Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdést, de remélem így is kapok választ.

22 éves vagyok, édesanyámmal élek, 6 hónappal ezelőtt kezdődött az egész betegségem, végül szeptember 5.-en agydaganat gyanújával kerültem endokrinológushoz, ahol elrendeltek egy nagyon drága vizsgálatot.

Sajnos olyan méretű rosszulléteim vannak , hogy emiatt nagyjából egésznap ágyban fekszem, mert úgy elviselhető.

Nagyon szegények vagyunk, sajnos így természetesen már a vizsgálat ára is elég feszültséget okoz, illetve az is, hogy nem dolgozok.

A szüleim a legutolsó forintjukat is arra áldozzák, hogy legyen valami konkrét eredmény, vagy gyógyulás.

Emellett megvannak győződve arról, hogy nincs nekem semmi ilyesmi bajom, csak pszichés eredetű vagy idegi.

Már elvittek pszichológushoz is, de azon kívül, hogy minimális szorongásom van mást nem találtak, viszont azt is antidepresszáns tablettával akarták kezelni, tehát nem a legjobb módon. Neurológia idegi eredetű problémám sincs.

Sajnos nem tudom mikor kerül sor a vérvételre, mert sajnos menstruáció alatt veszik le, ami 10.napja késik..

Viszont 6 hónapja itthon vagyok, egyre gyakrabban vagyok nagyon rosszul, természetesen minden napot, amikor jól vagy csak jobban vagyok ágyon kívül töltök és próbálok úgy tenni, mintha nem lenne semmi, tehát egyáltalán nem fordulok be.

De felgyülemlett tb tartozásom , illetve alapból szegény anyagi helyzetunk csak rá tesz arra, hogy nehezebb legyen..

Édesanyám, kikészült, már már nem hisz nekem, mondván, hogy ő dolgozik én meg itthon fekszem, nem megyek sehova ( ha birnek , mennék!!!)

Ő ezt feladja, elege van, nem érdekli már mit csinálok..mi van velem..

Van , volt valaki hasonló helyzetben?


2018. okt. 17. 20:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
A prolactinoma is adenoma. Az adenoma jóindulatú mindig. Max rossz helyen tud lenni. Remélem sikerült egy téves dolgot tisztázni és megnyugodott a válaszoló.
2018. okt. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
8as, igen kötelező ellátniuk a tb-s orvosoknak. Viszont utána kiszámlázzák a költségeket.
2018. okt. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Amekkora kamut életemben nem olvastam még. Magyarorszagon magyar állampolgárt ingyen látnak el, akkor is, ha nincs tb-je. Soha, semmilyen vizsgálatot vagy kezelést nem számláznak ki, amit az állami egészségügyi rendszerben végeznek el. A NAVHtol érkezik csak levél, meg fizetési felszólítás, kizárólag a TB rendezésére. Ha 50 milliós műtétre van szükség, azt végzik el, neked akkor is csak a havi tbt kell fizetni. Más ese?
2018. okt. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos a 13-as válaszolónak igaza van, ez a sztori több sebből vérzik.
2018. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

Én se értem ezt. Minden tanuló és (legálisan) dolgozó ember TB-ellátott, tehát a "nagyon drága vizsgálat" nem értelmezhető. Ez max. a TB-nek lesz nagyon drága, amikor kifizeti a kórház számára.

"Nagyon szegények vagyunk, sajnos így természetesen már a vizsgálat ára is elég feszültséget okoz, illetve az is, hogy nem dolgozok."

Ez a mondat arra utal, hogy a kérdező dolgozott. Ha bejelentve, akkor neki ez a drága vizsgálat ingyen volt. Ha nem legálisan dolgozott, akkor fölmerülhet, hogy TB-t jó lett volna fizetni saját részre, pont azért, mert mint a kérdező példája is mutatja, fiatalon is szükség lehet komolyabb vizsgálatokra, kezelésekre.

2018. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ezért gondoltam MRIre. Mert ott akkora a varolista, hogy simán lehet hogy valaki elmegy maszekban.

Kb. 30-50 ezer. De mondom ha endokrinológus kell akkor szerintem prolaktinoma.

2018. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Maszekban nekem 48 ezres volt a kontrasztos mr amivel az adenómát szűrik.
2018. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A vérvétel ára, ami sok.

Synlab laboratóriumban végzik el.

Nem kamu.. édes jó istenem.

Mindenesetre köszönöm.

2018. okt. 19. 00:15
 19/19 A kérdező kommentje:
Mivel erre és az eddigi vizsgálatokra, 2019re kaptam leghamarabb időpontot, ezért magán orvoshoz fordultunk, ezért drága.
2018. okt. 19. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!