Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ezt megengednétek a 15...

Ti ezt megengednétek a 15 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy interneten talált valami fiúcskát akivel most kölcsönösen megy a nagy szerelem. Majdnem 500 km van köztük,már 2x találkoztak persze úgy hogy én is a közelben voltam. Most azzal győzködnek hogy hagy töltsenek egy pár napot egymásnál. Nem nagyon örülök neki,sőt egyáltalán nem. Mivel a fiú már eléggé ott van korban tartok tőle hogy csak testi kapcsolatot akar tőle és ennyi. Ezt próbáltam felvetni a lányomnak is de most az van hogy "Ő nem olyan" meg "Még szűz" 16 éves a srác. Én azt gondolom mondani lehet bármit. Nem tudom mit tegyek. A lányom elmondása alapján 3 hónapja tart ez. Ti ilyen körülmények között megengednétek neki? Teljesen tanácstalan vagyok

2018. aug. 7. 15:27
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
77%

Talán, mert mi gyerekek, át is tudjuk érezni a helyzetet...míg a szülők, akiknek a tinédzserkorában még nem volt internet, nem biztos.

Én nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem megengednék, HA a fiú jönne hozzánk először.

15 és 16 éves közt meg nincs eget rengető különbség, aki 16 évesen szexelni akar, az valószínűleg 15 évesen is megtette volna.

2018. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
9%
Netszerelem? Ne vicceljenek már...
2018. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
73%

Olvasd el a kérdést rendesen, bakker. A kérdező leírta, hogy már 2x is látták egymást személyesen, úgyhogy nemcsak a szokásos "majd egyszer találkozunk"-dologról van szó, még csak nem is arról, hogy rögtön első alkalommal akarnak ágyba rontani.

Nem kell őket full felügyelet nélkül hagyni és kész. A lány szüleinél alvás erre pont jó, ha pedig szexelni akarnak, arra úgyis találnak mást megoldást (titkolózással, hazudozással), nem a tiltás fogja megakadályozni. Akkor már inkább történjen egy biztonságos helyen, ágyban a kocsi, vonat wc, bokor stb helyett.

2018. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
19%
az ilyen netes kapcsolatoknak úgysincs nagy jövője, főleg nem 15-16 éves korban. pár hétig elvannak, elfogy a chates téma, lesz közelben egy másik fiú, lány, akivel napközben elvan, aztán este messenger a távkapcsolattal és egyre ritkábban írnak egymásnak, aztán neten keresztül szakítanak, aztán ennyi... az meg csak a két félen múlik, hogy közben lesz-e valami, vagy nem.
2018. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
6%
Dehogy engedném. Még kis taknyos. Amúgy vicces, hogy kb. 13 éves kisgyerekek válaszolgatnak ilyen kérdésre.
2018. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
72%
24 éves vagyok, 15 voltam amikor interneten keresztül megismerkedtem a férjemmel. Ez a 21. század, emberek. Már nem libaterelgetés közben kötnek kapcsolatot a fiatalok.
2018. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
86%
Mi abban a vicces? Érdekli őket a téma, van is véleményük, miért ne írhatnák le? A kérdező meg nyilván belekalkulálja, hogy attól, hogy szülőknek van címezve a kérdés, még akárki is válaszolhat.
2018. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 15-ös, Ön hány éves? Le se tegezem inkább, mert a stílusa rosszabb, mint a rosszindulatú, lekezelő,"bezzegamaifiatalokozó" öregasszonyoké.

Egyébként ha annyira tudni akarja, 18 éves vagyok (leszek pár hét múlva), úgyhogy nem 15 éveseket istenítő kislányként írogatok ide, idősebb vagyok, csak épp nem annyira, hogy a netes ismerkedést tűzzel-vassal üldözzem és elítéljem. Bár tudtommal a segítségadás nem korhoz kötött amúgy, a végső döntés meg úgyis a szülőké lesz.

Egyébként majdnem biztosra veszem, hogy a kérdező nem az anyuka, hanem a lány, mivel egy szülő ezt így itt nem hiszem, hogy megkérdezi, hanem dönt saját magától. Akkor meg nem teljesen mindegy, sőt netán jobb, hogy esetleg hasonló korúak válaszolnak?

2018. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
83%

"Kedves" 15-ös!

51 éves vagyok, 3 gyerekes anya, egy felnőtt fiúval és két kamasz lánnyal, szóval nem 13 éves kislány.


És akkor most a véleményem:

Engedném, de egyértelműen csak azután, hogy jobban megismertem a fiút, így első körben azt tartanám jó ötletnek, ha a srác jönne hozzánk max. 2-3 napra.

Én is voltam 15 éves, pont akkor nagyon is szerelmes, a barátom koleszos volt Budapesten, itt találkoztunk. Sokat járt hozzánk, és nyáron meghívott 1 hétre hozzájuk (bár nem 500 km-re, de azért elég messze laktak). Engem simán elengedtek annyival, hogy azért unokát ne hozzak haza - ezt speciel nem találom poénnak most sem, akkor sem; én más szellemben nevelem a gyerekeimet mint ahogy engem neveltek, de nem búra alatt tartom őket. Aki szexelni akar, úgyis megoldja, ezért a legfontosabb a felvilágosítás és a BIZALOM!!!! Ha az nincs, akkor megette a fene az egész szülő-gyerek kapcsolatot.

2018. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
11%
Ide nem (csak) felvilágosítás kell,hanem az is,hogy elmagyarázzuk egy 15 éves gyereknek,hogy a szex nem neki való... Aki meg van nevelve, eszébe se jut,hogy ilyen mondvacsinált kapcsolatokban kezdje el kiélni magát 15 évesen.
2018. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!