Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatos veszekedések az...

Folyamatos veszekedések az ételen?

Figyelt kérdés
Apámmal nem vagyunk nagyon jóba. Sose voltunk igazából. A hugomat mindig többe nézte mint engem. De most nem erről van szó. Egy kisebb problémám van, amit csak azért írok ide, mert kíváncsi vagyok hogy jól oldom- e meg a helyzetet vagy rosszul látom a dolgokat. Szóval, anyám sokat dolgozik így kb hetente 1x van kaja, így (ha rendes főtt ételt szeretnék enni) egy étteremből szoktam rendelni ételt. Elég borsós áron. 2000 Ft / étel. Lehet másnak ez nem nagy ár, de nekem mint diáknak/munkanélkülinek az. A problémám az, hogy mikor nem eszem meg az egész kaját, ugye természetesen berakom a hűtőbe. Általában másnap reggel szoktam elfogyasztani reggeliként a tegnap meghagyott maradékot. Bárcsak ilyen egyszerű lenne! Mert nekem létezik egy drága apukám aki mindig megeszi! Az elején csak csipegetett belőle, de ma már odáig fajult hogy az üres dobozt ott hagyja a hűtőben benne kb 3 rizsszemmel. És persze ha azt merem mondani neki hogy "Ne haragudj de elegem van már abból hogy a kis nehezen összekapargatott pénzemből veszek valamit és te azt megeszed" akkor már én vagyok a megtestesült ördög. (vagy még a többi trágár szó..) Ma pl, azzal jött hogy leszarja hogy én fizettem ki a kajámat, ő hányszor fizeti ki a rezsit, és hogy ezért hálával kéne tartoznunk neki. Könyörgöm, mi egy szülő dolga? :D

2018. júl. 4. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi bunkó proli gyűlt itt össze, te jó ég (nyugodtan pontozzatok, én is pontoztalak titeket). Az a típus, aki kiteszi a gyerekét a 18. szülinapján, vagy ha mégsem, akkor elvárja, hogy a még tanuló gyerek dolgozzon, és fizessen az otthoni ellátásért. Mindenki arról beszél, hogy főzzön inkább a gyerek, lehetőleg az egész családra, de az fel sem merült, hogy esetleg apuka főzhetne, aki egész délután otthon van! Ezt magyarázza már meg valaki, hogy apának miért nincs semmyilen dolga a háztartásban?! Mert éjt nappallá téve dolgozik a betevő falatért? Nekem nem az jött le.


Viszont kérdező is nagy barom, ha minden nap étteremből rendel, ráadásul enniyért. Menüt olcsóbban is lehet kapni. Ahova járok (egyetem mellett önkiszolgáló), kb. 800 forint egy menü, de nagy adat főétel és leves is 1500 alatt van. És persze Budapesten. Főzni meg tényleg 10 perc alatt lehet gyorsat, vagy hétvégenkét nagyobb adagot, amit le lehet fagyasztani. De olyan mintha az egész családban senkit nem érdekelne, hogy van-e mit enni. Ha valaki szerez magának, arra meg ráugranak.

2018. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
27%

Fuj nagyon gaz, hogy kisajnalad apukadbol a maradekot, ez undorito dolog el sem hiszem.


Viszont! Anyukadnak is foznie kellene gyakrabban, tobb ezer no munka utan szinte mimden map foz, apukadnak is elolehetne venni a fozni valokat neha es persze neked is. Kompromisszumot kellene kotni szerintem,hogy ki mikor foz, de ilyet hogy a sajat apadtol sajnalod a maradekod hat nem tudom elhinni.



Hihetetlenul furcsa csalad vagytok, mar bocsi

2018. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
79%
42-es. Ha az anyukája főzhetne munkamellet akkor az apuka miért nem?
2018. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
73%

Van a családban 3 épkézláb, kvázi felnőtt ember.

Egyik sem ér rá főzni, inkább azon veszekednek,ki eszi meg a rendelés maradékát.


Szóval: anyukád, amikor nem dolgozik, tudna többfélét, nagyobb mennyiségben főzi, betenni kisebb adagokban a fagyasztóba.


A válaszaidból úgy értettem, délután te is, apukád is otthon vagytok.

Feltenni főzni tésztát, csinálni mellé pörköltet, bolognait, carbonarat, krumplistésztának krumplit ( bármit) kb fél órás munka+ kevergetni kell néha.

Egy órátok nehogy már ne legyen.


Igen, én is van, hogy 9 kor érek haza a munkából, mégis van kaja.



Amúgy, 2000 forintból majdnem egy kiló hús és 2 csomag tészta kijönne. Sőt, még savanyúságra is marad. Öten vagyunk, nálunk ez a mennyiség elég másfél napra.


De ti a drágán vett, kevés kaján veszekedtek :D

2018. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
56%
Még írjátok le vagy 200X,hogy főzzön a kérdező,miközben már megmondta hogy nem akar :D
2018. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
43%

41! mindenekelőtt te vagy itt egyedül "bunkó proli"

és + ostoba, gonosz alak, mert nem tudod elképzelni, hogy a családfő, az apa dolgozik, hogy a család éljen (du. otthon van, mert 5kor kezd?) - és annyit nem kap, hogy ehessen.

2018. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki másnak ugyanúgy dolga van a családnak. Apuka meg család nélkül éhen döglene vagy mi? Mert ha egyedül élne, akkor mindent magának kellene intéznie. A nők meg nem cselédek. Nekik is dolguk van. Ha így áll a dolog, akkor mindenki intézzen kaját magának. Ha fater meg ennyire bélpoklos, akkor csinálja meg magának a nagy üstnyi pörköltet vagy ami elég neki. Aztán senki nem vesz össze senkivel. Ha nem jönnek ki, akkor kár az osztozkodást erőltetni. Akkor mindenki intézze magának, a másikat meg hagyja élni.
2018. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
92%
*családban
2018. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
49%

#46! A legkevésbé sem vagyok proli, kikérem magamnak.


És mi van, ha apuka 5-kor kel? Akkor is ráér 10-kor lefeküdni, addig meg nyugodtan főzhat magának. Nehogy már a gyerek főzzön az egész családra! Hogy segít a házimunkában, kitakarítja a szobáját, leviszi a szemetet, néha felposzívózik, oké, de nem azért van, hogy háztartást vezessen. Vagy ha kisebb gyerek lenne, senki nem látná el? Ja, persze, valaki már 9 évesen főzött, én meg 2 évesen mostam-vasaltam a szüleimre. Ne már!

2018. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
27%

"A nők meg nem cselédek... akkor mindenki intézzen kaját magának. Ha fater meg ennyire bélpoklos"


Igaz vérmes hsz. A családról, mint közösségről, melyet a szeretet és megbecsülés tart össze, már nem is hallott. Ha a családfő éhes = bélpolkos, ha felnőtt, anyányi diáklány csak a telefonját nyomkodja, az igen, az modern világban életcél, talán még azt is "jogosnak" érzenéd, hogy kukázza az apját.


A családok egy-egy sejt a társadalom élő, organikus szövetében, ha azok betegek, a sejtek betegek, akkor elrákosodik és beledöglik a társadalom. Sic transit gloria mundi.

2018. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!