Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám barátnője kiakarja tenni...

Apám barátnője kiakarja tenni a szobamacskám. Hogyan győzzem meg apám, hogy bent maradhasson?

Figyelt kérdés

Apám barátnője mióta ideköltözött, csak veszekedni tudok vele. Ahogy idejött és meglátta a macskát, már levágta a hisztit, hogy a macskának nem a házban a helye, meg összeszőrözi majd a ruháit, meg hogy neki kisfia van, és nem akarja behozni egy ilyen "rendetlen" lakásba. Egyáltalán nem rendetlen a házunk, sőt. A macska miatt mondta ezeket. Szerinte undorító állatok. Apámnak addig panaszkodott az a nő, hogy most apám eldöntötte, hogy kezdjük el kintre szoktatni a macskát. Csak ez több sebből vérzik; 12 éves macska, konkrétan vele nőttem fel, idős, már nem is hall valami jól. Mi pedig közvetlen a főút mellett lakunk, szerintem az első nap ha kiengedném, már elütné egy kocsi. Azon kívül meg megmérgezhetik, elkaphatják, bármi történhet vele. Nagyon szeretem ezt az állatot, mióta dolgozok én vagyok érte teljesen a felelős, én veszek neki almot, játékokat, kaját. Azt is felajánlottam, hogy amíg itt van a nő gyereke, bezárkózok a szobába a cicával, de apámnak az se volt elég, ő nagyon erőlködik, hogy szoktassuk ki a macskát. Én kijelentettem, hogy nem lesz kinti a macska. Apám már tudja, hogy én nem fogom megváltoztatni a véleményem, de nagyon félek, hogy amíg dolgozni vagy suliban vagyok, kirakják az udvarra a macskám. A 12 év alatt volt már kint, mikor én kivittem kézben, vagy hámmal és pórázzal, de ha csak úgy kitennék, képzelem mi lenne a vége. Nem tudom mit tegyek, nem költözhetek máshova még, anyámnál sem lehetek, mert ott sem szeretik a bent tartott állatokat, náluk a macska az fogyóeszköz, de nekem a házikedvencem. Mi lenne a helyes megoldás, ha se a nőre sem apámra nem tudok hatni?


18/L


2018. szept. 14. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
42%
Nyugodtan személyeskedhetek, ugyanis bőven elég belőled az is, amennyit az írásképed meg a kommentjeid elárulnak rólad :D
2018. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 Gabóca Kabóca ***** válasza:
87%
Szegény kicsim.Én pont igy jártam előbb a cicám lett kitúrva(átköltöztettem anyámékhoz),aztán én is költözhettem.Te viszont apád lánya vagy ezt ne felejtsd neked ott jogaid vannak.Mindenesetre zárat az ajtódra nehogy baj érje a cicát...
2018. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Jöttem egy frissítéssel; apámmal sikerült megegyeznünk abban, hogy a cica maradhat a házban! A barátnője nem jön hozzánk azóta, mióta apám megmondta, hogy a macska marad. Helyette apám jár el a nőhöz, van hogy napokig nem jön haza tőle, de engem nem zavar. Végre nyugalom van, és biztonságban tudhatom a cicám! :')

2018. okt. 17. 10:46
 64/66 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek! Szegény Te meg szegény cica, sajnálom, hogy ennyi álmatlan éjszakád volt a maca (no meg apuka...) miatt. Őszintén remélem, hogy ezzel megoldódott a probléma!
2018. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez egy jól végződött történet!
2018. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
100%

52-53 alapvetően igazad van, hogy egy háziállat beszerzése az összes családtag közös döntése.

Ahol tévedsz, az az, hogy ez a döntés nem most, hanem 12 éve volt esedékes. Ha most akarna venni egy kismacskát a kérdező, senki nem bíztatná hogy vegye meg annak ellenére hogy az apja meg a nője nem akarnak a lakásban cicát.

De 12 éve a kérdező, az apja, és meglehet hogy az anyja úgy döntöttek hogy lehet cica, mégpedig bent a szobában. Ahhoz viszont nincs joga egy új családtagnak aki éppen beköltözőben van, hogy 12 éve fennálló döntéseket rúgjon fel visszamenőleg és egyoldalúan, főleg ha kb garantált hogy ezt a változást szerencsétlen macska két héttel se élné túl.

2018. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!