Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatos veszekedések az...

Folyamatos veszekedések az ételen?

Figyelt kérdés
Apámmal nem vagyunk nagyon jóba. Sose voltunk igazából. A hugomat mindig többe nézte mint engem. De most nem erről van szó. Egy kisebb problémám van, amit csak azért írok ide, mert kíváncsi vagyok hogy jól oldom- e meg a helyzetet vagy rosszul látom a dolgokat. Szóval, anyám sokat dolgozik így kb hetente 1x van kaja, így (ha rendes főtt ételt szeretnék enni) egy étteremből szoktam rendelni ételt. Elég borsós áron. 2000 Ft / étel. Lehet másnak ez nem nagy ár, de nekem mint diáknak/munkanélkülinek az. A problémám az, hogy mikor nem eszem meg az egész kaját, ugye természetesen berakom a hűtőbe. Általában másnap reggel szoktam elfogyasztani reggeliként a tegnap meghagyott maradékot. Bárcsak ilyen egyszerű lenne! Mert nekem létezik egy drága apukám aki mindig megeszi! Az elején csak csipegetett belőle, de ma már odáig fajult hogy az üres dobozt ott hagyja a hűtőben benne kb 3 rizsszemmel. És persze ha azt merem mondani neki hogy "Ne haragudj de elegem van már abból hogy a kis nehezen összekapargatott pénzemből veszek valamit és te azt megeszed" akkor már én vagyok a megtestesült ördög. (vagy még a többi trágár szó..) Ma pl, azzal jött hogy leszarja hogy én fizettem ki a kajámat, ő hányszor fizeti ki a rezsit, és hogy ezért hálával kéne tartoznunk neki. Könyörgöm, mi egy szülő dolga? :D

2018. júl. 4. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
100%

#59 persze, az anya a hunyó... látszik, hogy te se jártál még étterem konyháján, ha jártál volna jól tudnád, hogy a főzés bárki bármit mondjon, nem kifejezetten a nők feladata. Az egy dolog, ha valaki háziasszony, akkor az a dolga, hogy nevelje a gyereket, főzzön, ügyeket intézzen, takarítson, de itt nem ez a helyzet. Nem tudom hány éves a kérdező, de én 16 éves korom óta főztem a családra anya helyett, aki 12 órákat dolgozott hol éjjel, hol nappal, heti 4-5nap. Szerintem más is vállalhatja a főzést, nem csak a családanya, szóval nem értem miért az ő hibája lenne. Na mindegy...

Kérdező szerintem próbálj édesanyáddal beszélni, ha továbbra is ezt az életmódot szeretnéd folytatni (hozzáteszem: tényleg jobb lenne, ha anya nem is, apud vagy te valami kaját összedobnátok, annyi másra költhetnél ehelyett, de a te döntésed), hogy szóljon apudnak, hogy ne egye meg a gyereke ételét. Hátha ő jobban tud rá hatni.

2018. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván azért gondolom így kedves utolsó mert nő vagyok aki imád főzni és jól lakatni a vele egy háztartásban élőket. Dolgoztam én is 3 müszakban,de akkor is volt időm a családra főzni.
2018. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
100%
#62, az a te dolgod, hogy teszeretsz a családra főzni, de valaki nem szeret, nem tud. Nem várható el egy dolgozó nőtől, hogy minden nap főzzön, de ha van kedve, akkor jó.
2018. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!