Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mernétek vállalni az...

Ti mernétek vállalni az egyedül álló anyaságot a mai világban? Átlag életet élek és van egy saját lakásom

Figyelt kérdés
sajnos az apa lelépett 4 hónapos terhes vagyok

2018. szept. 18. 20:07
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
55%

Alapból azt mondanám, hogy NEM, nem vállalnám (hacsak nincs egy erős, támogató család mögöttem).

De így 4 hónapos terhesen nem nagyon van más választásod, maximum az örökbeadás, de az meg elég traumatizáló (valószínűleg soha ki nem heverhető) egy várt gyereknél...

2018. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
91%
Amikor terhes voltam, és miutan szültem nem igazán tudtam volna eltartani magunkat. Előtte 7 évig dolgoztam. De egyszer kapsz 120 e ftot, fél évig kicsit magasabb összeget, 2 éves korától meg 50e ftot szóval muszáj mellé dolgozni. Igaz én sz.arul kerestem és diplomám sincs. ..
2018. szept. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
65%

Engem is terhessen hagyott ott az apja. Raadasul a 14eves lanyat is nalam hagyta...majd en lettem a gyamja (az anyja eltunt es nem latta 10eve es most az apja is lszarja. A kozos lanyunkal eggyutt). En albibam laktam...igaz kint dolgozok jopenzert es jo a veosztasom. Meg anyamek(tolem 30kmre laknak) es papam meg egy ket jo barat neha betud segiteni es tudok bebiszittert is fizetni h nagyon muszajj...ritkan can ilyen.

Sztm a Te helyzetedben felfogod tudni nevelni jol a gyereked es negtudzs adni neki mindent. Es ettol meg maganeleted us lesz es normalos part is fogsz talalni magatok melle.

Nem egyszeru de a gyerek miatt muszajj es menni fig:) kitartast.

Az en lanyom mar 4eves es egyre konnyebb a helyzetunk.

2018. szept. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
23%
Persze, ne aggódj minden rendben lesz. Nagyon jó anyukája leszel (vagy) egy kis csodának. Tényleg minden gyermek egy kis csoda. Én annyira szeretem a kisfiam, hogy sajnálom azt aki ezt az érzést nem tudja vagy akarja megtapasztalni. Hidd el fantasztikus lesz, lesznek nehézségek, mert anyának lenni nem könnyű, de cserébe ha a kisbabád rádmosolyog mindenért kárpótol. Kitartást es szép babavárást kívánok neked.
2018. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim válasza:
22%
apa nelkul ne nojon fel, csak ha kap ujat aki felneveli becsulettel.
2018. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Most ezen kicsit felhúztam magam....ez az apa nélkül ne nőjön fel gondolat fantasztikusan szép és idealista. Szeretném megkérdezni, hogy a gyakorlatban ez mégis hogyan kivitelezhető? Ölje meg a gyerekét vagy adja örökbe ha addig nem talál új férfit aki segít felnevelni? Mert ugye ez azt jelenti...Nem is beszélve arról, hogy mekkora mellénnyel válaszolgatnak ilyesmit emberek, holott Magyarországon kiugróan sok a családon belüli erőszak amit az APÁK követnek el vagy ha nem is megyünk ilyen mélységekig apa anyagilag jelen van, de reggeltől estig dolgozik és alig látja a gyereket, ez nagyon nagyon sok családban igy van. És akkor ugyan miért is jobb ezeknek a gyerekeknek, mint azoknak akiket egyedül nevel az édesanyjuk? És itt nem arról van szó, hogy anyagilag,stb. olyan helyzetben van az anyuka, hogy ne tudná eltartani a gyerekét, tehát nem is értem ezeket a válaszokat. Aki pedig azt mondja, hogy csak azért adja örökbe, mert az apja egy felelőtlen idióta az biztosan nem szült még gyereket. Én belehalnék az biztos,de persze ha ne adj Isten a férjem egyszer elhagyna akkor a ti véleményetek szerint azonnal adjam gondozásba a gyereket mert jajj jajj nincs férfi a háznál?!?!?! Nem veszekedni szeretnék, csak rávilágitani arra, hogy nem minden fekete fehér és igenis lehet jól nevelni egy gyermeket egyedül is és lehet rosszul nevelni apával ketten is.
2018. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 72%-osnak:

attól, hogy nincs apa (vagy anya!) teljesen normálisan leHET gyereket nevelni.

Itt a hangsúly a feltételes módon van. az egyik ember képes rá - a másik nem.

Nem ismerjük a kérdezőt, neki kell megfelelő mélységű önismerettel (és ha fájó is néha:önkritikával) rendelkeznie.

2018. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
0%
Apa nélkül fel lehet nőni! Én is így voltam, nem érzem magam rosszabb embernek azért, mert így alakult, hogy 1 éves koromtól nem volt velünk az apám. Anyukám mindig ott volt és van! Volt mostohaapa is, keresztapa is a közelben, most édesanya vagyok, a férjem mellettem. Nyilván könnyebb, hogy itt van, de ha bármi történne, akkor megállnék a talpamon, és nevelném tovább a gyerekeinket. A mai és a régi világban is! Te vagy az édesanyja, és elsősorban RÁD van szüksége! ne görcsölj, ne félj, most csak tervezd a kettőtök kis életét, aztán, ha lesz 3., akkor ráérsz agyalni tovább! Sokan vannak hasonló cipőben, de egy pillanat alatt változhat az életetek és betoppan egy apa, aki valóban apja lesz a kicsidnek!
2018. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
0%
Nem kell semmitől sem tartanod. A gyerek egy áldás az életedben. Nagyon sokan élnek úgy hogy más gyermekét nevelik. Sőt, olyanok is akik már úgy ismerkedtek meg hogy a gyerek nagyobb ( +10) . Nem kell ez vegétt szomorunak lenned. Sok ismerősöm van ilyen helyzetben és gyerekkel is ugyan úgy szeretetben családi életet élnek!
2018. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!