Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám barátnője kiakarja tenni...

Apám barátnője kiakarja tenni a szobamacskám. Hogyan győzzem meg apám, hogy bent maradhasson?

Figyelt kérdés

Apám barátnője mióta ideköltözött, csak veszekedni tudok vele. Ahogy idejött és meglátta a macskát, már levágta a hisztit, hogy a macskának nem a házban a helye, meg összeszőrözi majd a ruháit, meg hogy neki kisfia van, és nem akarja behozni egy ilyen "rendetlen" lakásba. Egyáltalán nem rendetlen a házunk, sőt. A macska miatt mondta ezeket. Szerinte undorító állatok. Apámnak addig panaszkodott az a nő, hogy most apám eldöntötte, hogy kezdjük el kintre szoktatni a macskát. Csak ez több sebből vérzik; 12 éves macska, konkrétan vele nőttem fel, idős, már nem is hall valami jól. Mi pedig közvetlen a főút mellett lakunk, szerintem az első nap ha kiengedném, már elütné egy kocsi. Azon kívül meg megmérgezhetik, elkaphatják, bármi történhet vele. Nagyon szeretem ezt az állatot, mióta dolgozok én vagyok érte teljesen a felelős, én veszek neki almot, játékokat, kaját. Azt is felajánlottam, hogy amíg itt van a nő gyereke, bezárkózok a szobába a cicával, de apámnak az se volt elég, ő nagyon erőlködik, hogy szoktassuk ki a macskát. Én kijelentettem, hogy nem lesz kinti a macska. Apám már tudja, hogy én nem fogom megváltoztatni a véleményem, de nagyon félek, hogy amíg dolgozni vagy suliban vagyok, kirakják az udvarra a macskám. A 12 év alatt volt már kint, mikor én kivittem kézben, vagy hámmal és pórázzal, de ha csak úgy kitennék, képzelem mi lenne a vége. Nem tudom mit tegyek, nem költözhetek máshova még, anyámnál sem lehetek, mert ott sem szeretik a bent tartott állatokat, náluk a macska az fogyóeszköz, de nekem a házikedvencem. Mi lenne a helyes megoldás, ha se a nőre sem apámra nem tudok hatni?


18/L


2018. szept. 14. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
89%
Mekkora szemét apád is meg a hülye nője. Biztos nem tenném ki a macskát, semmi esetre sem. De attól én is félnék, hogy nehogy csináljanak valamit, amíg nem vagy otthon. :/ Ez nagyon nehéz ügy. A nőnek persze semmi joga nincs dirigálni, nem az ő otthona. Esetleg egy kerti kennelt építeni, ahol biztonságban van a cica?
2018. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
92%
Mit képzel magáról, hogy beköltözik, gyakorlatilag ingyen van fedél a feje felett, és ki akar rakatni egy védtelen állatot? (Apád is jól beleválasztott bocs.) Neked minden jogod megvan a cicatartáshoz, ha neki nem tetszik, el lehet menni, vagy türelemmel megvárnia, amíg elköltözöl. Addig is próbáljatok meg közös megoldást találni. De ez semmiképp sem a kiszoktatás, ahhoz már valóban túl idős. Szerintem amúgy nem normális az az ember, aki ennyire nem tud egy állatot elviselni, semmiképp nem vall egészséges lélekre.
2018. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
60%

Szobakennel?

És ha nem vagy otthon, akkor abban lenne a macska.

2018. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
88%
Mond neki azt, hogy ő meg akkor bssza ki a drágalátos kisfiát a kertbe. Mondhatod neki durvábban is, legalább rektelve lesz a hisztis pcsája
2018. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
97%

az ajtóra zár

a cicának kaja, pia, alom a szobába

apád barátnője meg kussoljon

2018. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
85%
Szobakennel?? Egy hisztis p...csa kedvéért kínozza a szabadságkedvelő macskáját a kérdező? Még mit nem!
2018. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a szobakennelt már én is mondtam, de jött azzal apám, hogy nem zárhatok el ennyire egy állatot, főleg nem egy macskát. Szerintem már minden lehetséges megoldást felsoroltam neki, de a nője teljesen elvette az eszét. Arra gondoltam még, hogyha nem vagyok itthon, bezárom a szobámba a cicát, és beviszem neki az almot meg az etetőjét is, ideiglenesen szerintem megoldható, és ott nem tudnak hozzányúlni.
2018. szept. 14. 11:29
 8/66 anonim ***** válasza:
98%

Arra gondoltam még, hogyha nem vagyok itthon, bezárom a szobámba a cicát, és beviszem neki az almot meg az etetőjét is, ideiglenesen szerintem megoldható, és ott nem tudnak hozzányúlni.


ez mondom én is

2018. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:
Csak még mindig bennem van a félelem, hogy egyszer esetleg nem zárom be, vagy ha itthon vagyok és nem figyelek oda, kapnak az alkalmon és kiteszik. Nem lehet így együtt élni valakivel, hogy gyomorgörccsel kell mindig belépnem a házba, mert félek hogy a macskám már nem lesz meg.
2018. szept. 14. 11:32
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os. Akkor mit javasolsz???


Kérdező: ha megoldható, hogy kulcsra zárod a szobádat, akkor az lenne a legjobb megoldás, amíg nem vagy otthon.

2018. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!