Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havonta 5000 ft zsebpénz nem...

Havonta 5000 ft zsebpénz nem kevés egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Ebben benne van, hogy a ruhát, cipőt, kozmetikai dolgokat is ebből kell megvennie.
2018. szept. 17. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
14%
Tessék diákmunkát vállalni, dolgozni (szörnyű, mi?), leszállítani az igényeidet. Pl. nem kell 300 ezer forintos laptop, jó a használt is 70 ezerért, igaz, ezek régebbiek, de üzleti laptopok voltak, kiválóak. És nem kell Gucci táska, nem kell mindenből a legdrágább. Fedezd fel a jót, olcsón kináló boltokat.
2018. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha ennyit engedhet meg a szülő, akkor ez van. De ha pl ebből kell fizetni a bérletet, esetleg uzsonnát, hobbit meg a ruházkodást, akkor édeskevés. Én 20at kaptam annyi idősen, elég volt, néha maradt is.
2018. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom, hol éltek, de nálunk van kínai ruhásbolt, párezer forintért lehet venni egészen igényes alapdarabokat. Interneten is vannak olcsón jó minőségűek, mér márkásak is, igaz, használtan, de az kit zavar, úgyis te is használni fogod, nem maradna új akkor se, ha újonnan vennéd. Gardróbcsere pl. nagyon jó weboldal. Akár pár száz Ft-ért is tudsz venni ruhákat, és nem is kell zsákbamacskát venni, tudtok személyesen találkozni, megnézni, felpróbálni. Turikat is le szokás nézni, pedig egyébként ott is sok jó minőségű ruha van, annyi, hogy nem a legújabb divat, hanem mondjuk tavalyi vagy tavalyelőtti, de te nem valami divatdíva celeb vagy, hanem egy normális iskolás kamasz. Csak annyi a lényeg, hogy hozzád illő és tiszta ruhában, ne szakadtan és igénytelenül járj iskolába, és ehhez nincs szükség vadonatúj márkás ruhákra, és arra se, hogy hetente vásárolgass ruhát és cipőt. Normális esetben kb. 1-2 évente kell egy-egy ruhadarab, vagy még ritkábban, és ez bőven kijön havi 5000 Ft-ból. Nekem pl. egy cipő 2-3 évig kitart, a ruháim meg 4-5 évig is, pedig kínaiban vásárolok, mert nekem is csak arra telik. Nincs tele a szekrényem olyasmivel, amit csak úgy megvettem, mert xy-nak is van, aztán 1-szer se volt rajtam, hanem olyan alap ruhadarabjaim vannak, amik tényleg kellenek, és annyi, amennyi szükséges, nem több.

Kozmetikai dolgok ugyanez. Nem kell mindig mindent megvenni, csak mert Youtube-on valaki mutatta a haul videójában, hanem mindenből egyet, és azt használni, amíg tart.

És egy 17 éves gyereknek egyáltalán nincs helye buliban, mondhat bárki bármit. Normális szórakozóhelyre be se engednek 18 év alatt, nem normális helyre meg felnőttként se menjen senki, nem hogy gyerekként. Bulizzon egyetemistaként, felnőttkorában, huszonévesen, ha akar, amikor már nem a szülei felelősek érte. Ja, és ne azt a pénzt akarja elbulizni, amit ruhára és tisztálkodószerre kapott.

2018. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem édeskevés, majdnem semmi. Nézzük már meg: Januárban vesz egy kabátot, az kb háromhavi spórolás. Áprilisban egy nadrágot, májusban egy pólót, júniusban egy szoknyát, augusztusban egy rövidnadrágot, szeptemberben bugyit-zoknit, melltartót, októberben egy pulcsit, november-decemberben meg egy csizmát. Vége az évnek, és mindenből egy db van neki, de szandált, cipőt, papucsot, tornacipőt, tornacuccot, sapkát, sálat, fürdőruhát nem is vett. Azt meg senki se mondja, hogy az a normális, ha mindenből egy van, és azt kimossa minden este, ráadásul, ha minden nap azt hordja, nem is bír ki egy évet. Ebben a korban a kamaszok még bőven fejlődnek, nem hiszem, hogy a 13 éves korban vett cuccai jók rá. Emellett nem két forint a tusfürdő, a sampon, a borotva borotvahab, tisztasági betét, tampon, arckrém, stb. Senki ne mondja nekem, hogy ezekre elég havi 5.000 Ft és még szórakozzon is belőle! Ebben a korban teljesen természetes, hogy szeretne elmenni moziba, beülni a haverokkal pl. a Mekibe (tudom, egészségtelen, de ezt legyen szíves, csak az a felnőtt hányja a szemére, aki sosem gyújtott rá, sosem ivott egy pohár sört, egy üveg cukros nyálat, nem kajált csokis fánkot, stb., mert hát ugye azok is egészségtelenek), szeretne elmenni strandra, korizni, ilyesmi. Oké, ha extrém dolgokat akar, akkor elmehet diákmunkázni, de ezek, amiket felsoroltam ALAP dolgok egy gyerek neveléséhez. Aki úgy gondolja, hogy egy gyereknek elég, ha van egy öltözet ruhája, van mit ennie, meg van egy ágya, az ne vállaljon gyereket, annak legyen inkább tengerimalaca, annak tényleg elég ennyi. A tisztességes felneveléshez hozzátartozik még millió dolog, amit nem a gyereknek kell saját magának fedeznie. Majd akkor kell magának előteremtenie, ha felnő és dolgozik. Komolyan, lesülne a bőr a képemről, ha azt mondanám a fiamnak, hogy dolgozzon meg az alapszükségleteiért. Havonta kap 20.000 ft-ot, ebből megveszi a bérletet, a többi az ő dolga. Emellett egyébként diákmunkázik is, de eszembe sem jut azt mondani, hogy akkor abból vegyen magának borotvát meg alsógatyát. Nyilván megveszem a kaját, a ruhát, a tisztasági cuccokat, fizetem az edzést, a hobbijával kapcsolatos esetleges kiadásokat (bár mivel azzal kapcsolatosan dolgozik, van szponzora is, aki beszáll a költségekbe), kifizetem a nyaralást, a tankönyveket, mivel a sulihoz tényleg kell számítógép, azt is vettem, ha megdöglik a telefonja, azt is kap kb. kétévente. Szerintem nincs elkényeztetve, egy jó átlagos életet biztosítok neki. De senki ne magyarázza el, hogy mindezt meg tudná oldani havi 5.000 Ft-ból.
2018. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
81%

H n tudom akar hany kinai cipott vettem egy evszakot nem birtak ki. Raadasul nem is valami jo a labnak.

Oke...5000a koltopenz. De! Azert kapja a szulo a csaladit h azt a gyerekre koltse!

2018. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
13%

Egyik gyerekunk se kapott zsebpenzt

Dolgoztak diakmunkaztak

Szornyu ugye ?

Mind eletkepes ember lett nem elkenyeztetett majom hulyegyerek

2018. szept. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
71%
57! Akkor szerencséd volt, nem rád ütöttek. Gondolom a ruháztatásukat meg egyéb szükségleteiket te sem 5000 forintból oldottad meg havonta, de most azért osztod az észt. Gratulálok!
2018. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
19%

Kebzeld el en meg nem diakmeloztam es kaptam havi 5000ezret zsepent es ezen fellul a havi csaladit. Es meg szulinap karacsony husvetra anyamektol meg mamamektol.

Megse lettem elkenyeztetve es eletkeptelen s vagyok...sot!

2018. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
64%

Mar irtam de abszolut az 55ös véleményét osztom.


Nehogy már alap dolgokért diákmunkázzunk egy gyerek! Ne szüljön aki szerint ez nagy elvárás a szülőtől.


Aki meg azzal jön hogy 30 éve se kapott zsebpénzt meg ilyenek akkor ugorjunk vissza az időben? És 30 éve még a pofon is nevelési módszer volt, arra is térjünk vissza?


Mennyi aberrált szülő meg kamasz....irigylitek ha vki egy keveset kap mert Ti még annyit se???

2018. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem keresnek rosszul, és neked szóba jöhet, akkor azt próbáld meg megbeszélni velük, hogy a ruhapénzedet állják (akár annak árán, hogy kevesebbet kapsz), mert azt nagyon nehéz így beosztani. Ilyen esetben nyilván nem fogsz "csak megtetszett" alapon például farmert venni, de így egy idő után elkopnak a ruháid. Ha meg aztán egyszer odakerülsz, hogy kiszakad az egyik (vagy A) farmered, akkor hirtelen több, mint egy havi zsebpénzt elkölteni rá nagyon sok. Mondjuk egy téli cipőről nem is beszélve.

Nálam évente minimum egyfajta cipő, egy nadrág, két póló, egy kardigán tönkremegy, pótolni kell. Ha ezt levonjuk a pénzből, az már csak kb havi 3000 Ft. Ha még a kozmetikumot (mint sampon, tusfürdő, betét) is levonjuk, marad kb. 2000-2500. (Ha tényleg nem használhatja a családét.) Az már annyira nem sok, és a kötelező kiadásokat elég szűkösen számoltam. Ha mondjuk viszont friss a ruhatárad, és nem fognak tönkremenni (én most 21 évesen a 15-6 éves koromban vásárolt holmikat dobom ki), akkor arra az 1-2 évre, amíg ennyiből kell "megélned" tényleg elég.

Én a szükséges ruházkodás, és tisztálkodási szerek felett kaptam ennyit anno, úgy elég volt, vettem belőle megtetsző pólót, plusz dolgokat is.

2018. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!