Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivennétek a második gimnázium...

Kivennétek a második gimnáziumból is a gyereket emiatt? Tanácstalanok vagyunk

Figyelt kérdés
A vőlegényem lánya 16 éves, 10.-es gimis. Egy másik gimiben kezdte a középiskolát, kicsit messzebb, de onnan tavaly év végén elhozta az apja, mert rengeteg probléma volt vele. Nem járt haza, folyamatosan bulizott, elutazott a tudtunk nélkül, nem is tanult. Pedig nem buta. Aki 15 évesen felsőfokú nyelvvizsgát csinál, nem igaz, hogy nem bírja megtanulni az irodalmat, vagy a kémiát. Egyszerűen nem érdekelte. Igaz, hogy nagyon el lett kényeztetve, de eddig a tanulással nem volt probléma. Az év végén az apjának elege lett, és áthozta egy olyan gimibe, ami közelebb van, és vannak ismerősei is ott. De így sem javult a helyzet. Sőt, mindenkinek visszabeszél, lóg, hazudik. November van, a vőlegényem jövőhéten negyedjére megy be az igazgatósághoz ebben a tanévben... Az osztályfőnök mondta, hogy tehetetlennek érzi magát, mert a lányt semmi nem érdekli, mindenre csak ránt egyet a vállán. Itthon ugyanez. A vőlegényem most elmondta, hogyha nem változik semmi, kiveszi az iskolából, és magántanuló lesz. Nem egyedül, elhordja magántanárokhoz, és azokon kívül sehova. De szerintem ettől nem fog semmi változni. A párom rengeteget dolgozik, én sem vagyok itthon egész nap. Ugyanúgy, ahogy az iskolát ellógja a gyerek, a különórát is el fogja, főleg, hogy oda igazolást sem kell vinnie. Nem tud mellette lenni senki a nap 24 órájában.

#tanulás #középiskola #probléma #problémás kamaszkor
2018. nov. 10. 07:20
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

Pár ember itt félreértett valamit.


1. Foglalkozva van/volt vele, rengeteget. Igen, sokat dolgozik a párom, hétköznap. Régebben péntektől vasárnapig együtt voltunk (hármasban), kirándultunk, programoztunk. De olyan is volt, hogy velem kettesben utazott el valahová. Akkor partner volt benne. Most pedig közli, hogy neki semmi kedve jönni. Vagy ha el is jön, akkor csak be van dugva a füle, mindenre arcokat vág, és semmihez nincsen kedve. Pedig mondtuk neki nyáron is, hogy hívja el az egyik barátnőjét nyaralni, kifizetjük neki is az utakat. Erre hogy hát ő biztos nem égeti magát ilyennel, meg hogy nem akar velünk sehová menni. Pedig külön szobában lettek volna, napközben azt csináltak volna, amit csak akarnak. De hogy ő nem fog velünk égőzni. 26 éves vagyok, szerintem nem vagyok egy lelakott valaki, akivel ciki lenne megjelenni. Az apja is normálisan öltözködik hétvégente is, de nyilván örül, hogy szombat-vasárnap nem öltönyben, nyakkendőben kell feszítenie.

2. Nem vagyok rá féltékeny, nem bánom, ha költve van rá. Szerencsére nem vagyunk pénz szűkében, megengedhetjük magunknak, és neki is az extrább dolgokat. Tudtam, hogy a vőlegényemnek van gyereke, és jól kezeltem ezt mindigis.

3. Az anyja 3 éve külföldön él, Franciaországban. Odavalósi az új férje. Mikor közölte, hogy költözik, a lány mondta, hogy ő nem akar menni. Nem szerette a pasit, nem beszéli a nyelvet, nem akart egy idegen környezetben élni. Akkor költözött végleg hozzánk. Nyáron van ott többet, meg a téli szünetben. Amúgy hetente 1-2 alkalommal beszélnek, nincs túl közeli kapcsolatuk. Tud arról, hogy problémák vannak, de annyit mondott, hogy "mit csináljon ő ezzel".

4. Nem velem van problémája. Mint írtam, a középiskola előtt jól elvoltunk, igazából olyan barátnő számban voltam nála, nem úgy, mint valami zord mostoha. Beszélt velem mindenről, elmondta a fiú ügyeket, kétségeit, problémáit. Most meg ha megkérdezem, hogy milyen napja volt, a válasz maximum egy ingerült "mi közöd van hozzá".

2018. nov. 10. 13:46
 32/59 anonim ***** válasza:
30%

Ha komolyan törődni akarsz vele, akkor mondd neki, hogy nézzen ki egy olyan nemzetközi sulit, amihez kedve lenne, meg azért a pénztárcátokhoz mérten sem elszálltan nagy a tandíja.


16 évestől már tök természetes, hogy szabadidejében saját korosztályával szeret lógni, szép zsebpénz kell neki, nem családi program. Magánélettel kapcsolatban pedig mindenki ebben a korban a legszégyellősebb.

2018. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

Legyen a korosztályával, oké. De az ne jelentse azt, hogy kedd éjszaka részegre issza magát, utána összehányja a kertet és az előszobát. Nem a bulival van a gond. Én sem vagyok álszent, berúgtam anno 15-16 évesen, kipróbáltam a füvet is. De eszembe sem jutott volna hazudozni, "kiszökni". Nem vagyunk vaskalaposak, hogy titkolóznia kellene. Ha nálunk van buli barátokkal, családdal, akkor is ihat, amit szeretne.

Zsebpénzt is kap. Vagyis nem a hagyományos értelemben, hanem van egy Junior bankszámlája, arra utal az apja minden hónap elején bizonyos összeget, azt költheti. A lány akarta így, mi belementünk. De emellett a nagyobb dolgokat, ruhákat, cipőket mi fizetjük külön. Szóval az, amit a számlájára kap, elmegy kajálásokra, sütizésekre, bulikra. De pl. a taxipénzt mindig külön adjuk neki oda, arra sem kell onnan költenie. Mindent megkap tőlünk, amit csak kitalál. Pl. nyáron összetörte a telefonját, egy kisebb vagyon volt megcsináltatni. Most kijött októberben egy újabb változat, kitalálta, hogy neki olyan kell, karácsonyra valószínűleg megkapja. Csinálja tavasztól a jogsit, nekem most lesz lecserélve az autóm. Mondta a párom, hogy a mostani autómat megtarthatnánk, az jó lenne első kocsinak a lányának. Erre ő kiakadt, hogy neki nem kell egy használt autó, ő már kinézte, hogy milyen típust szeretne, meg az enyém amúgyis kicsi, ő nagy autót akar és olyat, ami "tekintélyt parancsol"...

2018. nov. 10. 14:13
 34/59 anonim ***** válasza:
65%

Elkényeztetett pi.csa a lány.

Kár kínlódni vele, úgyse lesz belőle semmi.

2018. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
77%

16 éveseknek már nem hiányzik bulikhoz, nyaralásokhoz a családi körítés. 25 éve is így volt. Szerintem a legjobb, ha hagyod hogy mindent apjától kapjon, a leszúrásokat és életvezetési tanácsokat is.



Azt simán megértem, hogy nem tetszik neki, ha apja többet költ rád, mint őrá. Ha saját pénzedből/közösbe betett pénzedből veszed az új autót, akkor bocs...

2018. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 gömbicica ***** válasza:
38%

"#10.válaszoló. Te a "Barátok közt" szappanoperát hozod fel példának az életre? Döbbenet!"


T. KALAP UR!

igen azt. ott is xartak a gyerekre. először az anya félrelépett, társa egy darabig türte, mindent megcsinált, aztán csak ketté mentek, a fiu gyerek persze apához huzott, anyára haragudott, mert igy alakult a helyzet.

aztán apának lett valakije? ez anyának nem tetszett. féltékenykedett mint állat. közben rengeteget dolgozott, a gyerek megint levolt xarva!

aztán anyának is lett valakije, amit apa viselt rosszul,-pedig már neki is volt valakije- a gyerek megint rosszul jött ki a dologból.


mi van ezen döbbenet???


az élet irja a történetet.


jelen esetben is ez a probléma. a gyerek két szék közül a földre esett.


most meg problémáznak mifene is legyen???

hát tetszettek volna szülőként élni, és viselkedni, ha már egyszer családjuk lett!

a gyerek nem játékszer. És ő bizony még gyerek.

még ha felnőttség jegyeit is hordozza már magán.

2018. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
70%

Az teljesen normális, hogy nem akar már a szüleivel nyaralni, barátnővel sem. Legyen akármilyen laza egy szülő, a gyerek azért mindig feszültebb előtte, nem tudja magát úgy elengedni, mintha csak barátokkal lenne.

Azt viszont nem ártana kideríteni, miért idegenedett el tőletek ennyire. Lehet, csak rossz kedve van valami miatt, ezért zárkózik magába. Kérdezd meg tőle, haragszik-e rátok valamiért, vagy van-e valami magánéleti problémája, esetleg szeretne-e segítséget szakembertől.

A leírás teljesen illik egyik volt osztálytársamra (azóta magántanuló lett), nála az alacsony önértékelés és az ebből fakadó szociális fóbia hozott ki hasonló dolgokat.

2018. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:

Rá is ugyanúgy van költve. Egy pár cipője többe kerül, mint más havi fizetése. Amit kitalál, azt előbb-utóbb meg is kapja. Legyen szó iPhone-ról, ruhákról, vagy sminkről, bármiről. Mindene megvan. De nem hülye az apja sem, hogy vegyen neki egy méregdrága autót, amivel fel-alá száguldozhat majd. Mert elmondta, hogy ez a baja az enyémmel főként, hogy abban nincsen elég lóerő.

Nem a pénz a probléma, mert nincs olyan, amire nemet mondanánk (igen, közösen, ugyanis ugyanannyi beleszólásom van a pénzügyeinkbe, mint a vőlegényemnek). Az utazásokba is belemennénk, szervezett körülmények között, ha olyan menne vele, akiben megbízunk. De 16 évesen nem fogjuk elengedni Horvátországba 2 hétre, három 18-19 éves, balhés fiúval.


Gömbicica, leírtam, hogy rengeteget volt vele foglalkozva. Most is lenne, ha hagyná!


Az önértékelésével nincsen probléma, könnyen talál magának barátok, barátnőket is. Ezt mondta az osztályfőnöke is, hogy a társasággal nincsen probléma, látja rajta, hogy könnyen maga köré gyűjti az embereket.

2018. nov. 10. 14:48
 39/59 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, az élet nem szappanopera, ahol szegény védtelen gyerek az áldozat.. mindig vannak arrogáns kis hülyék akik puszta hisztiből elbasszák a saját és környezetük életét. Szóval ne példálózzon olyannal amit egy fantáziátlan, szar forgatókönyvből szedett.
2018. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
6%

Azt elegánsan megkerülted, hogy a saját pénzedből/közösbe betett pénzedből veszed-e az új autót. Miközben meg szerinted neki a használt autód járna...


Tökre megértem, hogy hatalmi kérdés neked, hogy minél jobban közös döntéseket hozzatok vele kapcsolatban. Ez ellen én is lázadtam volna ennyi idősen (ha a lányhoz hasonló helyzetben lettem volna).


Mi van akkor ha elmegy 16 évesen 3 18 éves vagány sráccal nyaralni, és az egyik esetleg két hétig dugja, vagy akár csinálnak pár szexpartit? Liberális Európában élünk már, nem keresztényben... (EU alapértékek szerint)

Nem a vagány srácok szokták bántani a csajokat, hanem a sunyi lúzerek.

2018. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!