Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havonta 5000 ft zsebpénz nem...

Havonta 5000 ft zsebpénz nem kevés egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Ebben benne van, hogy a ruhát, cipőt, kozmetikai dolgokat is ebből kell megvennie.
2018. szept. 17. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
81%
62es ilyen felfogassal ne legyen gyereked ha meg nincs! Ne valaljon az olyan gyereket aki nem tudja rendessen nevelni es eltartani es havi 5000erbol vegyen megaganak mindent! Kutya kotelesegge a szulonek h eltartsa es etesse a gyereket.
2018. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
91%

#62: Mi az hogy szállást, vizet, villanyt biztosítanak?

KÖNYÖRGÖM, ha már szültél evidens hogy ezeket az alapabbnál is alapabb dolgokat állod a gyerekednek! Egyébként nem kötelező szaporodni, akkor lehet spórolni a vizen, villanyon. Vicc vagy.

2018. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
29%

Hogy kevés vagy sok, attól függ, hogy mire költöd, meg mit kapsz meg ezen kívül. Azt írtad, hogy pl. a tusfürdőt is magadnak kell állnod, de azért én ezt nehezen tudom elképzelni, hogy ott lakik egy háztartásban egy anya, egy apa meg egy 17 éves lány, és akkor ott van a fürdőszoba, ahol se egy szappan, se egy tusfürdő, se semmi nincsen. Hanem mindenkinek a saját pénzéből meg kell vennie a saját tisztálkodási szerét, aztán csak azt használhatja. Minden egyes fürdésnél viszi magával a fürdőszobába, aztán meg elcsomagolja, nehogy bárki más a családban rajta kívül használni tudja. Aztán a saját kis szobájában egy zárható dobozkában tartja, nehogy bárki hozzá férhessen rajta kívül...... Léteznek ilyen családok?

Mert ha nem, akkor meg mi tart vissza téged attól, hogy anyád/apád tusfürdőjét használd? Minek költesz feleslegesen olyanra, amire nem kell?


Ruhát sem kell havonta venni. Nekem 3-4 évente 1x jut eszembe vásárolni, olyankor megyek el és veszek mindent: lábbelit, fehérneműt, felsőruházatot, alsóruházatot, stb.. ilyenkor szoktam költeni mondjuk 40 ezret. Na ezt leosztva évente kijön max. 10 ezer. Vagyis havonta egy ezres sincs. És van vagy 30 darab pólóm, 10 nadrágom, legalább 50 bugyim és melltartóm, stb... Szóval nem vagyok ruha nélkül egyáltalán! Szóval nem értem azokat, akik havonta akarnak ruhát venni. Minek?? Mit csinálnak ezek a ruháikkal, hogy 1 hónap után már a kukába kell dobni mindet?

2018. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
85%

Az a vicc, hogy jó pár hete kiirtam egy kérdést mennyi zsebpénzt tartanak reálisnak a szülők/kamaszok egy 15 éves lánynak úgy, hogy mindent megveszek neki (ruha, pipere, bérlet, telótöltés, kaja befizetve, uzsonna otthonról, szóval ami (szerintem) a szülő kiadása kell legyen. Akkor átlag az a válasz jött hogy 5e Ft... Most a többség lehurrogja a Kérdezőt, hogy 5e Ft nem kevés úgy hogy ruházkodnia abból kellene meg a piperét is ő veszi... na ez vicc.

Nem kötelező szülni, és valóban én se kaptam se zsebpénzt, se ruhát gyerekként, ki is cikiztek, és pontosan tudom milyen szar érzes.... én ugy szültem hogy nem fogok sajnálni alapdolgokat ami a minimum, ha nem tehettem volna meg akkor nem szültem volna.

2018. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
22%

"ha már szültél evidens hogy ezeket az alapabbnál is alapabb dolgokat állod a gyerekednek!"


Nyilván. Nem is azt mondtam, hogy nem evidens. Arra reagáltam, amikor egyesek rinyáltak itt korábban, hogy a családi pótlékot a gyerekre kell költeni. A családi pótlék egy gyerek esetén havi 12 200 Ft. A havi rezsi és kaja egy személyre ennek a többszöröse. Tehát a családi pótlék nagyon is a gyerekre van költve. És ez akkor is így van, ha töröltetitek a válaszaimat :)

2018. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes h a külföldön élő magyar családoknál fel se merül az h miből finanszírozzák a gyerekeiket meg a saját életüket,nem is kisajtolt idegroncsok..
2018. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
0%

"Érdekes h a külföldön élő magyar családoknál fel se merül az h miből finanszírozzák a gyerekeiket meg a saját életüket,nem is kisajtolt idegroncsok.."


Azt te csak hiszed. Nyugat-Európában is, de főleg Amerikában még inkább jelen van ez a követelőzés, hogy a tinik minden héten új ruháért sírnak, sminkcuccért, iPhone-ért, laptopért meg minden, és verik a mellüket, hogy ez mind alap dolog egy gyereknek. Ott se győzik a szülők ezt mind fizetni.

2018. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem a követelőzés részre értem, de nyugaton nem okoz gondot a villany számla befizetése mert ott fizetés van nem közmunka meg alja bér 12 oráért is--- Nem okoz gondot viz a kaja a tusfürdő,h együnk vagy számlát fizessünk v tisztálkodjunk, Nem h a ruha kérdés,h egy gyereknek télre ne egy cipője legyen mert csak kínaira van pénz v használtra,persze ne vegyük ide h bagóra otthon mindig futja a gyerek kárára érdekes,meg némelyik egyedül álló hölgynek pasi fogó ruhára de a gyereknek egy pulcsi jár télire.... Ott kint félre lehet tenni haza lehet küldeni az otthon rekedteknek.. Akiknek van kint élő rokona maga is láthatja a különbséget,a otthoni proliélet közt, és a kinti színvonalban áru minőségben és kiegyensúlyozottságban. Szóval nekem aki kint élünk sok éve minőségi életet ne magyarázd h nyugaton is hu de szar az élet nincs pénz egy pulcsira tusfürdőre,mert Van pénz kocsira is,telefonra is ugy h nem is vág a földhöz. És ha olyan szar lenne az élet meg a bérezés itt kint, akkor nem lenne kint már lassan több orvos mint otthon---
2018. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
68%
És az nem követelőzés h a kiskoru gyerek ne a 5000 forintos zsebpénzéből etesse ruházza magát,jo h nem az ovodástol pelenka használati dijat kér a szülő odahaza..
2018. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!