Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék az apámmal,...

Mit csinálhatnék az apámmal, aki betegesen félti a dolgait? Az autóját nem használja, inkább kiszedi az enyémet alólam

Figyelt kérdés

Elég nehéz gyerekkora volt. A szülei hamar elváltak, a tatám nem egy városban élt vele. Ami pénzt küldött gyerektartásként, meg ünnepekkor, azt a mamám elköltötte magára...Nagyvilági nő a mai napig, imádja szórni a pénzt. Csak emiatt apa kicsiként nem kapott semmit, a szomszédok adták oda a kinőtt gyerekruhákat, mert a mamám arra sem hagyott. Ez akkor változott, mikor kamaszként az apjához költözött. De a mai napig érződik a nehéz gyerekkorának a hatása. Bármit vesz magának, vagy kap ajándékba, azokra betegesen vigyáz. Pl. a cipőket, órákat nem hordja, hanem hetekig/hónapokig csak nézegeti. A biciklijét nem a garázsban tartja (ami amúgy teljesen tiszta, nem egy koszos, lomos hely), hanem behozza a házba és felviszi az emeletre, merthogy az előszoba sem elég jó. Van egy rész a gardróbban, ahová anyával be sem mehetünk, mert azonnal rohan apa és nézi, hogy nem-e lett valami baja a ruháinak, vagy hogy nem-e érnek egymáshoz.

Most vett egy új autót... 3 kocsinak van hely a garázsban, mióta az ő autója megvan, anyával mi nem állhatunk be a garázsba, merthogy "meghúzzuk a kocsit", meg hogy valami baja lesz biztos, és nem jó, ha a 3 kocsi ott áll. Nem használja szinte soha az autóját, augusztus óta megvan, de eddig mindig az anyáét vitte el. Ő htb. szóval nem létszükség neki az autó, vezetni sem szeret annyira. Ha kellett neki valami, szólt nekem, vagy ilyesmi. De mostmár elege lett anyának is, és mondta, hogy nem viheti el apa reggel az ő autóját, hogy aztán anya itthon malmozzon, meg ne tudjon magának szervezni semmi programot, mert kiszámíthatatlan, hogy apa éppen mikor esik haza. Ezért most rászokott arra, hogy az én autómat viszi el. Szó nélkül... Ha pedig elviszem az ő autóját, ki van borulva és hisztériás rohamok kap kb., hogy azt az autót "így nem lehet vezetni csak úgy", hanem meg kell szokni előtte. Pedig egy sima automata autó, nem kell hozzá külön vizsgát tenni. Viszont amíg a saját dolgaira úgy vigyáz, mint a szeme világára, a másét lesz..rja. Pl. hiába mondom, hogy az én autómban nincsen lézer, ne száguldozzon vele. Erre már bemérték kétszer, és állította, hogy az nem ő volt. Én is eszem benne néha, de nem morzsázom szét az ülést, meg a lábrészt. Legutóbb a kávét is beleborította, mert az ülésre rakta, nem a tartóba. Mondtam neki, hogy jó, vigye az enyémet, de akkor az övé nálam lesz. Megcsináltam ezt háromszor, azóta elviszi a másik kocsinak a kulcsát.


Mondta neki anya is, hogy ez beteges, és hogy annyira várta ezt az autót, akkor használja. De hogy még nem akarja, mert rutin kell hozzá, és hogy majd ha belejött, akkor elviszi egésznapra. Több, mint 20 éve vezet napi szinten, nem tudom, hogy már hova akar több rutint. A barátai is röhögnek rajta, hogy mennyire túlreagálja ezt, és hogy ennyi erővel egy trabantot is vehetett volna, az is eláll a garázsban.



2018. okt. 26. 19:35
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
43%
Furcsa szeretet az, ha nem érdekel, hogy a másiknak milyen kellemetlenséget, bosszúságot okozok, csak azt nézem, hogy nekem mi jó. Lehet hogy örökölt ő is egy adagot a mama természetéből.
2018. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:

Mindenképp rakjátok el a kocsijaitok kulcsait! Apádat rá kell szoktatni, hogy tartsa tiszteletben a TI dolgaitokat is. Az egy dolog, hogy az övéit védi, de ha megnézed egy másik szemszögből, a tieiteket nem tiszteli!!! És a ti határaitokat sem tiszteli! Fel kell ez ellen keményen lépnetek, még ha az elején ilyen dedós megoldással is, minthogy elrakni a kulcsokat. Ha belegondolsz, meg kell neki tanítani, mint egy dedósnak, hogy mi az a NEM és hogy tisztelje mások határait és dolgait!

A másik, hogy el kell mennie pszochológushoz, le kell akadjon erről a görcsös viselkedésről, mert önmaga boldogtalanságának okozója, csak nem veszi észre.



30N

2018. okt. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Én imádom a 17 éves BMW-met.Megvan majdnem 10 éve,és csak én vezetem.Mondjuk nem is viszem el más autóját a családból ha kocsi kell,de ők sem akarják az enyémet használni.Az enyém is sokat áll a garázsban és mindig patyolat tisztán tartom.Amit leírtál,az egy autóbu*i szerint is már beteges...Én is amondó vagyok,hogy használja csak a saját kocsiját,ha mennie kell valahova.Egy normális embernek eszébe sem jut más dolgait használni,mert a sajátját félti...Én érdekes módon más autójára is ugyanúgy vigyázom mint a sajátomra.Apád meg épp fordítva.Vedd vissza a kulcsod és zárd el előle,mert undorító amit csinál.Illetve a garázst sem engedném neki,hogy egyedül használja.Az apád egy beteg ember,ezt autóbu*iként mondom.
2020. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!