Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatos veszekedések az...

Folyamatos veszekedések az ételen?

Figyelt kérdés
Apámmal nem vagyunk nagyon jóba. Sose voltunk igazából. A hugomat mindig többe nézte mint engem. De most nem erről van szó. Egy kisebb problémám van, amit csak azért írok ide, mert kíváncsi vagyok hogy jól oldom- e meg a helyzetet vagy rosszul látom a dolgokat. Szóval, anyám sokat dolgozik így kb hetente 1x van kaja, így (ha rendes főtt ételt szeretnék enni) egy étteremből szoktam rendelni ételt. Elég borsós áron. 2000 Ft / étel. Lehet másnak ez nem nagy ár, de nekem mint diáknak/munkanélkülinek az. A problémám az, hogy mikor nem eszem meg az egész kaját, ugye természetesen berakom a hűtőbe. Általában másnap reggel szoktam elfogyasztani reggeliként a tegnap meghagyott maradékot. Bárcsak ilyen egyszerű lenne! Mert nekem létezik egy drága apukám aki mindig megeszi! Az elején csak csipegetett belőle, de ma már odáig fajult hogy az üres dobozt ott hagyja a hűtőben benne kb 3 rizsszemmel. És persze ha azt merem mondani neki hogy "Ne haragudj de elegem van már abból hogy a kis nehezen összekapargatott pénzemből veszek valamit és te azt megeszed" akkor már én vagyok a megtestesült ördög. (vagy még a többi trágár szó..) Ma pl, azzal jött hogy leszarja hogy én fizettem ki a kajámat, ő hányszor fizeti ki a rezsit, és hogy ezért hálával kéne tartoznunk neki. Könyörgöm, mi egy szülő dolga? :D

2018. júl. 4. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként mindenki engem cseszeget hogy főzzek, de azt senki nem kérdi meg hogy apám miért nem főz (mert ugye a válaszolok szerint rettentő könnyű!?) mikor már fél 2 kor itthon van :DDDD
2018. júl. 5. 00:35
 12/63 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk éjféli netezgetésre simán van időd, akkor akár összedobhatnál közben egy rizseshúst, pláne most, nyári szünetben. Csak mondom. Az meg nem működik egy családban, hogy te eszel, a többiek meg nyálcsorgatva nézik.
2018. júl. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
79%

Magántanárt netet ki is fizeti?

Le ne essen a körmöd, hogy főzni kelljen

2018. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
9%

#13 aztán te miért vagy itt akkor rizseshús főzés helyett?

Vagy bármi más helyett?

2018. júl. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
64%
EMberek, nem az volt a kérdés, hogy hogyan tud olcsóbban enni. Valamiért úgy dönt, és megteheti, hogy vegyen kaját, és a maradékot másnap reggel akarja megenni. Ezzel mi a baj? Semmi közötök hozzá, hogy mire költi a pénzét. Viszont az apjától meg állati nagy bunkóság megenni a kajáját. Legalábbis az én családomban ez nem szokás. Ha van valamilyen maradék a hűtőben, alap, hogy megbesszéljük, hogy kié, ki eszi meg, nem esik neki az első, aki arra jár. Aztán ha kedves akar lenni, akkor azt mondja, hogy nyugodtan edd meg, de kérdezés nélkül simán pofátlanság. (Mellesleg diáknak/munkanélkülinek tényleg nem kéne ennyiért ebédelni, a kérdező is s*gghülye, csak nem ez volt a kérdés.)
2018. júl. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom a rokonoknak való segítés miből áll, de képzeld este 8 után is simán lehet főzni. (én ha délutános vagyok akkor érek haza. Olyankor vagy este főzök vagy korábban kelek, hogy még munkaidő előtt megcsináljam) Ha az ember úgy számol előre 2 napra meg lehet csinálni a kaját. (tegnap pl. nagy halom fasírtot sütöttem krumplisalátával mert tudom, hogy ma meg holnap nem fogok tudni főzni)


Ugyan már egy lecsó vagy egy "gazdagabb" rántotta 20 perc alatt elkészül és nem kell hozzá Gordon Ramsey-nek lenni. Én rendszerint sorozatokat vagy youtube-ot nézek a telefonomon míg fő a krumpli vagy sütöm a rántott húst. Amúgy is eltöltenék annyi időt a neten, közben legalább csinálok valami hasznosat.


Az elején én is azt hittem milyen macerás, és akkoriban pl a munkahelyemen mindig rendeltem az ebédet. Aztán mikor 1x kiszámoltam, hogy havonta mennyibe kerül napi 1200ft-os menüt kérni (és akkor az még csak 1 személyes) és azóta max heti 1x rendelünk.


De ha minden áron rendelni akarsz akkor is lehet olcsóbban találni. Ahol nem egyedi rendelés hanem heti menü van már 1000ft körül is lehet kérni.

2018. júl. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
10%
Anyád mit dolgozik hogy nem képes a családra főzni? Nőként lecarnám a kezem ha legalább vasárnap nem főznék be több lefagyasztható ételt a családomnak,ha tudom hogy nem tudok mindennap főzni. A 2000 forintos készétel carokat szerintem meg felejtsd el,az nagyon sok pénz,abból a pénzből nagyon nagy adagot lehet főzni pl káposztát,pörköltet,ha anyud ennyire szarik rátok próbáld meg te hidd el nem nehéz.
2018. júl. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
10%
15. Nek van igaza ,lehet lepontozni
2018. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
69%

Elég nehéz kizárólag a kérdésre koncentrálni, mert mindenkiben különböző kérdések merülnek fel.

Ha nem dolgozol, nem keresel pénzt, akkor valószínűleg a szüleidtől kapod. Így részedről szemtelenség ennyiért rendelni ételt napi szinten. Ne dumáld meg, hogy nincs olcsóbb. Bárhol találni kifőzdét, éttermet, ahova be lehet fizetni menüre fele ennyiért.

A másik szemtelenség az, hogy ha már tőlük kapod a pénzt, sajnálod a saját apádtól az ételt. A mi családunkban elképzelhetetlen, hogy sajnáljuk egymás elől az ételt. Ha megeszi, kenj magadnak vajas kenyeret reggelire.

Üljetek le kicsit matekozni, hogy ki mennyit tesz bele a háztartásba. EGy idő után nem feltétlenül az a dolga, hogy kinyalja a feneked, hanem megtanulj te is beosztani. Én dolgozom, de így is meggondolom, hogy rendeljek-e valamit, vagy főzzek. Elég luxus lenne napi szinten.

2018. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
31%

Akkor ne nyávogj.


Más 8-9 óra munka után áll neki főzni, kb. 15-20 perc alatt megvan egy kaja, 500 ft-ból.


Szánalmas vagy.

2018. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!