Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatos veszekedések az...

Folyamatos veszekedések az ételen?

Figyelt kérdés
Apámmal nem vagyunk nagyon jóba. Sose voltunk igazából. A hugomat mindig többe nézte mint engem. De most nem erről van szó. Egy kisebb problémám van, amit csak azért írok ide, mert kíváncsi vagyok hogy jól oldom- e meg a helyzetet vagy rosszul látom a dolgokat. Szóval, anyám sokat dolgozik így kb hetente 1x van kaja, így (ha rendes főtt ételt szeretnék enni) egy étteremből szoktam rendelni ételt. Elég borsós áron. 2000 Ft / étel. Lehet másnak ez nem nagy ár, de nekem mint diáknak/munkanélkülinek az. A problémám az, hogy mikor nem eszem meg az egész kaját, ugye természetesen berakom a hűtőbe. Általában másnap reggel szoktam elfogyasztani reggeliként a tegnap meghagyott maradékot. Bárcsak ilyen egyszerű lenne! Mert nekem létezik egy drága apukám aki mindig megeszi! Az elején csak csipegetett belőle, de ma már odáig fajult hogy az üres dobozt ott hagyja a hűtőben benne kb 3 rizsszemmel. És persze ha azt merem mondani neki hogy "Ne haragudj de elegem van már abból hogy a kis nehezen összekapargatott pénzemből veszek valamit és te azt megeszed" akkor már én vagyok a megtestesült ördög. (vagy még a többi trágár szó..) Ma pl, azzal jött hogy leszarja hogy én fizettem ki a kajámat, ő hányszor fizeti ki a rezsit, és hogy ezért hálával kéne tartoznunk neki. Könyörgöm, mi egy szülő dolga? :D

2018. júl. 4. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
71%
#50 Csak azt mondd meg, hogy ez a feddhetetlen családfő, aki összetartja a világot, mi a f**zért nem tud magának főzni? Mert azt ugye elvárjátok a gyerektől, hogy főzzön mindenkire, vagy adjon a saját rendelt kajájából!
2018. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
69%
Hány éves a kérdező? Ha 18 alatt van akkor azért elég gáz hogy a zsebpénzéből kell kaját vennie mert otthon nem főznek/vesznek neki ételet.
2018. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
64%
*ételt
2018. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
63%
Aki azért ad, hogy cserébe ő is visszakapjon, háttööö... Na jó. A gyereke elől elvenni a saját pénzén kuporgatott kaját, hát az nem fer. Te azt a zsebpénzedből vetted úgy, hogy nincs is kereseted; akkor rendeljen ő is magának, ne a tiédet vegye el. De amúgy meg hát szerintem lehet, hogy akkor mégiscsak neked kéne elmenni étterembe, ha meg tudod oldani, és akkor ott úgy, hogy pl kisebb adagot rendelsz, és ott azt rögtön meg is eszed. Én nem tudom, az drágább-e, ha elfoglalsz egy asztalt; és akkor addig másvalaki ott nem tud enni, mert ott helyben vagy ott a színtéren; és végülis te is eszel; vagy pedig a kiszállítási díj az olcsóbb. Amúgy nekem fogalmam sincs, de én nem enném el a gyerekem elől amit saját pénzén maga számára rendelt; és nem is az, hogy megkérdezi, hogy ehetne-e egy picit belőle, hanem megeszi mind amit talál :/
2018. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
86%
Milyen felnőtt férfi az, aki a lányától várja el, hogy meghamiztassa. Legyen már töke, és főzzön, ha éhes.
2018. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
84%

Látszik mennyibe nézik itt a nőket...10-12 óra után még kötelessége lenne főzni? WTF?

Ilyenkor örülök neki, hogy normális élettársam van, és nem valami óbégató óriáscsecsemő, aki a család szentségére hivatkozva próbálja elfedni saját lustaságát, életképtelenségét.

2018. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
84%
"#50 Csak azt mondd meg, hogy ez a feddhetetlen családfő, aki összetartja a világot, mi a f**zért nem tud magának főzni? Mert azt ugye elvárjátok a gyerektől, hogy főzzön mindenkire, vagy adjon a saját rendelt kajájából!" Ott a pont. Követelőző, neki minden jár alanyi jogon felfogás...
2018. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
97%
Ez a család nem tölti be a funkcióját, mert nem ülnek le együtt megbeszélni, hogy mi is lenne a legjobb megoldás. Senkinek nem kéne éhesnek maradni, de az sem várható el, hogy csak egyvalaki gondoskodjon meleg ételről. Nyilván nem történik semmi, amíg csak egymásra mutogatnak.
2018. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező,írjad meg hol laksz és minden második nap olyat fözök nektek apáddal hogy megnyaljátok még a szomszéd újját is. Anyádat meg nem is mondom mit csináljatok vele,ő itt a hunyó senki más.
2018. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj de 2000 ft bol mar tudsz fozni,lehet az egesz csaladnak.Pl.Turos tészta,krumplit tészta,a csirke szarny-comb is kilója max 500 ft.melle sült krumpli vagy gyors rizs.Bab főzelék,sült virslivel,2000 ft bol.Kicsit elvagy kenyeztetve!!!!

27 n

2018. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!