Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivel menjen el apa mozizni...

Kivel menjen el apa mozizni szerintetek?

Figyelt kérdés
Úgy terveztük tegnap, hogy ma apával elmegyünk kimozdulni és megnézni a jurassic worldöt a camponában. De anya ma kitalálta, hogy amiért ma annyira rossz volt húgom, hogy egész nap bántotta anyát és kiidegelte itthon a családot és mivel most is rossz és visong folyton,ezért jöjjön velünk moziba, hogy ő is kimozduljon egy kicsit. Húgom pedig a transylvania 3 mesét akarja megnézni és mivel a fülébe ültette a bogarat az anya, ezért most követelőzik húgom, visít, üt-rúg hogy vele menjen apa. Viszont húgom nem akarja az én filmem megnézni és én sem az ő meséjét. Apának pedig csak egy mozijegyre van pénze amit ránk áldozna (állítása szerint), úgy hogy csak egy gyereke mehet, meg alapból sem szeretnék egyedül mozizni, mert gondolta anya, hogy akkor apa keres egy olyan mozit ahol egyszerre megy a két film, és apa húgommal én meg majd egyedül nézném meg a filmet. (Jelenleg ilyet nem találtunk a környéken mondjuk) De mi apával terveztük a filmet megnézni, de mivel apának is elege van húgom őrjöngéséből ezért őt is elvinné, de engem is sajnál emiatt. Meg anya is azt akarja hogy húgom eltűnjön egy kicsit itthonról, mert nem tudja megnevelni és kéne neki már a pihenő. Apa tehetetlen, és nem tudja mi legyen, gondolkodik, de várja hogy adjunk neki észérveket, kit vigyen el inkább. Szerintetek kivel kéne kimozdulnia?

2018. aug. 1. 16:55
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
63%
Jelentkezzetek családilag egy valóságshow-ba! Ennél nagyobb alakítást senki nem fog produkálni, mint amit ti magatok a saját gyönyörűségetekre műveltek!
2018. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Döbbenten olvastam a soraid. Tanárkén mondjuk találkozom ilyen gyerekekkel, és meg kell mondjam, nagyon nehéz velük. Amikor mi voltunk gyerekek, azért ez ritka volt.

Az én lányom 8 éves. Utoljára óvodás korában volt ilyen jellegű hisztije, mert valljuk be, minden gyermek bepróbálkozik, keresi a határokat, ez a normális. A nem normális az, amikor ezért a szülő leüvölti, majd megjutalmazza (mozi) mert innentől szegény gyerek honnan tudná, hogy mi a normális módja az akarata érvényesítésének illetve hogyan tanulna meg kompromisszumot kötni, ha azt látja, hogy a te és apukád korábbi tervei felrúghatók az ő kedvéért mert elég hangosan és elég sokáig üvöltött? A szüleid erre nevelik és ez a helyzet csak rosszabb lesz és valóban nem a pofon a megoldás, de nem is ez amit ti csináltok.


Én egyedül nevelem a lányomat. Amikor ilyen hisztije volt, csinálta a fesztivált, rángatta az ajtót hogy majd jól elmegy világgá, én bekulcsoltam a bejárati ajtót, kulcsot magasra fel, törékeny dolgokat el az útból és hagytam hisztizni. Higgadt maradtam, néha nyugtattam (belülről majd szétvetett az ideg) de alapvetően hagytam, hogy lecsengjen. A legnagyobb ilyen hiszti másfél órát tartott. A legfontosabb, hogy amikor vége volt, nem játszottam a sértődöttet, egyszerűen normálisan viselkedtem vele, ugyanúgy mosolyogtam rá, mintha mi sem történt volna. Ekkor megkérdezte: anya, te miért nem szeretsz engem? Mondtam neki, hogy szeretem, de néha sajnos nem tehetjük azt amit akarunk, mert nem mindig van rá pénz/idő/lehetőség. De igaza van, és megértem, hogy csalódott, és majd kitalálunk valami jó kárpótlást. Biztosítottam róla, hogy akkor is szeretem amikor mérges, és joga van szomorúnak érezni magát. Összesen 3 ilyen nagy hisztire emlékszem 3-5 éves kora között. Azóta megtanulta, hogy a hiszti pont az, amivel nem ér el semmit, de szokott dühös lenni és magába morogni, de aztán mindig leülünk és elmondja. Nos, ezt egy óvodás gyerekkel könnyebb megcsinálni mint egy iskolás nagylánnyal. Ezt addigra kell kialakítani.

2018. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Lehet ma elvisz apa, még meglátjuk. Viszont húgom itt kiabál, hogy ő nen szeretné, hogy elmenjek én is, azt szeretné hogy neki legyen jobb. És még mindig anyával fenyegetőzik, hogy bántani fogja, és nem kéne ezt hogy megtörténjen, mert már nem egyszer ütötte meg anyát vagy bántotta. Nehéz itthon :(
2018. aug. 2. 18:46
 34/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyád megérdemli, hogy megverje a saját gyereke. Mindent megtesz érte.
2018. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Végül tegnap elmentünk és szerencsére nem történt semmi különös, anya szerint csak egyszer vágta őt húgom mellbe ami eléggé fáj még most is neki és ennyi. Nagyon jó volt a film :D
2018. aug. 3. 19:19
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szerezzetek kényszerzubbonyt a tesódnak.
2018. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
53%
Előző, lehet, hogy pont le kéne mozgatni, pl beiratni táncolni esetleg; bár ha nem annyira fegyelmezett pl és nem szívesen csinálná mondjuk, akko én nemtom.
2018. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
73%
Most komolyan miért nem veritek el úgy, hogy eszébe se jusson többet kezet emelni anyukádra ? vagy igazából bárkire a családban . 9 évesen 65 kg az is elég durva de az még mind1 is lenne de ne hogy már félni kelljen egy kisgyerektől. A szüleid elrontották és már késő is van jóra nevelni de azért ,ég átlagosra vagy kicsit azalattira még sikerülhet ha mindenki összeszedi magát otthon. BTW ebből is látszik , hogy az első gyerekek az értelmesebbek.
2018. aug. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
Eleve figyelemhiányos, nem foglalkoztak vele, nem nevelték, nem mondták neki, mit nem szabad, most meg verjék meg? Kicsit összezavarodna. Tegnap még mozit kapott a hisztiért, ma meg verést?
2018. aug. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%

Nekem csak egy kérdésem van:


MIÉRT VESZITEK BE ENNYIEN EZT A NYILVÁNVALÓ KITALÁCIÓT?

2018. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!