Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mondjátok a családtagjaitok...

Ti mondjátok a családtagjaitoknak, hogy "szeretlek"?

Figyelt kérdés

Nekem gyerekkoromban anyám egyszer sem mondta, hogy "szeretlek", tesóm ill faterom végképp, velük még annyira sem volt szoros/jó kapcsolatom mint anyámmal...

Szóval, ha mondjátok, kinek/mennyi idős korotokig, ha már nem...?Gyerekeiteknek?Normális, hogy soha nem mondta?



2018. okt. 23. 11:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
62%
Anyukámmal szoktuk. Apámmal nem, de vele nem is szeretjük egymást, minek mondanánk? A férjemmel is mondjuk napi szinten. El sem tudom képzelni, milyen lehet, amikor valaki sosem mondja. Akkor minek szül egyáltalán gyereket?
2018. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak nagyon sokat mondom, 4 éves. A páromnak is.

A szüleimnek néha, de mondom.

Tesóval sose, nem vagyunk jóban....

2018. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim soha nem mondták, hogy szeretlek én sem. Én a páromnak időnként vicces helyzetekben mondom, hogy imádlak drágám. A fiaimnak én nagyon sokszor mondom, főleg búcsúzkodásnál, hogy szeretlek. Egyszer beszélgettem erről a fiaimmal, hogy ne szégyelljék kimondani és először tőlük akkor hallottam, amikor a papagájnak mondták, hogy imádlak édesem és a papagáj később visszamondta nekik. Ezután napi szinten mondták a papagájnak, később nekünk is, hogy szeretlek, de szintén búcsúzásnál.
2018. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz, jöhetnek még tapasztalatok!!:)

Próbálom kiakanázni, hogy mennyire normális a családom, nincs sok közeli barátom, és vannak dolgok, amiről haverokkal/ismersökkel nem beszél az ember, mert furi lenne...Sokat segítenek a válaszok, köszi!

2018. okt. 23. 14:35
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mikor hazautazom anyukámat, mamámat meglátogatni, mde szerintem telefonban is sokat mondjuk búcsúzásnál. Testvéremmel élek, neki csak akkor mondom, ha rosszkedvű (azért napi szinten nem is bírnám, sok a súrlódás és Kicsi a lakás 😂).

De szoktam jó barátnőkkel is mondani, pláne ha eljutunk oda, hogy találkozzunk (nem egy városban élünk, jól szétszéledtünk az országban) meg persze telón is, pláne ha olyasmiről beszéltünk, ami miatt érzed, hogy bizony sokat jelent, ha úgy búcsúztok el.

Meg persze a háziállatomnak mondom, de szerintem ő tojik rá 🤫😋.

Nem hinném, hogy sokat mondom, de ha érzem, kimutatom. De csak azért, hogy mást megnyugtassak egy fiatal párkapcsolatban, sosem mondtam vagy mondanám

2018. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 DuplaKV ***** válasza:
100%

Anyám kiskoromban mondta párszor, apám legjobb emlékeim szerint egyszer sem, nővéremtől csak akkor hallottam, ha rá akart venni valamire.

Párommal néha szoktuk mondani egymásnak, de messze nem napi szinten.

Azt hiszem az érzelmek szóbeli kifejezése eléggé személy függő.

Amúgy furcsa mód többször mondom ironikusan az "Én is szeretlek." mondatocskát, mint amikor komolyan gondolom.

2018. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szoktuk mondani, de nem napi szinten. Pl ha rossz kedvem van anyum mindig megolelget es mondja, hogy mennyire szeret engem, ilyenkor jol esik. En is viszonzom.

Van aki nem szokta mondani ezeket, mert nem olyan szemelyisegek, de hidd el, hogy szeret teged.:) nem egy szoval kell bizonyitani a szeretet, hanem tettekkel

2018. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
24 vagyok, családos, külön élő. Minden találkozáskor, telefonáláskor mondjuk egymásnak az anyámmal, nagyszüleimmel (apám nincs, neki azért nem). A párommal is, a gyerekemnek meg milliószor elmondom.
2018. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Metionin ***** válasza:
100%
Én nem. Anyám gyakran mondogatta amikor kicsi voltam de közben sokat vert és ordibált is, szóval úgy voltam vele hogy ez is csak egy szó amit kimond de nem is igaz. Főleg hogy mindig azután mondta hogy megvert és jött volna "barátkozni". A szüleim sosem mondták egymásnak, utálják egymást. Talán emiatt nem mondogatom, nem tudom használni, nem érzek mögötte tartalmat.
2018. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Gimis padtársam mondta nekem minden nap és meg is ölelt. Ennek hatására kezdtem mondani, kb 17 évesen. Anyukám nem mondta kiskorunkban, mert neki se mondták soha, de mikor mondani kezdtem, ő is azonnal belejött. Sajnos már meghalt 4 éve, mikor 25 lettem, de addig is minden nap mondtuk, írt smst is, stb.

A testvéreimnek anya halála óta mondom, de nem olyan sokszor, de azért pár hetente biztos.

A párommal minden nap mondjuk egymásnak.

2018. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!