Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mernétek vállalni az...

Ti mernétek vállalni az egyedül álló anyaságot a mai világban? Átlag életet élek és van egy saját lakásom

Figyelt kérdés
sajnos az apa lelépett 4 hónapos terhes vagyok

2018. szept. 18. 20:07
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
88%

24 -es vagyok! Pár hétig en is sirtam a szuletese utan estenkent. Persze csak akkor amikor elaudt. Az lesz meg a nehez amikor jatszoterre jartok vagy kirandulni es latod hogy mas gyerek milyen jokat jatszik az apjaval. Sokszor meg nekem is eszembe jut hogy milyen jo lenne egy idealis csalad ( en abban nottem fel). Dehat az elet nekem nem ezt adta el kellett fogadnom. Sose add fel! Mindenert karpotolni fog az elet valamilyen formaban. Sajnos a mai vilagban egy nonek anyak es apanak is lenni kell.

Soha semmi sem fontosabb mint a gyermekunk. Ne aggodj mert minden ki dog alakulni :)

2018. szept. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező:

Persze hogy bemerném. Jó munkám, megtakarításom, saját házam van, keresek annyit amiből ketten a gyerekkel is több mint kényelmesen megélnénk.

Engem is egyedül nevelt anya 8 éves koromig, majd talált egy "balekot" ahogy a kedves 74% frusztrált válaszoló fogalmazott, aki már 21 éve apám helyett apám, azt aki megcsinált nem is ismerem de nem hiányzik. Boldog gyerekkorom volt, taníttattak, több diplomát szereztem, egzisztenciát teremthettem, hála nekik. A házat is a nevelőapámtól kaptam a diplomaosztómra.

Lehet hogy most kilátástalannak érzed az életed, de meg fogod oldani, a gyerekedért képes leszel rá, és ne félj hogy nem találsz férfit aki gyerekkel együtt is elfogad. Több ismerősömnek is a második párja neveli a kicsiket, és aki nem tudja, el se képzelné, olyan jó apák.

2018. szept. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 batta80 ***** válasza:
76%

Már mindent elmondtak előttem. Nehéz út vár rád, ennyi bizonyos.

Csak arra a részre térnék ki, hogy találsz-e majd magadnak párt. Az én férfi legjobb barátom èppen most esett szerelembe egy elvált anyával. Kezdettől fogva úgy tekint a hölgyre, hogy gyerekkel együtt. Már imádja a kislányt. ☺️ Pedig még alig ismeri.

Az ő felfogásában nemcsak egy szerelmet kapott, hanem vele együtt egy kislányt is. Két nőt szerethet! Mekkora boldogság ez! Különben is minden vágya volt egy gyermek. Úgyhogy ne add fel a reményt pártalálásban!

2018. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
44%
Tudatosan nem, de neked már nincs más választásod. Az hatalmas előny, hogy van saját lakásod. Ha munkád is van, akkor anyagilag menni fog. Érzelmileg lesz nehéz.m
2018. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
49%
33 Ez szép volt:)
2018. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
41%
Igen!
2018. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, én óva intelek a vakreményektől. Mi van, ha nem teljesülnek?


Igen, most még szomorú vagy, félsz, és egyedül állsz a magzatoddal a világban. Ien, nehéz életetek lesz, legalábbis nehezebb, mint azoknak, ahol két kompetens szülő van, de nem nehezebb azok életénél, ahol a gyerek apja csak úgy elvan, és nem csinál semmit a családban.


Másrészt viszont, hihetetlenül erős leszel. Hiszen bármit elérsz majd, azt csak magadnak köszönheted: barátságban, munkában, egziszetnciálisan és a gyerek nevelésében. Ha jól csinálod, mindez büszkeségre adhat majd okot neked.


Hogy lesz-e partnered? Ezt nem tudni. Sokaknak lesz, és míg másoknak nem jön össze. Az az egy biztos, hogy ha valaki igazit találsz, azt nem fogja a gyereked létezése eltántorítani. Valóban komplikáltabb lesz az életetek, mintha nem mozaikcsalád lennétek, ez tény, de mindez áthidalható.


Egy dologban tökéletesen biztos vagyok: olyna örömök várnak rád még az életben, amire most nem is számítasz, és sokkal, de sokkal erősebb vagy, mint azt hiszed magadról!

2018. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
37%

Nem reménytelen a helyzeted! Majd jön a pasi is, hidd el!

Az apukát meg perelheted gyerektartásért!

2018. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
75%

Szia, én születése óta vagyok egyedül a lányommal. Már kilenc éves.

Igaz, neki van apja, nem vagyunk egy pár ugyan, de apakéntjelen volt mindig.


Nem egyszerű. Az első éjszakát végigcsinálod, utána a következőt, és megint, és megint... és el sem tudod majd képzelni, hogy másképpen is lehetett volna.


Nehéz. Nagyon nehéz, de egyben gyönyörű is, hiszen az anyaság az. A keserűség még mindig elönt néha, mikor boldog, teljes családokat látok. De ezt is lehet kezelni. Remek egység vagyunk ketten.


Párkapcsolataim voltak (most is van), de egyiket sem vittem haza pótapu minőségben. Olyat még nem találtam sajnos, akivel közös életet kezdhetnék, de fiatalon szültem, nem vagyok még kétségbe esve. Meg amúgy sem, nem az én műfajom.


Boldog babavárást kívánok!

2018. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ☺️ Jól estek és tudom képes leszek jó anyja lenni a kicsimnek
2018. szept. 19. 19:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!