Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mernétek vállalni az...

Ti mernétek vállalni az egyedül álló anyaságot a mai világban? Átlag életet élek és van egy saját lakásom

Figyelt kérdés
sajnos az apa lelépett 4 hónapos terhes vagyok

2018. szept. 18. 20:07
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
72%
Ha már terhes vagy, akkor nincs mit kérdezni, nem nagyon tehetsz mást, mint hogy vállalod. Nem is hinnéd, milyen sokan vannak, akik egyedül nevelnek gyereket. Nem annyira kivitelezhetetlen, mint gondolod.
2018. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
73%

2 gyerekkel maradtam egyedül, albérletben lakunk. Gyt -t alig fizet az apa mégis elvagyunk...

Lett párom 4 éve aki elfogadott a gyerekekkel, imádták egymást, szazszor jobb apa volt mint a biológiai apjuk. Sajnos a sors illetve betegség elvette tőlünk. Soha nem akarok többé senkit, de lehet egyedül nevelni gyerekeket lehet és ffit is fogsz találni aki elfogad.

2018. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kerdezo! Engem is allapotosan hagyott el a parom. Es nekem szo szerint semmim sem maradt mert mindenemet elvett (mimden az o neven volt). Nagyon sokat szenvettem miatta. Aztan osszeszedtem magam. Bar akkor is kilatastalannak ereztem mindent. De amikor megszuletett a babam hihetetlen erot kaptam. Magam sem tudom hogy honnan jott ezaz ero de mindent egymagam teremtettem meg. Hidd el azert a csodaert ami meg a hasadban de eletet adsz olyan szintu segitseg kapsz az elettol hogy hihetetlen. En pl egy olyan munkahelyet kaptam amirol mindig csak almodoztam. Sok lemondassal jart de a gyermekem semmit sem erzett belole. Hidd el hogy miutan megszuletik minden rendezodni fog es minden kialakul. Azon pedig hogy egyedulallo anyuka leszel egy percet sem aggodj. Tobb sorstarsunk mint gondolod ( munkambol adodoan pontos szamokat tudok). Na es a ferfiak....az en tapasztalatom szerint nem veszik a ferfiak gondnak a gyereket. Sot azota hogy megszuletett nekem tobb lehetett volna mint elotte. Nem tudom hogy miert...talan mert egy felhotlenul boldog kiegyensulyozott eros not latnak. Mert bizony mi egyedul allo szulok ilyenek leszunk.


Bocsanat a helyesirasi hibakert, a telefonon nincs ekezetem :(

2018. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
85%

En ettol rettegek a vilagon a legjobban, pedig sajnos nagy ra az esely manapsag, hogy a no egyedul marad a gyerekevel. Plane, hogy elottem "rossz" pelda all sajnos. En anyam is egyedul vallalt, es hat nem volt egyszeru elete. Nem vettek vissza dolgozni szules utan, feketen jart el takaritani sokaig. Rokonok, akikrol azt hitte, segitseget kap majd, fokozatosan hatat forditottak neki (nagymama, testver). Minimalbert keresett azutan is, hogy visszament dolgozni rendesen, es a folyamatos bizonytalansagra ramentek az idegei. (Neki is sajat lakasa volt, ennek ellenere voltak komoly anyagi gondjai, tehat ez semmire nem garancia.) A frusztraltsaganak en ittam meg a levet otthon, es az addigi nagyon anyas attitudom 180 fokos fordulatot vett. Rossz lett a kapcsolatunk, ami a mai napig nem javult meg teljesen.

Szoval arra szamits, hogy teljesen fel kell aldozd az eleted. Ne legy johiszemu, nem biztos, hogy akire ma segitokent gondolsz, holnap nem tamad-e hatba. Egyedul kell megbirkoznod minden erzelemmel. Es ha mar erzelmek, anyamnak nem volt pasija 20 eve, bar o szerintem a tortentek utan 100%-ban az anyasagba menekult, fokozatosan elhagyta magat, stb. Es az sem biztos, hogy majd jo lesz a kapcsolatod a gyerekeddel...

Szoval, amire keszulsz, az korantsem olyan rozsaszin, mint azt itt egy-ket valaszolo sugallni probalja. Es kerlek, vallald a felelosseget 100%-ban a dontesedert, a gyerek nem tehet arrol, hogy ezt a nehez utat valasztottad.

2018. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
24 köszönöm az őszinteséged , ezt most megkönnyeztem, és azt hiszem nagyon büszke lehetsz magadra!! Remélem jó anyukája leszek a kicsimnek és nem is a pár kérdés a kérdés... inkább csak hogy egyedül mennyire fogom bírni lelkileg...Szeretnék erős boldog anyukája lenni, akivel jól érzi magát és Ő is boldog lesz, nem akarom hogy sírni és szomorkodni lásson! Amire megszületik ezt végképp be akarom fejezni!
2018. szept. 18. 21:44
 26/49 anonim ***** válasza:
82%
A nők 90 % házasságában is egyedül állo anya mivel az apák semmit nem segitenek,max megcsinálni az adott gyereket..
2018. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
23%
Ha mered, ha nem, 4 hónapos magzattal már nincs választásod. :D Szívás. :D
2018. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
57%

Engem is egyedül nevelt anyukám 16 éves koromtól, mert apu meghalt.

Saját házunk volt, de anyu egy keresete nem volt elég mindenre, így nekem is dolgozni kellett.

Azt mondom, nem könnyű, de nem is lehetetlen egyedül felnevelni egy gyereket.

2018. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
74%
25 évesen maradtam terhesen “ akarom nem akarom” szituban egyedül. 5 naposan jelentette be, hogy végleg megy. Pokol volt. Rengeteg megprobaltatas. Sosem szidtam neki az apjat, rengeteg nehézségeken mentünk át. Volt este, hogy csak o vacsorázott. Most 16. Jó életünk van, mindent megteremtettem és van egy szuper nagyfiam. A gyerek azt éli meg dramanak amit az anya. Persze ideális esetben van anya és apa. De ha ez sincs, úgy is lehet egészséges embert nevelni. Sok kitartást! Várd örömmel...és simán lehet hogy jön új férfi akk gyerekestül szeretni fog
2018. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
89%
Bármikor leléphet a kölyök apja, vannak akik amint képbe kerül a gyerek el is válnak. Érdekes amúgy, valahogy az nem gyakori hogy a nő megszül és lepasszolja az apának hogy na akkor neveld te, de azért szidd a kérdezőt mikor semmit se tudsz arról hogyan fogant a gyerek. Biztos szegény pasiját átverték csak, aki gerincesen elmenekült a felelősség elől. Féreg az ilyen nem férfi.
2018. szept. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!