartalom, meg ugye megjegyzi és máshol ö is mondja.

Szerintem a gyereknek ez tetszik benne főként, hogy apa olyan bohókás, más mint az ovónéni, meg anya, lehet nála nem megengedett dolgokat is csinálni.

Aztán ami még nekem olyan fura, ne tudom erről mi a véleményetek, ha kap valamit a gyerek bárkitől is, megeszi, ha megkívánja, mondván hát majd veszek másikat, meg én is szoktam venni ilyen. Húsvéti csomagra is rájárt, és nem érti mi a gond. Igen, utána ő is vett csokit, de akkor is. Én ezt úgy gondolom, hogy amit a gyereknek szán valaki, ne mi együk meg, mert nem nekünk szánták, akkor sem ha utána veszünk mást. Vannak olyanok amit külföldről hoznak, tehát olyat biztos, hogy nem vesz neki.

2018. júl. 3. 07:04
 14/37 A kérdező kommentje:
Az én apukám pedig ezt mindig tiszteletben tartotta, hogy ami a mienk ahhoz nem nyúl, de ő meg sokat veszekedett anyuval, néha meg is verte... Szóval másban meg ő sem volt mintaapa. Ezért kérdezem, elég ha egyszerűen csak szereti a gyerek? Akkor már lehet jónak mondani? És mi az ami már a rossz szülő (akár anya/apa) kategória?
2018. júl. 3. 07:09
 15/37 anonim ***** válasza:
46%
A párod helyében én nagyon elgondolkodnék, mit is akarok tőled, ha te megvédés helyett inkább elbizonytalanodsz, ha támadnak engem...
2018. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
96%
Azér, kérdező, az, hogy apád néha szétverte anyádat NEM "egy kis hiba", hanem azt jelenti, apád erőszakos brom.
2018. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező! Becsüld meg ezt az embert! Neked durva apád volt, azért vagy így összezavarodva!!- vedd észre,az hogy bohóckodik a kisgyerekkel és kacarásznak NAGYON IS JÓ! Jó barátok, bolondoznak. Nem lenne célszerű, ha erőltetne valamilyen nem kisgyereknek való dolgot, pl mindenáron meg akarná tanítani számolni, írni, stb. Boldog egészséges, önálló felnőtt lesz a gyereked, hagyd játszani az apjával! Nagyon szomorú és sokkal nehezebb az apa nélkül felnőtt emberek élete..

A csoki téma: ezt beszéljétek meg. Talán nem vagytok olyan szegények, hogy az apának is jusson egy kis édesség, ha megkívánja. Beszéljétek meg: ez a gyereké, ez a miénk - ebből vegyél. Süssél finom süteményeket - és nem fog az egyébként hitvány mikulás-nyuszicsomagra rájárni!


Legyél megértőbb! Kívánom, hogy békében meg tudjátok beszélni és oldani a gondokat, és szépen felneveljétek a gyerekeket!

2018. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem védtem meg? Igenis elmondtam, hogy fejezzék be, nem vagyok erre kíváncsi. De máskor meg azt mondják a kívülálló jobban látja, mert én elfogult vagyok.

Csak egy kérdés nem fogunk ettől szétmenni meg semmi :)

2018. júl. 3. 09:06
 19/37 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek ennyire odavan érte akkor valamit jól csinál.
2018. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg jó apa.

Ettől még lehet "rossz férj".


A gyerek viselkedése,viszonyulása a szülőhöz a legjobb bizonyíték.

Vannak gyerekek,akik elbújnak az apjuk elöl,mert félnek tőle.Sajnos sok ilyen van.

2018. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!