Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha itt egy kérdés arról szól,...

Ha itt egy kérdés arról szól, hogy valakinek a felnőtt korú gyereke kb. tönkreteszi magát vagy a környezetét, akkor miért az az elfogadott válasz, hogy "elmúlt 18, azt csinál, amit akar"?

Figyelt kérdés

Ha egy gyerek elmúlik 18, akkor már nem lesz az ember gyereke?

Ha a törvény úgy rendelkezne, mint pl. az USA-ban, hogy 21 éves kortól felnőtt valaki, akkor pl. egy régi kérdésben szereplő, bűnöző pasival összejövő 19 éves lányt még meg lehetne benne akadályozni, de ott ahol 18 éves kortól felnőtt valaki, ez már nem szabad a szülőnek, hagynia kell ezt? Na ennél a ténynél válik világossá ennek a felfogásnak a logikátlansága számomra. Nincs semmi értelme.

A másik, amiért ez logikátlan, hogy egy felelősségteljes szülő, aki a születésétől kezdve neveli, gondozza, szereti a gyerekét, az iránta táplált érzései nem változnak meg egy bizonyos életkor után. Ez hülyeség.

Van itt olyan, aki úgy gondolja, hogy egy szülőnek a gyereke akkor is a gyereke marad, ha átlépi a nagykorúság jogi határvonalát, és törődik vele ezután is és a helyes útra tereli, vagy amint elfújja a születésnapi gyertyáját, utána már mehet bármi, ami akármennyire rossz, önpusztító, káros? Van ennek értelme?



2018. okt. 13. 15:28
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
21-es, én nem szidtam senkit, aki nem akar. Az oda-vissza dolgot én inkább az előző, 75%-osnak mondanám, ő köt bele a nagycsaládosokba.
2018. okt. 13. 16:54
 22/55 anonim ***** válasza:
77%

#23

Kötött bele a fene a nagycsaládosokba!

Azt mondtam: igaz, hogy a szülők a felnőtt gyerekeik hálószobájában kotorásznak.

Erre írtam egy példát.

Erre jött a "népességfogyás".

2018. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim válasza:
60%

"6-os. És te hogy akarod megoldani a népességfogyást? Félmajmok importálásával, mint egyesek? :)"


Azzal ugye tisztában vagy kedves kérdező, hogy súlyos túlnépesedéssel áll szemben a bolygónk? ...


Az lehet, hogy Magyarországoon fogynak az emberek, d vajon miért? Mert belátják, hogy az élet jobb külföldön és menni kell a fejlettebb országokba, minél távolabb az Orbán Kormánytól.


Te is egy általad említett beimportált félmajom vagy aki nem képes a fejlődésre igaz? :)

2018. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:
24. A népességfogyás (fidesztől függetlenül) minden fejlett társadalomban probléma, ahol demokrácia van. Pl. Japánban is elöregszik a társadalom, és ennek le van írva, nem én találom ki (meg nem a fidesz), hogy a gyerekvállalás szinte teljes hiánya az oka. De logikus, hogy ez az oka, nem kell ehhez semmiféle magyarázat. És aki ezt nem látja problémának és bojkottálja a gyerekvállalást, az egy strucc, aki a homokba dugja a fejét.
2018. okt. 13. 17:09
 25/55 anonim ***** válasza:
74%

#26 A fejlett társadalomban van fogamzásgátlás, a fejletlenben meg nincs vagy vallási stb...okokból nem élnek vele.

Azért van ott sok gyerek, itt meg kevés.

2018. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:
27. Igen. A harmadik világbeli országok lakói túl primitívek, hogy ésszerűen alapítsanak családot. Viszont nálunk meg épp az ellenkezője történik és egyik sem jó.
2018. okt. 13. 17:16
 27/55 anonim ***** válasza:
79%

#28 És ezzel mit akarsz csinálni?

Ha Orbán a fején pörög se fog szülni, aki nem akar.

Maximum egyet.

Rossz a légkör itthon, bunkó a kormány, bunkók a vezetők, azért nem érzik a normálisabbak a biztonságot.

Segélyért meg ki szül, őszintén?

2018. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a hármat külföldre szültem okkal,otthon kb fele annyit nem kaptak volna mint amit itt tudtunk nekik adni,étel,szabad választás emberszámba vétel,nem disz a gyerek.. Jobb élet minőség stb,Otthon a gyerekek 80 % a gyümölcsöt nélkülözi a normális minőségi ételt,mert a két fizetés se elég semmire az átlag rabszolgánál..
2018. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
29. Én sem szeretem a fideszt, mert lop, korrupt, a fizetésetet szándékosan alacsonyan tartja, de a sok sz.rság mellett azt az egy-két ésszerű gondolatot, hogy ne legyen bevádorlás és hogy ösztönözni kell az embereket gyerekvállalásra (nem kötelező, de támogatott, mert kell a munkaerő, amit nem bevándorlással kellene pótolni), legalább ezeket ne bántsuk.
2018. okt. 13. 17:23
 30/55 anonim ***** válasza:
18%

A gykra iszonyat mennyiségű lelki sérült, önmagával nem békében lévő, projektív megmondóember jár. Egy ideje már nem is írok ki kardinálisabb, velős-magvas témákat. Max ilyen baromságokat, mint a lábujjszépségverseny a "társasági élet" rovatban, mert tisztelet a kivételnek, de a törzsválaszolók túlnyomó többsége kb ennyit ér.


Aki rendben van magával, az nem megy neki a másik embernek, nem máson tölti ki a kis elbsazott fruszrációit.


De itt megvannak a szokásos sablonklisék, frázisok:


Kekec szülőkkel meg kellene oldani a konfliktust? - albérlet, munkahely.

Fiatalon nem kapod meg a legelemibb támogatást? - menj el dolgozni.

Nagykorú a gyerek? - ki kell bsazni mint macskát szarni.

Stb stb stb.


Ez a fórum sajnos a kontrollálatlan felhasználói közösség miatt egyszerűen alkalmatlan az ilyen témák korrekt, asszertív megvitatására.

2018. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!