Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám barátnője kiakarja tenni...

Apám barátnője kiakarja tenni a szobamacskám. Hogyan győzzem meg apám, hogy bent maradhasson?

Figyelt kérdés

Apám barátnője mióta ideköltözött, csak veszekedni tudok vele. Ahogy idejött és meglátta a macskát, már levágta a hisztit, hogy a macskának nem a házban a helye, meg összeszőrözi majd a ruháit, meg hogy neki kisfia van, és nem akarja behozni egy ilyen "rendetlen" lakásba. Egyáltalán nem rendetlen a házunk, sőt. A macska miatt mondta ezeket. Szerinte undorító állatok. Apámnak addig panaszkodott az a nő, hogy most apám eldöntötte, hogy kezdjük el kintre szoktatni a macskát. Csak ez több sebből vérzik; 12 éves macska, konkrétan vele nőttem fel, idős, már nem is hall valami jól. Mi pedig közvetlen a főút mellett lakunk, szerintem az első nap ha kiengedném, már elütné egy kocsi. Azon kívül meg megmérgezhetik, elkaphatják, bármi történhet vele. Nagyon szeretem ezt az állatot, mióta dolgozok én vagyok érte teljesen a felelős, én veszek neki almot, játékokat, kaját. Azt is felajánlottam, hogy amíg itt van a nő gyereke, bezárkózok a szobába a cicával, de apámnak az se volt elég, ő nagyon erőlködik, hogy szoktassuk ki a macskát. Én kijelentettem, hogy nem lesz kinti a macska. Apám már tudja, hogy én nem fogom megváltoztatni a véleményem, de nagyon félek, hogy amíg dolgozni vagy suliban vagyok, kirakják az udvarra a macskám. A 12 év alatt volt már kint, mikor én kivittem kézben, vagy hámmal és pórázzal, de ha csak úgy kitennék, képzelem mi lenne a vége. Nem tudom mit tegyek, nem költözhetek máshova még, anyámnál sem lehetek, mert ott sem szeretik a bent tartott állatokat, náluk a macska az fogyóeszköz, de nekem a házikedvencem. Mi lenne a helyes megoldás, ha se a nőre sem apámra nem tudok hatni?


18/L


2018. szept. 14. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
99%
Apád is megéri a pénzét. Ha mindíg mindenben enged a nőnek egyszer csak azt veszi észre, hogy semmi szava sincs a saját házában, még megérheti, hogy őt is kirakják, mint a macskát.
2018. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 Andizsuzsi ***** válasza:
32%
Szerintem egy 12 éves cicát nyugodtan lehet addig kennelben tartani, amíg nem vagy otthon. Nagyméretűben, hogy azért valami mozgástere legyen.
2018. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok oda lakásban tartott állatért, DE nekünk is van nacskánk és idővel teljesen megbarátkoztam vele. 12 éven át ha bent volt nem lehet kiszoktatni se, es azert megmondhatod TE vagy otthon nem az a nő. En biztos balheznek vele es ha hozzanyul a macskahoz mig nem vagy otthon kivagnam a fia jatekait az utcara. Jobb ha ezt elotte tudatositod a nőben!
2018. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon cicabarát vagyok, nekem is van egy perzsa cicám, teljesen lakásban tartott, köszöni szépen nagyon boldog és egészséges, bár még csak egy éves. Ezt nem lehet megtenni egy állattal, 12 évig bent élt és kitenni az udvarra. A macskáknak a megszokott környezetükre van szükségük, bármily nagyobb fajta változás rosszat tesz nekik, ez valamilyen szinten állatkínzás. Amúgy furcsa egy apád van, mindent az új nőcinek, aztán a gyerek eddig megszokott igényei mehetnek a 3,14csába... Én is azt javaslom, hogy tedd be a szobádba az almot, kaját, vannak ön etetős cuccok is, vizet és zárd be az ajtót, ablakot. Csak nem törnek be... :D
2018. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
98%
Szegény makka :(
2018. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a képlet:


A nő ki akar téged túrni. előszór a macsek, utána te. A macsekkal meg a lelkedet akarja előszőr megtörni.


Mond meg neki:


A macsek előbb volt itt mint te, és ha jót akarsz magadnak, akkor te fogsz hozzánk alkalmazkodni, vagy ha nem akkor Isten hírével, és kinyitod az ajtót.


Ezt hangosan az apád előtt egyenesen szemtől szemben.

Ne hagyd magad.


Ha nem így teszel akkor sunyiba az apádat ellened fogja uszítani különböző hazugságokkal és akkor már késő lesz.


Vagy egyenes, de mint az acél olyan kemény leszel, vagy veszteni fogsz.

2018. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
7%
A macsekot akár kutyával is behelyettesítheted.
2018. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
97%

Milyen idős a kisfiú?

Szerintem az is jó lenne, ha őt összeismerteted a macskával. Egy kis cirógatás, egy kis dorombolás... és ő lehet a legnagyobb szövetségesed, hogy maradjon a lakásban a kedvenced.

Egyébként nézz új lakhatás után, mert ez nem a macskáról szól, hanem hatalmi harc. Ez csak az első lépcsőfok.

2018. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
77%

18


*Egyébként nézz új lakhatás után, mert ez nem a macskáról szól, hanem hatalmi harc. Ez csak az első lépcsőfok.



Te tisztában vagy azzal, hogy mit beszélsz? bukásra úszítod? A saját otthona a gyereknek és még ő menjen el?


Nagyon megtáncoltatnám ezt a nőt. De nagyon.


Te vagy ez a nő amiről ez a lány beszél?

2018. szept. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%
Az szép, odamegy a gyerekével, és még ő dirigál... bármennyire is nehéz, de ne hagyd magad! Amíg nem vagy otthon, zárd be a cicát a szobádba, a kulcsot mindig tartsd magadnál. Ha meg a hülye pitsa kirakja a macskád, amíg pl fürdesz, ilyesmi, akkor megbosszulnám, lehet pitiáner dolog, de pl a kedvenc cipőjét kidobnám, a ruháját tönkre tenném stb nem majd ő dirigál, parancsolgat, a következő az lesz, hogy téged akar majd kirakni...
2018. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!