Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem engedte, hogy...

Anyukám nem engedte, hogy tovább tanuljak, most meg fikáz mindenki előtt. Mit akar ezzel elérni?

Figyelt kérdés

Anyukám kutatólaborban dolgozik, egy elég fejes helyen. Iszonyat büszke magára, és mindig dicsekszik, de már sokszor zavaróan. Persze lányaként büszke vagyok rá, és sokszor betegségekkel kapcsolatban kikérem a véleményét.

Már én is a párommal élek külön 4 éve. Megvan mindenünk, de átlag emberek vagyunk.


Sokat beszélgettem anyukámmal, mikor középsuliba jártam, hogy állatorvos szeretnék lenni. Eleinte örült neki, aztán kitalált mindent. Pénze volt rá, hogy kifizesse nekem a sulit, de nem akarta. Mostmár értem miért. Mert nem akarta, hogy legyen mégegy orvos a családban, mert akkor rám is támaszkodhatna pár ember. Ez neki hatalmas gyomron rúgás lett volna.

Én is hülye voltam, mikor közölte, hogy nem fizeti be a sulit, hogy nem mentem el dolgozni, és kihagyok egy évet, aztán már orvos lennék. Késő bánat sajnos. Így ő maradt a családban az okos ember.

Miért érdemeltem ezt lányaként? Öcsém sokkal fiatalabb nálam ő most 12 éves. Minden érőmmel azon leszek, hogy őt ne nyomja el. Bár öcsémet eddig nem nagyon izgatja ez az ág bármely része.

Jogosan neheztelek anyukámra? És állandóan felhántorgatja főleg, ha több családtaggal összejövünk, hogy látod, ha tovább tanultál volna.. Egyszerűen mintha élvezné, hogy nem engedte, vagyis nem fizette ki, én meg hülye voltam, és nem mentem érettségi után 1 évvel a saját pénzemből jelentkezni.


2018. okt. 1. 18:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
30%

Kedves utolsó, hiába szidsz minket, nekünk van igazunk.

4 éve külön él, ha akart volna már végig csinál egy egyetemet, még ha nem is az orvosit. Akár levelezőin, akár estin, de diákhitelt is vehetett volna fel, mert ha egy értelmes szakot választ, nevetve visszafizeti majd, arról nem is beszélve hogy hosszútávon is sokkal többet keres, mint érettségivel-okjval.

2018. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Tak ***** válasza:
12%

Kérdező:

Anyukád jelentősen okosabb az átlagnál,mert amit más szülő nem tud megadni a gyerekének,azt te megkaptad tőle.A boldog gyerekkort,és a boldog fiatal felnőtt kort.

Ha sulikban enne a fene,semmire nem lenne se pénzed,se időd,pláne magadra,és Anyu ezt tudta,mert ő is suliba járt.

Légy büszke Anyura,és köszönd meg neki ezt.Tudd,másnak nem jut ilyen felhőtlen gyerekkor és fiatal felnőtt kor.

2018. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb gyógyír erre az hogy tovább képzed magad, sosem késő nézz utána hogy milyen opcióid vannak, mi férne bele.
2018. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Orvosira járok, van több 30 feletti évfolyamtársam, és van egy 40 feletti is, úgyhogy ha szimplán a korod lenne a kifogás, akkor hajrá, sosem késő. :)

Tény amúgy, hogy kegyetlenül drágák az orvosi tankönyvek, de nálunk pl. igen sok példányban van mindenféle a könyvtárban. Nem volt még olyan, hogy ki akartam venni valamit, és nem sikerült, ráadásul mindig szoktam látni minden népszerűbb könyvből is több példányt. Úgyhogy szerintem simán ki lehet húzni könyvtári könyvekkel is, nálunk legalábbis biztosan.

Alkalmi munkákat meg orvosi mellett is lehet végezni, a szorgalmi időszak nem olyan durva azért. (persze a vizsgaidőszak kb. halál helyett van :D)

De olyanokat is ismerek, akik dolgoznak mellette rendesen (mármint diákmeló persze), és tök jól megy nekik az egyetem, mert akarjál. Elhatározás kérdése szerintem.


Tényleg nem értem miért kellett volna, hogy kifizesse a sulit. Orvosin igen kevesen járnak fizetősre, gondolom állatorvosin is ugyanez a helyzet. Könyvtári könyvekkel, ösztöndíjakkal és alkalmi munkákkal, esetleg minimális otthoni támogatással, minden luxust nélkülözve pedig talán kibírható ez a pár év, ha ez embernek tényleg ez a vágya. Na meg a diákhitel sem egy ördögtől való dolog, legfeljebb egyetem után kimész pár évre külföldre, hogy vissza tudd fizetni.


Azt nem tudom, hogy miért viselkedett így anyukád, nyilván nem szép tőle, és szerintem amúgy nagyon fura is, hogy diplomásként nem akart támogatni téged. Szüleim pont, hogy attól akadtak volna ki, ha nem akartam volna egyetemre menni.

2018. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bátorítalak arra, hogy kezd kezdj el állatorvosnak tanulni. Ne hagyd, hogy édesanyád önzősége meggátoljon a céljaidban. Hidd el, lesz ott más is, aki nem húszévesen került be.
2018. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!