Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivennétek a második gimnázium...

Kivennétek a második gimnáziumból is a gyereket emiatt? Tanácstalanok vagyunk

Figyelt kérdés
A vőlegényem lánya 16 éves, 10.-es gimis. Egy másik gimiben kezdte a középiskolát, kicsit messzebb, de onnan tavaly év végén elhozta az apja, mert rengeteg probléma volt vele. Nem járt haza, folyamatosan bulizott, elutazott a tudtunk nélkül, nem is tanult. Pedig nem buta. Aki 15 évesen felsőfokú nyelvvizsgát csinál, nem igaz, hogy nem bírja megtanulni az irodalmat, vagy a kémiát. Egyszerűen nem érdekelte. Igaz, hogy nagyon el lett kényeztetve, de eddig a tanulással nem volt probléma. Az év végén az apjának elege lett, és áthozta egy olyan gimibe, ami közelebb van, és vannak ismerősei is ott. De így sem javult a helyzet. Sőt, mindenkinek visszabeszél, lóg, hazudik. November van, a vőlegényem jövőhéten negyedjére megy be az igazgatósághoz ebben a tanévben... Az osztályfőnök mondta, hogy tehetetlennek érzi magát, mert a lányt semmi nem érdekli, mindenre csak ránt egyet a vállán. Itthon ugyanez. A vőlegényem most elmondta, hogyha nem változik semmi, kiveszi az iskolából, és magántanuló lesz. Nem egyedül, elhordja magántanárokhoz, és azokon kívül sehova. De szerintem ettől nem fog semmi változni. A párom rengeteget dolgozik, én sem vagyok itthon egész nap. Ugyanúgy, ahogy az iskolát ellógja a gyerek, a különórát is el fogja, főleg, hogy oda igazolást sem kell vinnie. Nem tud mellette lenni senki a nap 24 órájában.

#tanulás #középiskola #probléma #problémás kamaszkor
2018. nov. 10. 07:20
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
85%

Ultimátumot adnék neki: vagy megemberli magát vagy elmegy dolgozni, majd elvégzi a középiskolát sokkal keservesebben, felnőttképzésben, ha egyszer megjön az esze.


A szülők válása nem lehet mentség mindenre, az én szüleim is elváltak, de ettől még tudtam tisztességesen viselkedni. És egy olyan osztálytársam bántott folyton, akit a tanárok meg sem próbáltak fegyelmezni, mert "szegény, elváltak a szülei" - és akkor ordítottam volna, hogy igen? És az enyémek nem?

Persze, válás és válás között van különbség, de ha mégannyira rosszul éli is meg, az élet megy tovább, nem lehet örökké ezzel takarózni.

2018. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem iszonyatosan törödés hiányos a gyerek ami nem csak mostanra igaz, hanem valószínü az egész kisgyerekkorára is.


Nincsen éltkép elötte, nem tudja mi lesz vele, nem érzi, hogy valahova viszi az élet. Ès ezt még megsokszorozza a tini hormonok.


Ez a gyerek egy jó adag megértést(nem egyettértést) kíván, ahol a szülei felfogják, hogy neki problémája van. Majd ezt a problémát kezelni kellene.


Pl imád bulizni, akkor járjon el hétvégenként egy bárba felszolgálni.

Vagy járjon el sportolni, vagy legyen neki valami ami érdekli, hipp-hopp tánc vagy akármi ami leköti, ami ténylegesen érdekli.

Ès segítsetek neki megtalálni, hogy hogyan tovább. Pl legyen az elsö cél, hogy egy jó érettégiig eljut. Nézzétek meg melyik tantárgyak amikben jó, amiket esetleges felvételihez tud használni.


Külön tanár valószínü így is kell mert kémiából gondolom le van igazán maradva, ezértz is utálja...


Ezt a gyereket elveszettnek érzem, aki nem szívesen megy haza mert... Ès ezt a mertet beszéljétek meg vele annélkül, hogy vádaskodnátok. Lehet nem elsö beszélgetésre önti ki a szívét, lehet hetekig kell öt rávezetni a problémáira.


Èn kicsit hasonló voltam. Anyám minden reggel üvöltött velem, én meg lógtam a suliból. ìgy persze lemaradtam sok tantárgyból. Utáltam haza járni, mert ott a suli problémákat vetették a szememre, a suliba meg utáltam járni, mert rossz voltam a suliban. Megértést otthon nem kaptam, csak üvöltést. Ha problémáimról jött szó ott is csak a rossz lett kiemelve, és egy kicsit sem lett a jó oldalam megmutatva...

Ami szerencsém lett, hogy érettségi után egyszerüen elkezdtem utazni, így korán elkerültem otthonról. Majd már késöbb férjhez mentem és egy olyan férfi lett a férjem aki támogatott elképzelésemben, így tudtam saját cégemet elindítani.

2018. nov. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
69%

Uh nagyon komoly nalatok is a helyzet.

Iszik a lany vagy drogozik is? Baratja van vagy csak bulizas?


Nem szabad kivenni. Nem szabad magantanulora attenni es estibe se. Akkor eljon a veg.

3-as sokmindent leirt, kerdezett. Nalunk drogos lett a gyerek es kesz...

Apa es anya uljenek le beszelni egymassal. Akár te is legyel ott, ne a vitajukba folyj bele ha lenne, csak hogy te hogy latod a lanyt kivulrol.

A legjobb az lenne, ha ok megegyeznenek abban, hogy EGYUTT leulnek es beszelnek a lanyukkal. Hogy a kiscsaj lassa anya es apa is ugyanazon a velemenyen van....igy nincs kibuvo, hazudozas egyikuknek masikuknak.

Elso hogy el kell vinni pszichologushoz, ha az elso elakad vele akkor a kovetkezohoz. Legjobb lenne ha a pszichologus a szulokkel is tudna kulon-kulon beszelni.

Ha szerencseje van a kiscsajnak a pszichologus jo es rajonnek mi angond vele es talan sikerul megoldani. De erre kenyszeriteni kell. Szerencserr 18 eves korig kenyszeritheted, elrangathatod feltetelt szabhatsz pl ha nem mesz el pszichologushoz akkor nincs buli nincs zsebpenz nincs net.

Nagyon a hataran vagytok a leirasod alapjan annak hgy a lanynak baromi rossz eletkezdese legyen. O ezt nem tudja es nem is akarja tudni. Mert csak 16 eves kamasz.

Persze az is fontos, hogy sokszor uljezek le vele es magyarazzatok el neki, hogy ha nem tanul akkor csak alja munkakat vegezhet minimal berert mert8 altalanossal csak azt lehet. Es ugy nagyon nehezen lesz lakasa autoja barmije

2018. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
79%
#10.válaszoló. Te a "Barátok közt" szappanoperát hozod fel példának az életre? Döbbenet!
2018. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
70%

#1 #7 a nyelvet nem csak beseggeled, használni is tudni kell ellenben ha "Hülye csak magolni tud" miért pont magolós tárgyakból áll rosszul?

Ha sík hülye lenne csak magolni tudna pont az ilyen irodalom, történelem és más 100% magolásból álló tárgyak mennének neki, attól hogy bemagolod az angol nyelvtant/szóhasználatot még van aki ugyanúgy nem tud egy értelmes mondatot összerakni beszélgetés közben.

2018. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
18%
Eddig miért nem lett nevelve? Most már csak két büdösnagy pofon segít. Pénzmegvonas, suliból kivenni, mehet dolgozni.
2018. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
84%

Szóval adott egy 16 éves lány, aki évekig az elvált 40-es apjánál volt aki nem nevelte, anyaképe a pubertás idején nem volt és most sincs, gyerekként az apja elkényeztette és se akkor se most nem foglalkozik vele mert fontosabb a munkája. Most pedig, hogy érthető módon elkanászodott és irányíthatatlanná vált, tanácstalanok vagytok.


Nem iskoláváltás magántanárok kellenek ide bakker, hanem ti, hogy normális (pót)szülőkként viselkedjetek és megneveljétek a lányt. Ne hordja már ő otthon a nadrágot. Ha nem tudjátok hogy kell tizenéves gyereket nevelni, nem a gyakorin fogjátok megtanulni, irány a gyereknevelési tanácsadó.

2018. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
71%
"Nagyon a hataran vagytok a leirasod alapjan annak hgy a lanynak baromi rossz eletkezdese legyen. O ezt nem tudja es nem is akarja tudni. Mert csak 16 eves kamasz." Érdekes.. ha kötelességekről van szó, akkor mindig "csak" kamasz. Ha jogokról, akkor majdnem felnőtt, akinek a dolgaihoz semmi köze a felnőtteknek.
2018. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
28%

Ha felsőfokon beszél nyelvet, akkor adjátok be egy itteni külföldi diplomaták, üzletemberek gyerekeit képző nemzetközi iskolába, ezek nem a hülye értelmetlen magyar magolós módszert követik. Nem annyira drágák, évi 1,2-1,8 millió körül vannak.

[link]


Ez csak első ránézésre tűnik soknak. Többe kerülne évente az (beleszámítva a jövedelem kiesésed is), ha gyereket szülnél.


Mondjuk jellemzően az olyan nők, akik nős férfit halásznak el, nem akarják, hogy "párjuk" költsön a nagygyerekeire.

2018. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
78%
Előző, ezek a sulik semmire sem jók, nem tanulnak semmit ott.
2018. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!