Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havonta 5000 ft zsebpénz nem...

Havonta 5000 ft zsebpénz nem kevés egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Ebben benne van, hogy a ruhát, cipőt, kozmetikai dolgokat is ebből kell megvennie.
2018. szept. 17. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
93%
Hát attól függ, hogy konkrétan mire költ és mennyit. Én pl. nem veszek minden hónapban ruhát, cipőt, kozmetikai szereket (nagyobb időközönként szoktam többet, pl. a kozmetikai cuccokból glamour és joy napokon szoktam betárazni), de a havi bérletem több, mint 5000 forint. Ha ebből csak ruhára, kozmetikai cuccokra vagy szórakozásra költ és nem nagy vásárlásokról van szó, hanem csak szimplán arról, hogy pl. időnként megtetszik neki egy póló és megveszi vagy beülnek valahová a barátnőivel, akkor szerintem ez is elég lehet. Ha viszont több mindent kell ebből fedeznie és rendszeresen, akkor szerintem kevés.
2018. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:

Nem koveteloztem, most talaltak ki a szuleim, hogy legyen ennyi. Semmilyen ruhat nem vesznek nekem, de ebben benne van a kaja a suliban (nem eszek mindennap a bufeben, inkabb viszek magamnak). A konyvek, amik nyilvan nem tankonyvek, hanem regenyek, a kozmetikum alatt pedig a tusfurdot, dezodort, testapolot, sminkeket ertettem.

Nem panaszkodasnak irtam, csak elkezdtem gondolkodni, hogyha az olyan dolgokat, amiket rendszeresen hasznalok, ebbol kell megvennem, nem nagyon marad arra, hogy neha mozizzak, vagy bulizzak a barataimmal. Nem gondoltam, hogy egybol a torkomnak ugranak, hogy takarodjak dolgozni, es ne kovetelozzek. Nem tanacsot kertem, hanem velemenyt, hogy ez keves, vagy pont eleg, csak osszam be jobban. Koszonom a normalis valaszokat?

2018. szept. 17. 18:33
 13/69 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nagyon kevés. 4-es: Nem hiszem, hogy te 2000-ből kijössz. Hogy? Nem mész sehova, nem veszel semmit?
2018. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
67%

Én nem kaptam zsebpénzt.


Ha kellett valami anyu megvette. Persze nem havonta lett új cipőm.


Egyedül nevelt...

2018. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem akkor lenne elég, ha nem magadnak kellene fizetned a ruháid és a cipőid (nyilván a szükségesekre gondolok, arra, amiket muszáj megvenni). Én ennyi idősen hetente kaptam 5000 forintot, igaz ebben benne volt, hogy hétköznap nem az iskolai menzán ebédeltem, hanem egy kifőzdében, és ebből a pénzből fizettem azt is. A többi szükséges dolgot megvették a szüleim (új cipőt amikor kellett, tusfürdőt, stb.), így minden hónap végén maradt 5-10 ezer forintom könyvekre, esetleg egy-egy új pólóra, vagy mozizásra. Nekem ez így pont jó volt.
2018. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
55%
#13: Mellette minden nap iskola után 6 órában dolgozom. 9-11.-ig nem dolgoztam, de ugyanennyi zsebpénzt kaptam. Ott tényleg szűkös volt egy kicsit, de tudtam hogy nem tudnak többet adni.
2018. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is annyira nem kevés, oda kell figyelni és beosztani. Ruhát meg cipöt azért elég ritkán kell venni, ahogy az alapkozmetikumokat sem kell hetente.

Eleinte írd fel, hogy mit veszel és mennyibe kerül, egy-két hónap után már tudni fogod, mikor mire tudsz pluszban költeni.

Egyébként ha tényleg nagyon nem tudsz kijönni belöle - és a szüleid tudnának többet nélkülözni -, akkor ezzel, amit felírtál, tudod nekik bizonyítani, hogy kevés, meg tudod indokolni, hogy mire megy el, és mennyi az, ami szerinted még kellene. Ennek alapján meg tudjátok beszélni, hogy nekik mennyi fér bele.

Aki szerint meg mindek zsebpénz, az azt nem fogja fel, hogy ennek éppen az a lényege, hogy a gyerek megtanulja beosztani a pénzt, nem pedig mindig kér a szülötöl és amikor egyszer külön megy, fogalma sincs a pénz kezeléséröl.

2018. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
77%
Sokan írjátok, hogy ha nem vesz minden hónapban ruhát akkor nem kevés. Azt mégis hogy lehet kivitelezni? Ha havonta vesz 1-1 darabot, akkor is brutálisan kevés. Egy olcsó kínai nadrág is 3-4ezer forint. Kövi hónapban vesz egy pólót, aztán mindig valamit, pl kardigánt, fehérneműt, kabátot( erre pl nyugodtan gyűjthet 3 hónapig is..), csizmát télre (ez sem nagyon jön ki 1 haviból..). Ha már legyártották a szülők, kötelességük normálisan gondoskodni róla, nem egyből diákmunkára küldeni, bár tudom, hogy sokan lefogják ezt pontozni, gondolom ők is olyan jó szülők, akiknek csak a szája jár, de 17 év alatt sem tudtak megfelelő körülményeket teremteni a saját gyermeküknek.
2018. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
76%

Nem sok mindenre elég, max ha használt ruhákat vesz, ott is vannak jó darabok.

Amúgy én nem kaptam zsebpénzt, kozmetikai cuccokat anyum megvette, ruhát névnap/karácsony/szülinap. Többi rokontól ünnepekre pénzt kaptam, azt osztottam be szórakozásra. Legtöbb barátnőmnél szintén ez volt, nem kell túl agyalni a zsebpénzt.

2018. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben nagyon kevés, de ha nincs több a szülőknek, akkor nem sok mindent tehetsz.
2018. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!