Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek ezt? Bővebben...

Ti megengednétek ezt? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

Engednétek hogy a 16 éves lányotok együtt aludjon a vele egy idős barátjával akivel 4 hónapja együtt vannak? A szüleim is ismerik. Anya kicsit jobban ismeri mint apa de mindketten jó véleménnyel vannak róla. De apa valamiért elég szigorú. Lehet hogy azért mert én vagyok az első gyerek. Még nem volt sose barátom se. Nem is kérdeztem még ilyet tőlük mert nem igazán merem. Kíváncsi vagyok ki hogy reagálna egy ilyen kérdésre és engedné-e. A fiú egyébként nagyon rendes. Nem erőltet rám semmit. És lefekvésről nem lenne szó.


Bocsánat ha kicsit bonyolultan fogalmaztam.


A válaszokat előre is köszönöm.


2018. szept. 9. 20:13
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
54%
Sok szülő irigy h a lányának már nem kell kényszer házaságban élni és 30 40 évesen elveszteni a gyerekért kinlodva,mert maga válsaszthat boldog párkapcsolatot. A nők irigyek leginkább..
2018. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
32%
4 gyerekem van, egyik sem aludt a pasijánál gimiben... soha nem is volt igényük rá, van saját ágyuk, saját családjuk. És hétvégén tanultak, erős gimibe jártak, a pihenésre szánt idejükben meg olvastak, barátnőztek, sportoltak. Amelyiknek volt barátja, akkor vasárnap délután találkozott vele és jött haza este. Nem mindenkinek van igénye arra, hogy minifelnőttet játszon tinikorban.
2018. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
67%
Előző ne akadj ki a de a te lányod is csinálta csak nem tudsz rola,az meg ágy függő,én is megoldottam a tiltás ellenére is pedig én már 18 voltam,de hát nálunk csak az eskuvo után lehetett volna,na tudod ki vár addig normális nőként,,
2018. szept. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
80%
"Amelyiknek volt barátja, akkor vasárnap délután találkozott vele és jött haza este." - hát látod #42, ez tényleg nem nevezhető párkapcsolatnak, ami vasárnaponként pár órára redukálódik, és egyébként minden más fontosabb nála... szerencsére nekem alapvetően más tapasztalataim vannak egy párkapcsolatról, akár 16-17 éves korban is.
2018. szept. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
70%
Ha a nőket a koruknak megfelően hagynák otthon élni párt választani,nem családanyként bolundulnának meg..
2018. szept. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%
Sose tiltottam oket, szamukra volt fontos a tanulmanyuk. Es a fiúknak is, ok se ertek ra folyton masnal logni.
2018. szept. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
79%

#39

Persze, hogy nem komoly, ha nem hagyod, hogy komollyá váljon...

Mikor tanul? - Hétközben, vagy pl semmikor - én rendre 4-es, 5-ös között ingadoztam egy nem gyenge középsuliban úgy, hogy otthon elő se vettem a könyveim, csak órán odafigyeltem. Illetve később volt, hogy tanultam - mikor összejöttem az első barátommal, sokszor leültünk együtt matekozni délutánonként. :) Ez fel se merül, hogy esetleg tanulhatnak együtt?


#42

"van saját ágyuk, saját családjuk" - és? Ezt úgy írod, mintha egy ottalvástól automatikusan odaköltözne a sráchoz, és hozzámenne feleségül... Osztálykirándulásra se engedted el őket? Végülis minek? Otthon is maradhatnak, van saját szobájuk :DD

"vasárnap délután találkozott vele és jött haza este" - ez cuki, de nem kapcsolat.

2018. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
26%

Látom teljes a fogalomzavar. Mint írtam, nem minden tizenéves gyerek vágyik komoly kapcsolatra ebben az időben.

A lányaimnak bőven elég vlt, hogy kétköznap iskola után találkozak kicsit, illetve hétvégén valamelyik nap.

Mint írtam, maguk miatt tanultak, erős gimibe jártak, állatorvosira illetve orvosira mentek.

Nyilván nem volt sétagalopp. Emmelett pedig lovagolni, sportolni jártak és élték a szociális életüket a barátaikkal.

És mivel az akkori barátiak is a tanulást részesítették előnyben, bőven elég volt nekik ennyi.

Egy középiskolás kapcsolat szerintem nem is kell, hogy komoly legyen. Minek, hiszen gyerekekről beszélünk. Felesleges elsietni.

És most már az egyik lányom végzett, szép házassága van, a másiknak valóban komoly kapcsolata a vőlegényével. Örülnek, hogy a gimis éveiket nem úgy töltötték, hogy rá voltak cuppanra egy srácra.


A fiam viszont szeretettt volna a barátnőjénél aludni, egyszer-egyszer engedtem szünetekben, de rendszeresen nem. Akkor persze puffogott, de most meg köszöni, hogy szigorú voltam.

Mindenesetre nem kell belekötni abba, ha valaki másképp gondolkodik, köszönöm, de az én módszerem bejött, mindenki foglalkozzona saját gyerekével.

2018. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
72%
#46, és mikor tervezik bepótolni mindazt, ami tizenévesen kimaradt az életükből, mert akkor épp mindent alárendeltek a karrierépítésnek? Vagy egyáltalán, hogyan képzelik a jövőjüket? Vagy 20 évesen ugrottak fejest az ÉLET-be?
2018. szept. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
72%
Ja, látom közben válaszoltál előre is:)
2018. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!