Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatos veszekedések az...

Folyamatos veszekedések az ételen?

Figyelt kérdés
Apámmal nem vagyunk nagyon jóba. Sose voltunk igazából. A hugomat mindig többe nézte mint engem. De most nem erről van szó. Egy kisebb problémám van, amit csak azért írok ide, mert kíváncsi vagyok hogy jól oldom- e meg a helyzetet vagy rosszul látom a dolgokat. Szóval, anyám sokat dolgozik így kb hetente 1x van kaja, így (ha rendes főtt ételt szeretnék enni) egy étteremből szoktam rendelni ételt. Elég borsós áron. 2000 Ft / étel. Lehet másnak ez nem nagy ár, de nekem mint diáknak/munkanélkülinek az. A problémám az, hogy mikor nem eszem meg az egész kaját, ugye természetesen berakom a hűtőbe. Általában másnap reggel szoktam elfogyasztani reggeliként a tegnap meghagyott maradékot. Bárcsak ilyen egyszerű lenne! Mert nekem létezik egy drága apukám aki mindig megeszi! Az elején csak csipegetett belőle, de ma már odáig fajult hogy az üres dobozt ott hagyja a hűtőben benne kb 3 rizsszemmel. És persze ha azt merem mondani neki hogy "Ne haragudj de elegem van már abból hogy a kis nehezen összekapargatott pénzemből veszek valamit és te azt megeszed" akkor már én vagyok a megtestesült ördög. (vagy még a többi trágár szó..) Ma pl, azzal jött hogy leszarja hogy én fizettem ki a kajámat, ő hányszor fizeti ki a rezsit, és hogy ezért hálával kéne tartoznunk neki. Könyörgöm, mi egy szülő dolga? :D

2018. júl. 4. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
86%
Anyuka is dolgozik, mégis csak őt említitek, ha nem lennének kölykeik, a fater éhen pusztult már volna?
2018. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
33%
Ki mondta hogy naponta rendel kaját?
2018. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
48%
Azt hiszem az év legszomorúbb kérdését olvastuk. És azt hiszem, a kérdező semmit ne fog fel a tanácsokból. Kár.
2018. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
66%
Hát lehet szidni a kérdezőt, de én is ki lennék akadva, ha valaki (anyukám, apukám, testvérem, macskám stb.) szó nélkül megenné a kajámat, amit magamnak vettem. Nálunk nem szokás beleenni, megenni más ebédjét/vacsoráját. Ha magamnak rendelek, akkor az az enyém, én fizetem ki és én is fogom megenni. Értelemszerűen más is éhes és nem csak én, de akkor szóljon, hogy ő is kér valamit és rendeljek neki vagy találja fel magát és főzzön magának vagy egyen valami hideget. Viszont szerintem az nagyon nagy parasztság, ha valaki felzabálja a kajádat és meg sem kérdezi előtte, hogy ehet-e belőle vagy sem. Ezért én is haragudnék.
2018. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
81%
Egyépként is ki az a bunkó aki visszarakja a hűtőbe az üres kajás dobozt?
2018. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
70%

34-35 amit írtok séma, frázis - persze, nem jó ételt lopni, így van.

De hogy miért alakult ez ki, hogy az Apa ezt teszi és mi lehet az emberi megoldás egy család esetében - azt kereste a válaszolók többsége.

2018. júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
62%
Apuka valami életképtelen csecsemő?
2018. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
59%
Tudom már sok ilyen komment jött de ettől függetlenül leírom. Egy 2000 forintos menü helyett simán megkajálhatsz otthoni ételből, ami apukádnak is juthat/ő is megcsinálhatja. Pl egy tükörtojás 10 perc alatt elkészül, ahhoz szoktam paradicsomot meg uborkát enni, reggelinek egy ilyen tökéletes. Túrós tejfölös tészta is nagyon könnyű, csak ki kell főzni a tésztát aztán hozzákevered a többit. Ezekből jól laktok, nem drágák a hozzávalók és nem egy ember lakik jól 2000 forintból. Egyébként, az hogy a szüleid fizetik a rezsit az egy dolog, de jó lenne ha lejönnél az egekből és ne csak bank automatának tekintsd őket. Anyukád ezek szerint nagyon sokat dolgozik, ha meg nincs más étel a hűtőben a te maradékodon kívül, apudnak muszáj valamit megenni. Nem kötelező nekik a magántanárt fizetni meg a zsebedbe tenni azt amiből te kaját rendelsz. Legyél kicsit hálásabb, a szüleid nem a szolgáid ;)
2018. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is főzz valamit inkább. 2000 forintból már jó adag kaja kijön. De ebbe beleadhatna mindenki, így többet tudnál csinálni, mindenkinek jutna.

Én is ugyanúgy diák vagyok, de eszembe nem jutna szólni, ha valaki eszik abból, amit hoztam. Mert én is kapok abból, amit más vesz és mégiscsak anyámék házában lakom, és igen, ők fizetik a rezsit. Én is későn érek haza, anyu is. De akkor is lehet főzni. Van olyan étel, amit fél-egy óra alatt összedobsz.

És igen, egy szülő dolga, hogy támogassa a gyerekét, de ne várd el, hogy majd te ott laksz, fogyasztod a vizet, a gázt, az áramot, gondolom enni is szoktál otthon, aztán ha te veszel valamit, az csak a tiéd legyen. Ritkán mondok ilyet, de szerintem működj együtt, vagy ha annyira ragaszkodsz, hogy a megvett dolgaid csak a tieid legyenek, akkor költözz el, tartsd el magad, és akkor te fizeted a rezsit, az albérletet, nyugodtan vehetsz olyan kaját amilyet akarsz, senki nem fogja megenni előled. Bár akkor már hidd el, megtanulsz főzni, mert akkor nem lesz pénzed 2000 forintért étteremből rendelgetni.

2018. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
82%
Tehát ha apa rendelne, és a gyereke enné ki a maradékot a hűtőből, az is oké?
2018. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!