Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes döntés lenne ez tőlem,...

Helyes döntés lenne ez tőlem, vagy önző vagyok?

Figyelt kérdés

Gyálon élek a családommal. 16 éves lány vagyok, 1 hét múlva leszek 17. 4 kisebb és 3 nálam idősebb testvérem van. A nagyobbak mind fiúk és már elég rég kirepültek a családi fészekből.

Mióta az eszemet tudom én voltam anyukám jobb keze. Segítettem a főzésben, takarításban, a kistesóimra vigyáztam stb.

Apukám portás egy irodaházban másodállásban pedig egy munkáscégnél dolgozik.

Anyukám nővér egy kórházban. Elég sokat dolgozik éjszaka is,úgyhogy sokszor vannak a testvéreim kb csak velem esténként.

Tehát a családomnak szüksége van rám és a segítségemre.

Ez eddig nem zavart túlzottan, megszoktam.

Viszont Budapestre járok egy elég nehéz gimnáziumba, a múlt évet kihúztam 4.6os átlaggal. De idén többet kell majd tanulnom, úgy érzem viszont ha otthon lennék, elég kevés időm is lenne erre.

A másik pedig, hogy egész nyáron a szabadidőmet Pesten töltöttem. Barátom is lett ott, és ő azt mondta lakhatnék náluk évközben hétközben (jajj de rosszul fogalmaztam bocsi). És úgy érzem ez egy nagyon jó lehetőség lenne nekünk kettőnknek es nekem is, tanulás és önállósodás szempontjából is.

A szüleimnek még semmit nem mondtam a tervemről, igaz még nem is tudom kell-e ez nekem.

Van még egy hasonló lehetőség, a kolesz, a gimnáziumomnak van sajátja.

A lényeg a szüleim es a családom reakciója mi lenne szerintetek? Helyes lépés lenne ez tőlem? Vagy egy önző dög vagyok?

Kérlek mondjátok el a helyzetemről meg úgy az egészről a véleményeteket!

Elég rosszul lett megfogalmazva és zavaros is tudom.

Nem mentség, de éppen az öcsémre meg a húgomra vigyázok miközben a kerti csapnál egymást ölik:D

...


2018. aug. 17. 17:16
1 2
 11/12 kovpet ***** válasza:
41%

16 évesen ez nem jó terv. 23 évesen már az lenne, de most még nem.

Ráadásul a szüleid szava dönt ebben, nem a tied.

2018. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazi C tempó...
2018. aug. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!