Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyire támogatjátok...

Ti mennyire támogatjátok anyagilag a szüleiteket?

Figyelt kérdés
14 éve nem élünk egy háztartásban, azóta nekem családom lett. Édesanyám elvárná az anyagi támogatást /kozmetikus, fodrász, üdülése elég drága/. Mivel GYES-en vagyok, mi is épphogy kijövünk a férjem fizetéséből, persze nyaralás és egyéb luxus dolgok nélkül.

2018. aug. 19. 16:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

A szüleim nem szorulnak ránk, anyósnak a frankhitelét fizetjük, havi 80 :(

Utazgatásra, fodrászra, takarítónak nem fizetnénk, miért is?

Ha a tesód megteheti flancoltassa csak amiatt neked nem "kell".

2018. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj hogy megkerdezem de kormoshoz meg fodraszhoz tud menni de takaritani nem akar??? Amugy ha jo kapcsolatod volt vele mindig akkor segits neki amennyi neked jol esik.
2018. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
84%

Egészen pontosan 0 frankkal.


Telne rá? Igen, bőven, csak épp nem felejtem el, hogy amikor NEKEM kellett volna segítség, akkor apám lazá kijelentette, hogy ha a híd alá megyek az sem érdekli, pluszban utálja, hogy lánynak születtem.


Ezek után kérhet tőlem bármit, én is így teljesítem neki. Oldja meg, nekem is sikerült EGYEDÜL.

2018. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
64%
Jelenleg semennyire, mert meg ott tartok, hogy ok tamogatnak engem. De ilyen luxus dolgokra nem is adnek, csak ha tenyleg relative sok penzem lenne. Ha kuszkodnenek a rezsivel, a kajaval, a tuzelo vasarlassal vagy ilyesmivel, akkor termeszetesen segitenek, ahogy tudnek, akar a sajat karomra is egy bizonyos szintig. (Ehen azert ne haljak en se).
2018. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
44%
Akartam nekik adni pár tízezer forintot, mert azért 85000 forint nyugdíjból élni nem jó, de visszautasították
2018. aug. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
44%

Én és tesóm sokkal, de ez más helyzet, mint a tiéd. Anya egyedül nevelt fel bennünket, nem voltunk gazdagok soha. Alap dolgok megvoltak de egy fizetésből luxusra nem telt. Mindketten munka mellett tanultunk tovább. Anya lakása önkormányzati volt, sajátot nem tudott vállalni. Most már elég idős, és nem volt már jó neki a panel 10. emelet, lift állandóan rossz, szomszédság meg :( na hagyjuk.

Kitaláltuk tesómmal, hogy veszünk neki egy kis házat. Ő leadta a panelt, mi tettünk hozzá saját tőkét és a maradék lakáshitel, amit felesben fizetünk.

Ha biztosítást és tv- internet előfizetést is számolom kb 160 havonta azaz 80 fejenként. Nagyon szeretjük anyámat, szeretnénk, ha boldog lenne így élete vége felé, mert ki tudja mennyi van hátra. :(

De nálunk anyagilag tök más a helyzet, mint nálatok.

Nem várhatja el édesanyád, pláne, ha a viszony sem olyan köztetek, hogy saját gyermeked, családod rovására támogasd. A műköröm és fodrászat, kozmetika nem létszükséglet. Nyilván a nélkülözés más helyzet lenne, de itt erről nincs szó. Ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2018. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. szept. 16. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!