Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havonta 5000 ft zsebpénz nem...

Havonta 5000 ft zsebpénz nem kevés egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Ebben benne van, hogy a ruhát, cipőt, kozmetikai dolgokat is ebből kell megvennie.
2018. szept. 17. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
50%
23! Igen, ha minden hónapban 5000 jut ruhára, akkor kb pont évi egy pólót és egy nadrágot tud venni.. Nem bír ki egy évet egy kínai nadrág, látszik, hogy nem olyat hordasz, akkor tudnád. Na meg akkor 1 évig 1 pólóban járjon? Gratulálok! Minta szülő vagy/leszel! Ha még nem késő inkább ne szaporodj.
2018. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
78%

#23: te egy évig ugyanazt a pólót és nadrágot hordod? Álszent...

Egyébként a hozzászólok többsége biztos vagyok benne hogy legalább dupláját kapja, de itt megy a duma hogy ennyi elég.


Én anno 10.000et kaptam, de ebből kellett vennem a bérletem (1500), telóm feltölteni (1500), gyógyszeremet kiváltani (2500), ami maradt abból kellett gazdálkodnom, ami kb semmire nem elég. Hamar kerestem is diákmunkát, ezzel egészítettem ki, mert a szüleim tudtam hogy nem tudnak többet adni.


Egyébként tudjátok mennyi egy mozijegy pl, vagy beülni valahová a haverokkal? esetleg elmenni egy buliba? Ehhez mérten sok nektek az 5000? :D

2018. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
67%

"Na meg akkor 1 évig 1 pólóban járjon?"


Gondolom, most vannak ruhái. Nem vették el a már meglévőket.


Kérdező, azért mondják, hogy dolgozz, mert mások viselkedésén nem tudsz változtatni, csak a sajátodon. Ha itt jön 600 válasz, hogy kevés, akkor a szüleid adnak többet? Nem hiszem. Marad az, hogy azt változtatod meg, amit befolyásolni tudsz, tehát dolgozol.

2018. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
0%
Nem is akkora baj,hogy nem jársz hetvenezer forintos cipőben járkálni,meg divatpcsa lenni. Vagy ha akarsz az már baj. Manapság kötelező,hogy minden nap egy új gatya legyen az az emberen,ami minimum 1000000 Ft, mer onnantól már értéktelen az ember... Ha vesz ruhát, meg mindent ami kell, érthető,hogy nem tud havi 200 ezret adni. Én 17 éves férfiként mondom,hogy nagyon ritkán nem sok pénzt kapok. Piszok ritkán van zsebpénzem. Akkor se olyan baromi sok.
2018. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
5%

"ruhát, cipőt, kozmetikai dolgokat is"


Is? Miért, még mit veszel még belőle ezen kívül? Egyáltalán nem kevés. Ha az alapvető szükségleteidet, mint szállás, napi étkezés, ruházkodás (itt nem a 25. farmerre gondolok, ami csak úgy megtetszik, mert épp divatos, hanem arra, hogy egyáltalán legyen ruha a szekrényedben), tisztálkodási eszközök (szintén nem mindenféle sminkes hülyeségek, hanem szappan, dezodor, fogkrém stb. ami tényleg kell) fizetik a szüleid, és ezen felül még 5000 Ft-ot is kapsz, amit arra költesz, amire akarsz, akkor semmi okod panaszkodni. Ha neked mégis kevés, akkor 17 évesen már lehet diákmunkát vállalni.

2018. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk a csapvizet is kinéztek a számbol nem hogy ötezret kapjak..
2018. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
55%
Persze a szülő a cigire nem sajnálja meg a stb re..
2018. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
93%
Anyaként azt mondom kevés, főleg ha ruhát se vesznek meg semmit a gyereknek. Nekem ez gáz. 5000 Ft -ot kap a 15 évesem ugy hogy en mindent megveszek (kozmetikum, berlet, telotoltes, ruhak, ebedrendeles), tehat a zsebpenz az szorakozasra megy vagy ha eppen vmi sokadik ruhadarabot vesz amire azt mondom hogy na az mar sok. Ebbol kijon, gyűjt es elegedett vele, nem büfezik. En is egyedül nevelem a két kamaszom, soha nem elégedetlenek, de sztem amig közepiskolaba jár egy gyerek addig max 1 havi diákmunká ami nekem OK nehogy már év közben is dolgoznia kelljen!
2018. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
3%
17 évesen te milyen buliba akarsz járni, amihez ennyi pénz kell? Majd akkor járj buliba, ha idősebb leszel. Addigra pénzed is lesz.
2018. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
19%
Ha mindent a zsebpénzekbol állnak a gyerekek ruha kaja bérlet tusfürdő bocsánat de az elvált anyukák pl mire nyelik le a gyerekre kapott tartás dijat,mert az nem asszonytartás nem velnessre szolira flancra van... Látom ezeket H&m cipok de a gyereknem semmi egxy rágo se nincs rá keret ja mert elmegy a cigire flancra meg fodrász hetente de a gyereknek tusfürdő nem jár..
2018. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!