Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért uralkodik ebben a...

Miért uralkodik ebben a kategóriában az a felfogás, hogy ha a dolgozó, felnőtt gyerek a szülőknél lakik, akkor annak ne kelljen hozzájárulnia a rezsihez, ételhez, egyéb közös költésekhez?

Figyelt kérdés
Miért kell elvárni a szülőktől, akik egyre jobban megöregszenek, aztán nyugdíjasok lesznek, hogy ha a gyerekük nem hajlandó saját lábra állni, elköltözni (esetleg még dolgozni sem), akkor életük végéig el kell tartaniuk?

2018. szept. 21. 12:05
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Mondom én, hogy ez itt a felfogás (nem mindenkinél, de sokaknál igen), hogy a gyerek addig élősködhet a szülein, amíg azok meg nem halnak. Szerintük kényelmes, hogy ha a szüleidnél laksz, ők fizetnek helyetted mindent, sőt, még takarítanak, mosnak, vasalnak és főznek is rátok. Csak azt szeretném még ezektől megkérdezni, hogy ha a szülők megbetegszenek, meghalnak, mi lesz veletek? Mert ez az életmód nem megy a végtelenségig, csak szólok...
2018. szept. 21. 13:16
 12/42 anonim ***** válasza:
98%

"Mondom én, hogy ez itt a felfogás (nem mindenkinél, de sokaknál igen), hogy a gyerek addig élősködhet a szülein, amíg azok meg nem halnak"

Szó sincs róla. Csak épp itt veled ellentétben a legtöbben képesek értelmezni is olyan fogalmakat mint élősködés és otthon élés.

2018. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
12-es. Az nem baj, ha valaki otthon él, de ha felnőtt és dolgozó emberről van szó, akkor van rezsi, étel, közös költségek, amikbe be kell szállni. Ha egyedül lakik, ezeket egymagának kell fizetnie, ha feleségével, akkor ketten közösen kell fizetniük, ha a szüleivel (+ még aki ott lakik), akkor velük közösen... Mert ez egy FELNŐTT, DOLGOZÓ, KERESETTEL RENDELKEZŐ embertől elvárható.
2018. szept. 21. 13:26
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt tegyünk különbséget.


Egy 20 éves egyetemista ha dolgozik is részmunkidőben, meggazdagodni nem fog belőle. Ezen a pontot sok szülő azt mondja, ha eddig el tudta tartani a gyerekét, még pár évig képes rá, a gyerek meg félre tudja tenni a kevéske megmaradt pénzét.

Tőlem a szüleim elfogadták a hozzájárulásom a közös költségekhez, aztán mikor elköltöztem tőlük, és saját lábamra álltam, akkor odaadták nekem az egészet - kiderült, hogy 4 évig külön gyűjtötték a tőlem kapott pénzt, és nekem szánták, egy kis induló tőkének.

Ilyen esetben elég általános, hogy a szülő segíti a tanuló gyerekét.


Meg van az, aki 30-40 éves, tényleg NEM HAJLANDÓ dolgozni se, elköltözni se, de igényei vannak.

Olyat még nem láttam, hogy valaki ezeket védte, támogatta volna.

2018. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
14-es. Igen, ezzel egyet értek. Amíg elvégzi az iskolákat és munkát talál, addig tartsák el, ezzel nekem sincs bajom.
2018. szept. 21. 13:30
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

"Az nem baj, ha valaki otthon él, de ha felnőtt és dolgozó emberről van szó, akkor van rezsi, étel, közös költségek, amikbe be kell szállni"

A részmunkaidőben dolgozó egyetemista, a saját házra spóroló pályakezdő vagy a 30+os elkényelmesedett, szülőkkel élő gyári munkás is dolgozó ember. Mégis óriási különbség van a három helyzet között.

Ráadásul utóbbi esetben eleve nem is igaz a fő kérdésedben megfogalmazott állítás, márpedig csak ez utóbbi eset számít nyilvánvalóan olyan helyzetnek ahol még igazad is lehetne. Már ha nem lenne eleve hibás az állító kérdésed, ugye.

2018. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

A családomból indulok ki

Nincs 15-20 millió ft-om most jelenleg hogy elköltözzek, ennek most a fele van meg kb így 26 évesen már 6 éve rakok el jelentős összeget.

Mi megegyeztünk abban, hogy lakhatok itt ameddig szükséges, viszont ott kell visszasegítenem ahol tudok, ha szakad az eső pl, akkor elviszem anyut dolgozni, ha tervez hogy 2 szatyorral szeretne hazajönni, elmegyünk együtt és a csomagtartóba elférnek a holmik.


Szerencsére nálunk a cafeteria-ból a kaja nagy része megoldott, szülők és az enyémet beleértve.


Ha most hozzájutnék mondjuk 10millió ft-hoz összetenném a megtakarításommal, és köv. évtől már külön élnék.

2018. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a csapvizet is kinéztek a számból,dologtalan drogos tesó meg autot kapott,a testvér viszályok háttérébe is a szülő keze van 100% ban .. Én semmit nem fogadtam el,igaz nem is kaptam egy bőrönddel jöttem el,szeretet meg végképp nem kaptam tőlük,nem tartozom semmivel.
2018. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te nagyon tévedsz, itt két szélsőséges "felfogás" van: Ha a szülő kérdez, akkor egy szemét ember, mert nem tartja el a negyven éves kölykét is. Ha a felnőtt "gyerek" kérdez, akkor takarodjon a szülői házból, mert már betöltötte a 18-at, és különben is, itt a gyk-n mindenki nadrágpelenkás kora óta saját magát tartja el.
2018. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Az meg nem mindegy h a gyerek 30 90 v 100 bol kell h leadjon mert sok esetben a szülő többet kér mint ami a gyerek részét fedezi,és jobban jár ha szobát bérel,Férjemtől amikor már velem élt Anyuci követelte a haza adott 100 150 ezret,mert nekik büdös volt a munka..
2018. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!