Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg anyát,...

Hogyan győzzem meg anyát, hogy nem fog tönkremenni a hajszárító?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Sajnos anya egy elég ingerlékeny személy, tudjátok ez az amolyan teljes kontroll alatt tartó személy, és mindenért torka szakadtából képes üvölteni, ha valami neki nem tetszik. Sokan már pszichiátriai esetnek hívják ismerősi köreinkből, de ez őt nem hatja meg. Járunk családterapeutához, minden sajnos lepereg róla, amit ott mondanak neki, haszontalan bármit is tenni, sajnos ilyen a személyisége. Elköltözni anyagi okokból nem tudok még kb 4-5 évig, amíg be nem fejezem a műszaki egyetemet, mert nappali tagozat mellett dolgozni kész lehetetlenség.

Szóval a lényeg, hogy eddig is voltak neki érdekes veszekedésgenerátorai, de most nagyon idegesítő lett az utóbbi nappokban (mondhatni az utóbbi 8 évben szívja a vérem, de mára már állandósult idegrángáskonn és gyomorfekély/bélcsavarodáson [amit műteni kellet] kívűl szerencsére nagyobb bajom nem lett). Van egy kb 4-5 éves hajszárítónk. Na a lényeg, hogy mostanában elkezdett behallucinálni anya olyan hangokat, hogy tönkre fog menni. Anya ezért ha valaki hajat szárít, első dolga, hogy beront a fürdőszobába és leordítja a fejed, hogy "ne rángasd mert tönkremegy", de ilyen visítós hangon. Amúgy én alapból nem szoktam rángatni tök nyugodtan fogom. Apa szokta néha ráncigálni, de ő sem annyira keményen. Amúgy vele is sokat üvöltözik mostanában a hajszárító miatt. Ilyenkor általában repül valami a földre a fürdőszobában, és abbahagyja anya a veszekedést. Próbáltam vele megértetni, hogy nincs semmi baja a szárítónak, de szerinte vanm és hogy nincs pénz újat venni...

Ma meg már bejött zuhanyzás közben is "felügyelni" hogy hol tartok a zuhanyzásnál és mikor jöjjön nekem hajatszárítani, mert ő jobban tudja....

Ötletek hogy mit kezdjek ellene? Kezd kiborítani



2018. okt. 28. 22:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%
Es ha a tieteket használja, akkor ronts rá és kezdj el sopánkodni, hogy ne rangassa már mert tönkremegy.
2018. okt. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább pszichiáterhez vinném anyukádat, mert ez már nem sima nehéz személyiség, hanem beteges. Biztos vagyok benne, hogy itt más van, mint az, hogy veszekedős. Amúgy apáddal nem lehet róla beszélni? Ő hogy áll hozzá? Mert ez nem normális.
2018. okt. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem kényszerbeteg és kontrollmániás anyukád, vigyétek orvoshoz.

Pillanatnyilag úgy tudod megoldani a helyzetet, ha veszel egy hajszárítót saját magadnak, de ez csak ideiglenes megoldás lesz, mert fog találni mást a kényszeressége miatt.

2018. okt. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Még mielőtt megjelennek azok a válaszolók, akik elküldik a lusta gyereket dolgozni, szólok, hogy ez a probléma akkor is megmarad. Az anyja idegileg beteg, pszichés gondjai vannak, segítség kell neki. Az ilyen betegek általában nem tudják, hogy bajban vannak és nem akarják, hogy segítsenek nekik. Pedig kell, mert még fog anyád bolondulni és ti is mellette. Komoly egészségügyi és mentális veszélynek vagytok ti is kitéve. Húgod gondolom pár évvel fiatalabb nálad, nehogy már 14 évesen albérletetbe kémyszerüljön itt egyes válaszolók szerint, még mielőtt... Szerintem itt egy rövid távú megoldás az lenne, hogy apukád beadja a válókeresetet, de előtte orvosi szakvéleményt szerez arról, hogy anyád milyen. Amint leszűröm, társaságban sem tud viselkedni, van rá elég sok tanú. Ha ez így megy tovább, apád megkeseredett lesz, ti romlott felnőttek, anyád meg diliházi... és ezt most minden rosszindulat nélkül mondom. Itt segítség kell.
2018. okt. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

1. A rövid távú megoldás az lehet, ha bevezetitek a belülről zárható fürdőszobaajtót, akkor nem rohangál be zuhanyzás közben, de ez csak a hajszárítópróblémát oldja meg, és azt is csak addig amíg ki nem tépi a zárat.


2. A családterapeutával kéne beszélnetek külön, apádnak, neked meg a húgodnak, hogy hogy lehet kezelni anyád dührohamait, szerinte szüksége lenne-e külön pszichiáterre és ha igen, hogy lehetne elérni hogy menjen. Ha jól értem ott van valami szakember aki régebb óta kapcsolatban van vele, hátha tud valami okosat mondani.


3. Leghosszabb távon tényleg a költözés vagy a válás a megoldás, de nem lenne ideális az egész egyetemet ilyen körülmények között végezni. Koliba nem tudsz bekerülni valahogy?

2018. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%

19 évesen állandósult idegrángásod van és túl vagy egy gyomorfekélyen, ill. bélcsavarodáson, amit műteni kellett????

A legelső, hogy magadat tedd rendbe: hogyan érd el, hogy ne hasson rád ilyen szinten anyukád ordítása. Relaxálást, jógát javaslok, de ezt otthon csak akkor fogod tudni csinálni, amikor anyukád nincs otthon, úgyhogy valahová el kéne járnod. Ez pénzbe kerül, de erre mindenképp áldoznod kéne.

Hajszárító: nekem is az volt a gondolatom, hogy legegyszerűbb venni egy sajátot, aztán az a tiéd, úgy bánsz vele, ahogy te helyesnek tartod. 5-7e Ft-ért simán tudsz venni.

Azt is lehet, hogy szembeszállsz anyukáddal. Ezt csak akkor érdemes csinálni, ha stabil, jó idegzetű ember vagy, szóval neked nem javaslom.

2018. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Bazz... ez tényleg probléma? Vegyél magadnak egy külön hajszárítót, nem olyan nagy összeg, hogy ne lehessen kibírni, az anyádéra meg rá se nézzetek, nehogy baja legyen.
2018. okt. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Anyukád fodrász?Na ,szerintem vegyetek három hajszárítót,mindenkinek sajátot.Anyukádat vigyétek orvoshoz!Hormon,pajzsmirigy,vérvétel,pszichológus.Ezt én nem bírnám.Te sem bírod,azert van/volt ennyi bajod.Valamit lépjetek apuddal de sürgősen!Azelőtt milyen volt a családi légkör ?Egyébként jól működő család vagytok?lennétek?
2018. okt. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Látom nem tetszett az igazság és kitöröltették a valódi probléma forrását feszegető válaszokat,de jellemző..
2018. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Itt nem a hajszárítóval van a baj, hanem az anyukával. Ha nem emiatt hisztizne találna más okot amiért veszekedhet, kontrollálni próbálhat.

Apám is kötekedős típus, ha hazamegyek és a szobámban ülök lecsesz, hogy minek mentem haza ha hozzájuk sem szólok. Ha lentmaradok és próbálok beszélgetni velük akkor fogjam már be, senkit nem érdekel ez a sok hülyeség. Közben meg egyedül vele nem lehet kommunikálni, a család többi tagjával rendesen normálisan lehet jókat beszélgetni.


Beszéljetek a családterapeutával, anyudnak valószínűleg több segítség kell.

Átmeneti megoldásnak pedig vegyetek egy új hajszárítót. 2-3ezer forintért lehet venni alap 2 funkciós darabokat.

2018. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!