Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mondjátok a családtagjaitok...

Ti mondjátok a családtagjaitoknak, hogy "szeretlek"?

Figyelt kérdés

Nekem gyerekkoromban anyám egyszer sem mondta, hogy "szeretlek", tesóm ill faterom végképp, velük még annyira sem volt szoros/jó kapcsolatom mint anyámmal...

Szóval, ha mondjátok, kinek/mennyi idős korotokig, ha már nem...?Gyerekeiteknek?Normális, hogy soha nem mondta?



2018. okt. 23. 11:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Ja és én még a barátaimnak is mondom ha szomorúak vagy szülinapon, karácsonykor.
2018. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ismét, jó látni, hogy voltak akik a saját szüleiket szoktatták rá erre, lehet én is megpròbálom, csak nem tudom hol kezdjem, hogy ne legyen fura...Ha csak úgy egyszer benyögném tuti néznének, h velem mi van, lehet még azt is hinnék, hogy valami baj van(bete vagyok stb)...

Nekem ez egy kicsit az elhanyagolás/anyám felém tanusított érdektelenségének a jele.:/

2018. okt. 23. 23:44
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rendszeres, a férjem es a lányom is gyakran mondja és hallja is, hogy "szeretlek".

Nekem csak apám mondta, anyámtól nem is tudom, hallottam-e ilyet.

2018. okt. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
65%

Amerikai filmekben hallottam először, hogy szinte köszönés helyett mondogatják egymásnak. Szerintem így elég súlytalanná válik.

Nekem sose mondták a szüleim, én se mondom a gyerekeimnek. Ezer más módon kifejezzük a szeretetünket, de ez a szó szinte tabu. Esetleg ha valami problémám van velük, beszélgetés közben elhangozhat, hogy akkor is szeretlek, amikor dühös vagyok, mert megint hiába kértem, hogy....

A párommal se mondjuk egymásnak. Még a kapcsolatunkkezdetén olvastuk Lázár Ervin meséjét Dömdödömről, aki sok embertől hallotta, hogy szereti ezt, meg azt, meg a gyerekét, aztán egyáltalán nem úgy viselkedett, hogy mikor odaért a kedveséhez, csak annyit mondott "dömdödöm". És azóta se mond mást.

Mi azért beszélünk magyarul is, de a "szeretlek" szót kerüljük.

2018. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
65%
Az előző vagyok. Hozzá tartozik még, hogy az se hagyta el soha a számat, hogy "rossz vagy", "szégyeld magad", "nem szeretlek", "itt hagylak", "oda adlak a néninek" és hasonlók.
2018. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi sosem mondjuk. Nálunk ez egyszerűen nem szokás.
2018. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
100%

De furcsa mennyien rideg családban nőttek/nőnek fel, és szomorú is.

Nálunk ez mindennapos es szerintem az egyik legfontosabb dolog amit minden nap tudatnod kell a szeretteiddel.

Nem tudom elképzelni hogy valaki ilyet sosem hall a szüleitől de elég sajnalatos.

2018. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%
20L voltam, es amúgy barátomnak is rendszeresen mondom, mert szamomra ez nagyon sokat jelent
2018. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
74%

Nem gondolom, hogy rideg családban nőttem volna fel. És szerintem a gyerekeim sem.

A kisfiam pszichológiai tesztet töltött ki 9 évesen, "Az én apám legjobban szeret ... " mondatot magától értetődően folytatta "engem".

És mielőtt bárki rossz következtetésre jutna, nem lelki, vagy magatartási probléma, hanem tanulási nehézség miatt vizsgálták.

2018. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!