Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért uralkodik ebben a...

Miért uralkodik ebben a kategóriában az a felfogás, hogy ha a dolgozó, felnőtt gyerek a szülőknél lakik, akkor annak ne kelljen hozzájárulnia a rezsihez, ételhez, egyéb közös költésekhez?

Figyelt kérdés
Miért kell elvárni a szülőktől, akik egyre jobban megöregszenek, aztán nyugdíjasok lesznek, hogy ha a gyerekük nem hajlandó saját lábra állni, elköltözni (esetleg még dolgozni sem), akkor életük végéig el kell tartaniuk?

2018. szept. 21. 12:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez itt sem így van. Azt vallom, meg itt szinte mindenki azt írja, hogy ilyen esetben be kell szállni a rezsibe stb...
2018. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
66%

Mert a többség úgy gondolkodik, hohy:

1, Nem a gyerek akart megszületni

2, Ha kiskorúként eltartotta, miért ne tartaná el pár evvel tovább

3, Nehogy már a saját gyerekéből éljen

4, Hogy lesz a gyereknek saját lakasa, autója, stb, ha a szülő pénzt kér tőle?

2018. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Én is éltem 3 évet úgy a szüleimnél, hogy közben dolgoztam. Mivel látták rajtam, hogy félreteszem a pénzt azt mondták, hogy "Ne fizessek a rezsibe/kajába, inkább rakjam félre. Jut nekem is". A netet én fizettem, mert csak én használtam, a saját kiadásaim szintén én fizettem, rendszeresen vásároltam be a "közösbe". Közben sikerült egy lakást vennem úgyhogy elköltöztem. Soha nem vártam el, hogy eltartsanak amíg otthon lakom, sőt; ők mondták, hogy ha ezzel tudnak segíteni akkor ennyivel hozzájárulnak a gyűjtögetéshez.
2018. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
95%
Van néminemű különbség aközött hogy valaki ingyenélő a szülei nyakán, illetve hogy a jövőjét próbálja megalapozni, és ebben segítenek neki a szülei amiben tudnak. Például hogy nem albérlőként bánnak vele.
2018. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
84%
Ez egyik családnál így megy, másiknál megy úgy. Senkinek semmi köze hozzá. Nem is értem miért kell folyton mások életével foglalkozni.
2018. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%
Linkelnél pár kérdést amiből erre a következtetésre jutottál?
2018. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
61%

Talán mert akik ilyenekre valaszolnak azok vagy igy vagy ugy de erintettek :-).

Es sokan itt fiatalok es valljak azt az elvet, hogy "nem ok akartak megszuletni" fentebb irta valaki es ezen akkorat nevettem.


En fiatalkent es most idoskent is erintett vagyok. Azonban a kerdesben szereplo felfogas se fiatalkent se idoskent nem volt elfogadhato szamomra.

Amikor mar dolgoztam otthon beszalltam keres nelkul koltsegekbe es segitettem a haztartasban is (peig nem kertek es nem is nagon akartak elfogadni, de en ragaszkodtam hozza), szulokent meg elvarom, hogy az enyemek is, ha mar van munkajuk, igenis beszalljanak a rezsibe ennek oka: tanulnak felelossegvallalast, latjak milyen sokmindenre elmegy a fizetes, megtanuljak beosztani a penzt es biztonsagosan (mert nyilvan ha nincs eleg penze es megcsuszik a reszevel en nem kapcsolom ki neki az aramot :-D) megtanulhatja, hogy igenis ezekkel jar az onallo elet. Es azt meg nem kotom az orrukra, hogy a befizetett penzuket valojaban nekik felretszem (ha ra lennenk sorulva akkor nem tennem felre) es ha vegre elkezdi a teljesen onallo eletet akkor azzal meg tudom tamogatni azaz szepen visszaadom neki (ez azert praktikus hiszen legalabb nem kolti el es lesz neki egy kis indulo tőkéje). Tudom vannak olyanok mint az egyik valaszado akinek magatol is megy a takarekoskodas es az otthontoltott idot valoban kihasznalja gyujtogetesre, de azert ez a MAI fiatalok jo reszere nem jellemzo.

2018. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
94%
Ez fura, én sokkal többször találkozok ebben a kategóriában olyan felfogással, hogy kb a csecsemőt is dolgozni küldenék, ha cumit akar a kis vakarcs, a gyereknek kuss a neve, joga semmi, a ház, ahol a szüleivel lakik, nem az otthona (ezt valaki egyszer konkrétan leírta nekem :D ) stb.
2018. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
79%

Ez azért helyztefüggő. Vannak olyan családok, ahol több generáció él együtt. Ilyen esetben, a már dolgozó 25+ éves gyerek természetesen beszáll a költségekbe. De egy 19 éves, aki most végezte el a középiskolát és megy tovább egyetemre tanulni, az vagy nem fog dolgozni, vagy nem fog annyit keresni, hogy teljes mértékben el tudja magát látni. Ilyenkor a szülőknek illene anyagilag támogatniuk a tanuló gyereküket és nem előnyös azt a kevés pénzt is elvenni tőlük.

Soha nem láttam még olyan kérdést, ahol bárki is azt mondta volna, hogy a 30 éves felnőtt gyereket a szülőnek kell eltartania. Ez mindig a tizen- huszonévesekről szól.

2018. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
93%

Uralkodik?:D

Pont, hogy itt ha kiderül, hogy a szülők bármiben segítettek a gyereknek, azonnal rontanak is neki, hogy mi az, hogy?

Szánalmas és sikertelen emberekkel van tele ez a kategória.

Nem is jövök ide, max ha a főoldalon van a kérdés.

2018. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!