Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ebben a helyzetben nekem...

Ti ebben a helyzetben nekem vagy anyukámnak adnátok igazat?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok,még tanulok,de keveset vagyok itthon.Egy rendezvényről késő este értünk haza,velünk volt anyukám párja is. Itthon sajnos csak egy szobánk van,de már teljesen hozzászoktunk,és tényleg keveset vagyok otthon,ebből nem szokott probléma lenni. Most azonban alkoholfogyasztás miatt nem tudott anyukám párja hazamenni,így bejelentették,hogy nálunk alszik.

Én kiakadtam,nem volt ez előre megbeszélve,ezért mondtam,hogy köszönöm szépen,én az autóban alszom.

Anyukám nagyon megharagudott rám,miután elment a párja elkezdett sírni,hogy hogy hozhattam ilyen kellemetlen helyzetbe.

Ti mit gondoltok erről?


2018. szept. 8. 11:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
30%

"Mert szerinted az anyukája annyira jó példát adott alkalmazkodásból? Mivel is? Azzal, hogy kész tények elé állította a kérdezőt és szart a véleményére?"


A kérdező nem is ott lakik hanem gondolom az anyja által fizetett albérletben. Amúgy meg ha fordított helyzetben ha az anyja nem engedte volna hogy ott aludjon a kérdező pasija ment volna a visítás hogy milyen szemét...

2018. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
72%

"kit zavart volna egyetlen éjszakára?"


Pont ez az, amit meg kellett volna kérdezni, ha más éjszakájáról is szó volt, nem csak a kettőjükéről.


"Ennyire fájt volna a gyereknek, hogy kivételesen nem róla szól az élet, hanem anyuka is szerette volna magát jól érezni?"


Nem. Ennyire fájt a gyereknek, hogy még mindig kis pisisnek nézik őt, akinek a feje fölött mások döntenek, holott már felnőtt, és ennyire fájt neki, hogy egyik pillanatról a másikra kellett rádöbbennie, hogy elveszítette az otthoni nyugalmát, amire eddig mindig számíthatott.

2018. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
66%

"Amúgy meg ha fordított helyzetben ha az anyja nem engedte volna hogy ott aludjon a kérdező pasija"


Nem azt mondom, hogy eleve nem kellett volna hagynia, hanem hogy minden érintettel meg kellett volna beszélni.

2018. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
97%
Lehetséges, hogy velem van a baj, de nekem eszembe nem jutna egy ilyen helyzetben hazavinni bárkit is anélkül, hogy azt előre megbeszélném (és ez nem egyenlő a bejelentéssel) a másikkal. Azzal semmi bajom nem lenne, ha külön szobájuk lenne és ott aludnának, mert teljesen érthető az indok (ittasan nem vezethet és este különben sem mindig van kedve az embernek hazakecmeregni busszal/vonattal stb. a sötétben, főleg ha nagyobb távolságról van szó) és úgy abszolút nem is zavarnánk egymást. Viszont egy közös szobában azért már teljesen más a helyzet... Én kollégista vagyok és van egy szobatársam, szóval hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy korlátozott a magánszférám és alkalmazkodni kell stb., de nekem sem tetszene, ha pl. a szobatársam elém állna és közölné, hogy most itt alszik a párja. Egyszerűen kellemetlen és az ember nem tudja elengedni magát, lazítani és ténylegesen otthon érezni magát (és most nem olyanokra gondolok, hogy pl. nem mászkálhatok meztelenül vagy nem lehet böfögni vagy mit tudjam én, mert otthon sem viselkedek vállalhatatlanul), ha egy idegen (vagy legalábbis nem hozzám közel álló) ember is ott alszik mellettem vagy esetleg dúl a love és ott "csiripelnek" mellettem. Kellemetlen, erre nem tudok mást mondani és szerintem nem is egészséges. Mi mindig megbeszéljük előre, ha valakit át szeretnénk hívni és próbáljuk inkább úgy időzíteni a dolgot, hogy a másikunk ne legyen a szobában. Én úgy gondolom, hogy ez így korrekt, anyukádnak ezt meg kellett volna kérdeznie tőled, hogy te mit gondolsz erről és beleegyezel-e. Utána még lehetett volna beszélni róla, elmondani az érveiteket, megoldásokat keresni és kompromisszumokat kötni. Viszont ez, hogy csak úgy közli veled és bejelenti, szerintem nincsen rendben és érthető volt a reakciód.
2018. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 HaEv ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!

Totál igazad van!

A kérdés: annak a fickónak nem volt annyi esze, hogy téged figyelembe vegyen? Annyira ittas lett volna... Egy felnőtt ember hogyan képes annyira lerészegedni, hogy ne legyen tekintettel egy nála jóval gyengébb emberre. A párja gondolom, lelkiismeretfurdalással ment haza - nagyon helyes! Amikor úgy döntött, hogy hazakísér titeket, éreznie kellett volna, hogy inkább a saját otthona felé kellene tartania. De hát ugye ez az ember nagy valószínűséggel nem tud felelős felnőttként viselkedni. Ha édesanyád kitart mellette, akkor az ítélőképességével baj van.

Édesanyáddal meg vigyázz, nehogy a következő az legyen, hogy ha meg akarja tartani a pasit és ő rád akar mászni, még le is fog téged! ... Ne haragudj, de sajnos sok ilyennel találkoztam. Légy óvatos, és ha lehet, futás otthonról! Akkor is, ha fiú vagy! Menj kollégiumba. Ha egy szobában vagy édesanyáddal, valószínűleg szociális alapon kapni is fogsz kolesz szobát.

2018. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
39%
Előző, azért egy kicsit messze mentél :D
2018. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%
25ös, szerintem kezeltesd magad mert ez súlyos:-D
2018. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
70%
Jo h nem végig is kelett volna nézni a ... a Mozaik pasival,hol aludt volna a gyerek a közös szobába a földön v a párocska között,nem a n ninak kéne az első helyen lenni.
2018. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, mindig adódhat olyan helyzet, amit előre nem lehet megbeszélni. Aztán az ember megpróbálja megoldani, mégha kényelmetlenséggel jár is.


Nekem is kicsi a lakásom, nem vagyunk berendezkedve hálóvendégekre. De altattam már egy fél biciklis csapatot a földön, amikor kitört a vihar, és nem tudtak továbbmenni. Kibírtuk.


A 25-ösnek meg üzenem, hogyha gyakran vannak hasonló gondolatataid, fordulj sürgősen orvoshoz.

2018. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"mindig adódhat olyan helyzet, amit előre nem lehet megbeszélni"


Csakhogy ez nem olyan volt. Itt egy rendezvényről van szó, ami nem váratlanul tör ki random helyen, mint egy vihar, hanem át lehet gondolni, hogy kb. meddig fognak maradni, utána milyen variációk jöhetnek szóba hazamenés ügyben, stb.

2018. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!