Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az igazán szerető szülő, aki...

Az igazán szerető szülő, aki tényleg jót akar tényleg szemet hunyna ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Ismerősömről van szó, majdnem velem egy idős lány, 26 lesz.

Együtt jártunk fősulira, más akkor voltak alkohol problémái. Szerintem az, hogy eszméletvesztésig issza magát és képszakadás van, az már gond. Jó családból származik, kedves, szerető szülei vannak. Autók, ingatlan, minden megvan. Dolgozni is alig dolgozgat, együtt járunk nyaralni, nem egyszer csinált botrányt. Volt, hogy nem engedték fel a repülőre, mert a reptéren berúgott (lounge-ban). A szülei tudják, hogy iszik, de nem csinálnak semmit. A jogsiját bevonták, most úgy vezet... Találkoztam már a szüleivel nem is egyszer, nem csinálnak semmit. Félnek, hogy elveszítik, ha szólnak, hogy elég már. Full fiatal, szép lány. Én mit tudjak csinálni? felnőtt nő. Azzal, hogy pátyolgatják jobb nem lesz. Én már leültem vele, mondtam hogy ennek nem lesz jó vége. Meg minek mindennap inni? Semmi gondja, van szép családja, barátok, pasija most nincs, de volt és emiatt lett vége. Nem bánatból iszik hanem megszokás. Mit csináljak vele???


25N


2018. szept. 3. 00:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Van tapasztalatom alkoholistákkal sajnos.

Már írták, de az első, hogy minél több időt kene vele tölteni. A lehető legtöbbet. Ez az elején.... szörnyű. Azért mondom ezt a megoldást, mert nem hiszem hogy olyan környezetben van, ahol képes lenne mindenki előfordulni tőle. Mi megtettük mind a kettőt, mind a ketto működött.

Ha már belátta hogy “valami nem oké” az hatalmas előrelépés a dologban, hiába nem tűnik úgy.

Szerintem nem igazán tudsz segíteni, mivel te nem fogsz rá “vigyázni” 0-24be, a szülei meg ha igen is, szerintem nem fogjak lebeszélni arról hogy Jajj kislányom ne igyál már.

Olyan valaki kell aki, elveszi tőle az alkoholt, eltereli a figyelmét a dologról. Ez lehet a testvére is vagy nem tudom vele milyen viszonyban van.

A szüleinek inkább csak javaslatot tudsz tenni szerintem, hogy mi lehetne megoldás, másban nem nagyon tudsz segíteni.

Egyébként nem hiszem hogy skizofréniája van... nálunk is hasonló “tünetek” mutatkoztak, nagyon fura(és méginkább rossz) volt, de az alkohol elhagyása után elmúlt.

Viszont én úgy gondolom, ha már ezt negosztottad itt, tényleg szereted a barátnődet.

2018. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én is tudok elismert pszichiáterek alkoholista lányáról, aki ugyanezt csinálta, csak az nem dugta meg, aki nem akarta, kor, küllem nem számított. Nem tudom, most mi van vele, rég nem láttam. Biztos, hogy történt, történhetett valami, am ettől függetlenül addig nem lesz megoldás, amíg ő el nem jut arra a pontra, hogy elég, és segítséget nem ker.

Ez egy nagyon keserves, szivettepo és frusztralo dolog a segíteni vágyó környezet számára.

Remelem, hogy az egyik példában felhozott illető egyszer belátja, hogy az apja kemény hozzáállása is segíthetett, és hogy az anyjának “könnyű” volt így lánynak lenni mellette.

Nagy dilemma, hogy keményen kell-e hozzáállni, amitől talán nagyobb arányban várható szabadulás, de elvesztheto a kapcsolat, vagy marad a szeretetteljes kapcsolat örök függőségben.

2018. szept. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
*lagynak
2018. szept. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Úgy érzem kevés vagyok ehhez. Direkt próbáltam keményebb lenni vele, a tényeket elmondani. Lássa már be, hogy nagyon nagy gáz van. Tényleg szép, egyébként jó lelkű és okos lány. Amikor ki menünk volna X helyre, és ő Ferigyehyen úgy berúgott, hogy az EasyJet-esek nem engedték fel a gépre, bármennyire kezeskedtem érte, sok volt volt. Én mehettem volna, de nyilván nem hagytam a trében. Ő nem alszik, ő beájul...Megvan a napi 3 üveg pezsgő/bor. Az exével is emiatt lett vége. Agresszív az alkoholtól. Tudtommal sosem volt semmilyen traumája. Elvenni el lehetne, de ahhoz ugye be kellene zárni. Én képes lennék, minden túlzás nélkül. És amikor nem ivott, ő mondta a saját szavaival, hogy sokkal jobban aludt és pihenten kelt fel. én még nem adtam fel. Ez a lány többet ér, mint hogy eligya az agyát.

2018. szept. 3. 08:04
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon-nagyon nehéz, nem tudom, mikor jön el az a pont, amikor ő fog segítséget kérni.

A másik személynek is nehéz, aki segíteni akar, az illető egyszer csak mondhatja azt, hogy "azt csinál amit akar", nem tudom mi a jó hozzáállás...

Vannak addiktológusok, akik azután lettek azok, miután saját hasonló problémájukat megoldották. Ők elég hitelesek tudnak lenni, mert tényleg ismerik, milyen benne lenni és nemcsak "kívülről okoskodnak".

Felkereshetne egyet, hátha a vele való beszélgetés is segítene.

2018. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha swinger klubba jártok akkor gondolom, hogy ő a csajod. Hát egy jó tanácsom van, hagyd el gyorsan. Nincs értelme a szülőkkel beszélni, mert ők is tudnak erről, csak nem tudnak mit csinálni. És te se tudsz, az alkoholizmus ilyen, csak a barátnőd tudja abbahagyni, ha akarja, hagynám a fenébe a helyedben, volt ilyen kapcsolatom, csak én anno évekig húztam a szakítást, nem kellett volna.
2018. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%
A probléma az hogy céltalan. Megvan mindene, minek dolgozna rendesen?
2018. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Sajnos vszleg nem te vagy az arra alkalmas személy, aki segíteni tud rajta. Az ember márcsak ilyen ostoba fajta: nincs rá mindenki hatással. Te segíteni akrsz rajta, de hiába téped a szåd, a szülei meg lehet h tudnának rá hatni(bár erre sincsen garancia), de õk meg nem akarnak/mernek segíteni. Én elsõkörben beszélnék a szüleivel. Udvariasan, de nagyon határozottan elmondanám részletesen mit mǔvel a lányuk. Szmbesíteném õket a nyers tényekkel. Elmondanám, h én próbáltam segíteni, de nem megy, nem hallgat rám. Ezért kéred az õ segítségüket, hiszen mégiscsak az õ lånyuk, nyilván szeretik és fontos szåmukra. Ha kell, legyenek vele drasztikusak: pénzmegvonás, ha velük él házirend betartása(pl csak alkalmakkor igyon). Lehet, hogy elmegy otthonról. Lehet, hogy haragudni fog, de ha leültetik és próbápnak beszélni vele, esélyt adnak neki a normális életre, a változásra. Míg ha nem tesznek semmit, gyakorlatilag asszisztálnak ahhoz, hogy tönkremegy a lányuk. Ha ez nem járható út, peróbálj neki te segítséget keresni. Lehet h szakember, de az is lehet h egy közös barát lesz a megoldás kulcsa, te ismered, te látod ki van rá hatással, kinek a véleményére hat. Igazából együttérzek veled, borzasztó érzés látni hogyan teszi magát tönkre vki, akit szeretsz. Én gyerekként éltem ezt át, mindkét szülõm alkoholista volt. Én sajnos nem találtam meg a megoldást. Apám 42, anyám 53 évesen meghalt. Tiszta szívembõl kívánom, hogy neked sikerüljön.
2018. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

12-es: Az apa életében nem látta be a fiú, hogy volt értelme a kemény hozzáállásnak a függősége esetében, amikor olyan elviselhetetlen miliőt teremtett az állapota.


Mi papát meg mamát ismertük, mama két éve halt meg, este gugliztam egy kört, a fiú is egy hónapon belül meghalt. Vagy öngyilkos lett, vagy annyira megviselte, hogy felmászott egy fára kocsival (csak találgatok, a halálok nem került ki nyilvánosan sehova). Egy feleséget és egy gyereket hagyott hátra. Meg egy olyan találmányt amihez a világon senki más nem értett rajta kívül. Még az is lehet sírba vitte, mert az internetes oldalukon a halála napján megállt az élet, és a nagykereskedők panaszkodnak, hogy nem jön a termék. Igaz, hogy az övék a legjobb minőség (és a legnagyobb árcédula), de levették a webshopból a terméket, mert már nem szállítanak. Mondhatni elég nagy űrt hagyott maga után mindenhol.


Majd összeszedem magam és megkérdezem a testvérét, aki egyébként pszichológus, hogy mi is történt.


Mivel a wikipedia oldalára is csak elég szűkszavúan került fel, hogy meghalt, és semmilyen nekrológ nem jelent meg sehol, félő az öngyilkosság. Úgy tűnik csak mama tartotta benne a lelket az élethez.


Szóval mégegyszer: Ebből a sztoriból kifolyólag az elfordulás/konfrontálódás itt nem működött, sőt egy életre megmérgezte a kapcsolatot. Amolyan jó zsaru-rossz zsaru dolgot tartok működőképesnek, egy idegen pszichológus/terapeuta rossz zsaru aki szembesít/beolvas és párhuzamosan a család támogat. De tényleg szakember kellene foglalkozzon vele és ő a felmért állapotnak megfelelően fogja kezelni amit a családdal és barátokkal összehangol, aki hajlandó ebben részt venni. Lényeges megjegyezni, hogy aki a függővel szemben a rossz zsarut bevállalja, lehet soha nem fog helyrejönni a kapcsolata a függővel, akár talpraáll, akár nem.

2018. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Alkoholista.

Pszichiáterhez kellene vinni.

2018. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!