Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért uralkodik ebben a...

Miért uralkodik ebben a kategóriában az a felfogás, hogy ha a dolgozó, felnőtt gyerek a szülőknél lakik, akkor annak ne kelljen hozzájárulnia a rezsihez, ételhez, egyéb közös költésekhez?

Figyelt kérdés
Miért kell elvárni a szülőktől, akik egyre jobban megöregszenek, aztán nyugdíjasok lesznek, hogy ha a gyerekük nem hajlandó saját lábra állni, elköltözni (esetleg még dolgozni sem), akkor életük végéig el kell tartaniuk?

2018. szept. 21. 12:05
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
55%
Nem a a mama hoteles harmincévesről beszélek az nálam is kicsapja a biztosítékot,nálunk drogos öcsém aki lopott otthonrol drogra,stb,dologtalan volt,autot kapott én aki dolgoztam hazadtam,meg uti laput,jo szot se baba koromtol csak a szar lánygyerek voltam.. De valahol a kiskorútól is elvárják h a havi ötezres zsebpénzéből etesse ruházza magát,van ahol a 60 90 ezret kereső egyetemistától elkérnek 40 60 at miközben jóformán otthon sincs,alig fogyaszt,a férjemtől hazavártak a 150 et mikor már velem lakott,két lakást tartson fent.. és kb marad a semmi a saját életre.. Magyar szülőknek kéne felfogni h gyerek nem fejős tehén,mert öreg korukra mehetnek biroságra követelni h a fiuk lányuk nézzen rájuk legalább a nagy szeretet ünnepén----
2018. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
26%

Nekem a barátnőmék pl. (amikor látták, hogy nem akaródzik elköltözni a felnőtt gyerekeinek), kialakítottak egy külön lakrészt a tetőtérben: Berendeztek nekik egy külön konyhát, háztartási gépekkel, satöbbikkel.

Biztosan rohadt szemetek, és azért csinálták ezt. Innentől persze a dolgozó felnőtt gyerekeik maguknak vásároltak, maguknak főztek, teljesen jól működött.

Ők sem etették a gyerekeiket ezután már. Akkor most szemetek?

2018. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
85%
A kölykeim felnőttek és míg tanultak el voltak tartva mivel vállaltuk őket, nem is évi 3 x néznek ránk h élünk e a férjemmel...
2018. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
65%

31-es: De a te példád is egy szélsőséges példa. És azé is, aki itt írta, hogy a munkahelyi zuhanyzóban mosakodott.

Én is a harmincas felnőttekről beszéltem, akik nem alapítanak családot, otthon élnek.

Itt egyik csaj is ilyenekkel élt együtt, akik a férje gyerekei (pár évig, ahogy írta).

Már egyből kezdődött az ekézés.

Van olyan kolleganőm, hogy a gyerekei 350 nettót keresnek, és mégsem válnak le. 30 a lánya, 32 a fia.

Hát engedtessék már meg, hogy ne ő fizesse a kajájukat azért.

2018. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
34%

33-as: Mint írtam, itt 20-as , 30-as fiatalokról van szó, akik otthon laknak, és nekik úgy jó. Nem gyűjtenek lakásra, de dolgoznak, és otthon elvannak a szülői házban.

Mondjuk 50 éves korukig a szülőnek kellene etetni őket?

2018. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
21%
Ahol a gyerek 30 évesen se válik le az sok esetben a szülő sara. Mert igy nevelték öket ok és okozat. Sajnos az anyák hajlamosak a fiukat a csecsüken tartani ott az eredmény,mamahotel szét vert házasságok.
2018. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
52%

A másik meg, hogy a fiatalnak sem kell hagyni, hogy lehúzzák. Ha már lehúzás szaga van, el lehet menni otthonról.

Vejem egy Bp. belvárosi lakást bérel abból, amit a szülői házban lenyúztak róla, ő elment a szülőktől annak idején, mert neki így jobb. (Bocs, aki egy albérlet árát hazaadja, és még kinézik a szájából a vizet, az kezeltesse magát, ha olyan életképtelen, hogy nem lép.)

2018. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
37%

37-es, köszi, és legalább megérted.

Én amúgy nem érzem magam ettől rossznak (és a férjem sem). Miért nekem kellene felvállalnom, hogy a felnőtt gyerekei mozzarellát eszik meg csak, pár féle gépsonkát, és tél közepén paradicsomot. Ő dolguk, nincs is ezzel baj, de aki dolgozik, az nőjön is fel. Volt pofavágás az elején, de beálltak a sorba.

Az arány sem mindegy. Nem mindegy, hogy főzök egy nagy adag pörköltet, és másnap már a férjem nem tud enni belőle mondjuk, mert nincs. Szóval ez nem fekete vagy fehér. Az Isten pénzét el lehetne költeni kajára, két huszonévesnek. Azért már hadd ne nekünk legyen havi több tízezer plusz kiadásunk emiatt (úgy, hogy jól kerestek már akkor is, multinál, csak éppen jó volt itthon lakni.)

2018. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes, én nem látom, hogy ez a felfogás uralkodna.
2018. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy nem mindegy, mi a felállás.


1. Élősködő, lusta gyerek.

2. Nem tudtak neki többet adni (saját lakás, pénz) de így segítik az elindulásban.

3. Jól elvannak együtt valamilyen okból. Persze van aki szerint ez bűn, van aki szerint meg természetes dolog. Régen generációk éltek együtt.

4. Lehet pont a szülő a kapzsi, akit csak a pénz érdekel. Vagy nem akarja hogy a gyerek leszakadjon ezért így láncolja magához.

2018. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!