Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi esetről? Valóban anyukámnak van igaza?

Figyelt kérdés

Nos, ez a történet: megegyeztünk, hogy egy bizonyos dologba, amit a testvéreim szeretnének,én beleadok 22 ezer forintot, ő belead 5 ezret.


Amint azonban összeszámoltuk a zsebpénzem, és kiderült, hogy 2x annyi van, mint amennyit sejtettünk, azonnal megmondta, hogy csupán feleannyit, 2500 Ft-ot hajlandó beleadni.


Sőt hozzátette, akár én is vehetnék magamnak elektromos fogkefét belőle.


Ez valszeg azért lehet, mert az igen zsugori szomszéd néni, naphosszat osztja neki az észt, hogy nyugodtan el is lehet ám venni a zsebpénzünket, elteheti magának, hamár ennyi van.



(Nem anyukámtól, hanem a nagyszüleinktől kapjuk a zsebpénzünket általában, anyukámat is ők segítik ki anyagilag, mert ő nem dolgozik. Gyereknevelésre hivatkozva. Bár a legkisebb gyerek 9 éves.)


Szal az a lényeg, hogy én kiálltam magamért. Ő csak úgy elment aludni, végig se hallgatott. Majd amikor a szobába utána mentem, a kisöcsém (a kis kedvenc), elkezdte őt "megvédeni".


Először csak karba szorított meg erősen, ahogy a falhoz lökött, majd kis idő múlva mindezt erős hasbaütésekkel is kiegészítette, végül a jobb térdembe rúgott akkorát, hogy minden lépésnél fáj lerpill, remélem holnapra edzésre jobb lesz..


Ő mindezt szótlanul tűrte, egy szót sem szólt neki.


Majd végül kijelentette, hogy mit képzelek én magamról, ő egy fityinget sem fog beleadni. Hiszen ezt a bizonyos dolgot, nem ő akarja, hanem mi.



Sőt, egyáltalán nem is fog holnap bevásárolni menni, mert nem hagytam aludni.


Engem nem az zavar, hogy változtatott a beleadni kívánt pénz összegén, ilyan megeshet, hogy másképp jön ki a lépés.


Viszont olyan, hogy ő megtudja, hogy 2x annyi zsebpénzem van, mint ő gondolta ( és semennyit nem adott ő bele, mind a nagyszüleimtől származik), és emiatt nem hajlandó, ez így abszolút nem fair viselkedés.


A nagyszüleimet egyébként részben utálja, mivel őket teszi felelőssé apukám skizofréniája, majd öngyilkossága miatt, részben pedig mégis ők tartanak minket fönn gyakorlatilag, nem ő.


Apukám halálesete viszont már 7 éve történt. A mai napig mindig arra hivatkozik, hogy azért nem dolgozik, takarít stb., mert ő egyedül nevel minket.



2018. aug. 21. 02:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Azt a valamit (gumicsónak) nem én szeretném, hanem a testvéreim. És anyukám nem szeretné teljes egészében kifizetni.



Ezért engem kértek meg rá a testvéreim, hogy fizessek 22 ezer forintot. Anyukám belead 5 ezret.


Majd amint megtudta anyukàm, hogy 2x annyi zsebpénzem van, mint ő gondolta, azt mondta, hogy csak a felét hajlandó beleadni.

2018. aug. 21. 15:52
 12/22 A kérdező kommentje:

A kisöcsém viszont úgy térdbe rúgott - ha nevetséges, ha nem, - hogy minden lépésnél fáj, és rosszabb mint tegnap.


Minden nap szoktam edzeni járni, kényszeresen. A túlerőltetés miatt màr eleve fájt.


Most nagyon ideges vagyok, hogy mi lesz, mert már nagyon régen volt, hogy egy nap nem mozogtam volna semmit.

2018. aug. 21. 15:56
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséid vegyenek maguknak te ne fizess bele. Kedves anyukának hisztizzenek ha kell nekik valami, főleg a kis agresszív törpe. Azt pedig nem tudom elhinni hogy egy 9 éves ilyen mértékű sérülést okozzon:o fogj össze a másik tesóddal és verjetek el. Nehogy már zsarnokoskodni hagyjátok...
2018. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ahányszor visszaütök neki, én vagyok a rossznak beállítva, hogy a kisebbet bántom.


Árulkodik anyukámnak, és anyukám őt részesíti előnyben, mivel ő az egyetlen 4-ünk közül, akinek nincsenek pszichés problémái.


(Én autista vagyok, a nagyobbik öcsém figyelemzavaros, a húgomnak beilleszkedési zavarai vannak.)


Így ő a kis kedvenc, viszont cserébe ő meg nagyon agresszív. Ám hasonlít is apukám testvérére már most is, tudtomnal ő is szokott otthon verekedni.


Egyszer mikor jött hozzánk, nem engedtük be, mert még korán volt. Anyukánk nem volt itthon, fölmászott egy létrán a hálószoba ablakunkhoz, és elkezdte verni.

2018. aug. 21. 16:42
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nahat,nem is tudtam, hogy az agresszio nem viselkedesi zavar.Mindig tanul az ember...
2018. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván hatalmas gondok vannak öcsédel meg anyáddal. De én is fenn vagyok akadva, hogy hogy ver el egy 9 éves egy 17 évest.. Ha tele lenne tömve szteroiddal akkor is pofánvágod és kiterül..
2018. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Bolond vagy te olyat venni ami a annak kell aki térdenrúg, hasbavág?, nehogy beleadj valamit, az a te pénzed, te kaptad, költsd magadra, gondolom mindenki kap a nagyszülőktől s akinek kell vegye meg a sajat pénzéből, vagy pótolja ak össze,vagy vegye meg anyukád nekik.


Anyukád remélem elolvassa ezt a kérdésed, úgyhogy: csókolom anyuka, el lehet menni dolgozni röpke 7-9 év után, s nem elszedni a gyermekek, nagyszülők pénzét.Pofámról leszakadna a bőr.


34nő (egy gyermekkel, munkahellyel)

2018. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt most elárulom, hogy a kérdező kizárt, hogy autista. Innentől nyilván a kamufilter nélkül gondolkodók válaszait várja.
2018. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Pedig dehogynem, aspergeres vagyok.


Ám miért írnék ki hazugságokat teljesen anonim módon?

2018. aug. 23. 13:38
 20/22 anonim válasza:
67%
Nem tudom, mi a franc baja van itt a válaszadók többségének. Egy ártatlannak tűnő térdrúgás nagyon könnyen tud súlyos sérülést okozni. Mindenképp meg kellene nézetned. És el kellene gondolkozni azon, hogy a nagyszüleidhez költözz. Menekülj otthonról, mert az ilyen nem anya. Nem azért, mert nem ad neked 5000 Ft-ot, hanem mert a leírtak alapján nagy ívben tesz a gyerekeire, akiknek nagy szüksége lenne a gondoskodásra.
2018. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!