Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivennétek a második gimnázium...

Kivennétek a második gimnáziumból is a gyereket emiatt? Tanácstalanok vagyunk

Figyelt kérdés
A vőlegényem lánya 16 éves, 10.-es gimis. Egy másik gimiben kezdte a középiskolát, kicsit messzebb, de onnan tavaly év végén elhozta az apja, mert rengeteg probléma volt vele. Nem járt haza, folyamatosan bulizott, elutazott a tudtunk nélkül, nem is tanult. Pedig nem buta. Aki 15 évesen felsőfokú nyelvvizsgát csinál, nem igaz, hogy nem bírja megtanulni az irodalmat, vagy a kémiát. Egyszerűen nem érdekelte. Igaz, hogy nagyon el lett kényeztetve, de eddig a tanulással nem volt probléma. Az év végén az apjának elege lett, és áthozta egy olyan gimibe, ami közelebb van, és vannak ismerősei is ott. De így sem javult a helyzet. Sőt, mindenkinek visszabeszél, lóg, hazudik. November van, a vőlegényem jövőhéten negyedjére megy be az igazgatósághoz ebben a tanévben... Az osztályfőnök mondta, hogy tehetetlennek érzi magát, mert a lányt semmi nem érdekli, mindenre csak ránt egyet a vállán. Itthon ugyanez. A vőlegényem most elmondta, hogyha nem változik semmi, kiveszi az iskolából, és magántanuló lesz. Nem egyedül, elhordja magántanárokhoz, és azokon kívül sehova. De szerintem ettől nem fog semmi változni. A párom rengeteget dolgozik, én sem vagyok itthon egész nap. Ugyanúgy, ahogy az iskolát ellógja a gyerek, a különórát is el fogja, főleg, hogy oda igazolást sem kell vinnie. Nem tud mellette lenni senki a nap 24 órájában.

#tanulás #középiskola #probléma #problémás kamaszkor
2018. nov. 10. 07:20
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
96%
Persze, igy is cseszik tanulni, még fizesenek is azért pár milliót hogy ne tanuljon....
2018. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
49%

"ezek a sulik semmire sem jók, nem tanulnak semmit ott."


Ahhoz elég jók, hogy az itt tanuló fiatalok mehessenek utána bármelyik nyugati egyetemre. Nyugat-Dunántúlról pl. már többen járnak osztrák egyetemekre, mint magyarra , mert ott nincs tandíj, és úgyis Ausztriában akarnak családot alapítani.

2018. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
53%
Hát, nekem csak olyan ismerőseim mentek Bécsbe tanulni, akik az itteni egyetemekről kibuktak. Ott könnyebb pl az orvosi is. Egyik kibukott a szegedi orvosirol, kint fejezte be és most jött vissza ide dolgozni. Mindenki imádkozik, hogy csak ne hozza kerüljön be..
2018. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is van ismerősöm, aki 3 középiskolából bukott ki, egy alapítványiban befejezte.

Ment a szöveg, hogy megy főiskolára, mert emeltezik bla, bla...

A kanyarban nincs főiskolán, boltban dolgozik.

Ugyanez a modora volt "Sz.arok bele!" , ivott, füvezett, nagypofájú volt, rendesen bunkó.

Most sajnáljam?

Nem.

Vegyen vissza magából, tegye le a seg.gét a könyv mellè, akkor majd lesz valami jövője.

Ha nem, akkor nem.

2018. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
62%

18-as. Bocs ha ezzel rosszul fogalmaztam:

O ezt nem tudja es nem is akarja tudni. Mert csak 16 eves kamasz." Érdekes.. ha kötelességekről van szó, akkor mindig "csak" kamasz. Ha jogokról, akkor majdnem felnőtt, akinek a dolgaihoz semmi köze a felnőttekne

A "csak" kamaszt en ugy ertettem, hogy mivel gimibe jar es bulizni es ki tudja milyen rossz tarsasagba keveredett...de 16 evesen nulla elettapasztalata van! Arca kamaszoknak oriasi hiszen ez az az eletkor ahol istennek erzi magat mindenki hogy majd o megvaltja a vilagot es amit a szulok mondanak az cska ocska regi letunt vilag es neki joga van sok es kozelezettsege nincs. Es ezert nem tudja es nem is akarja tudumasul venni, hogy ha ebben ankorban nem tanul, nem fogadja el a kotelezettsegeket, akkor bizony kesobb oriasit koppan. Mi ezt vegigcsinaltuk en csak a vegkifejletet lattam ugyanez amit ankerdezo ir. Es a gyerek 8 altalanossal rohadt nagy pofonokkal epp most is orvosi kezeles alatt all, mert tortent ami tortent. A kerdezonek van remenye, de csak ha a verszerinti szulok IS osszefognak. A kiscsajnak is van eselye, ha elegszer hallja eleg sok helyrol, hogy peldaul ha nem vesz senki ennivalot akkor ures a huto de venni csak penzert lehet, ha lop akkor abbo bezaras lesz es utana sehol se fogjak szivesen latni...penzt ingyen nem adnak csak munkaert. Erettsegivel magasabb a fizetes, szakmaval is, de 8 altalanossal csak szivas stb. Stb. azert nem tudja mert 15 evesen apuci biztis nem kuldte el csekket befizetni, anyuci biztos csak vesz neki kompenzalas keppen ezt az vagy tolja penzzel, de nem nevelessel.

Kerdezo a gyereknevelesi tanacsado is jo otlet a csaladterpia is...de nagyon utana kellene jarni mi baja a lanynak. Nalunk a gyerekrol kiderult drogos tarsasagba keveredett. A szulit okolta minden rosszert...alapjaban veve azonban csak lusta, buta, onzo, elkenyeztetett gyerek volt.

16 evesen 10.-eskent meg egesz jok vagytok. De nehogy kivegyetek nappali sulibol!!!(nalunk ez volt a legnagyobb hiba amit szulokent elkovethettunk!!!- onnantol kezdve csak lefele volt, nalunk se lehetett vele otthon egesz nap senki).

Sok sikert.

2018. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem így akarja kiprovokálni, hogy végre foglalkozzatok már vele. Gondolom másképp nem tudta elérni, hogy észrevegyétek, ha egyikőtök sincs vele egész nap. Az anyjával mi a helyzet egyébként?

Ha rászánnátok egy kis időt, hogy a lecseszésen, szidáson és fenyegetésen kívül is foglalkoznátok vele (pl megkérdeznétek, milyen volt a napja, beszélgetést kezdeményeznétek vele hétköznapi témákról, magatokkal vinnétek kirándulni vagy más közös programot csinálnátok), lehet úgy érezné, szeretitek, és benne is lenne irántatok valami minimális szeretet/tisztelet, és a kedvetekért visszafogná magát.

Kamaszoknál a tiltás, fenyegetőzés csak azt a hatást éri el, hogy még jobban lázadni akarnak, megmutatni, hogy nem szabhatjátok meg mit csinál. Ellenben ha szülőként viselkedtek, és eléritek, hogy szeressen titeket, zavarni fogja, ha rosszul érzitek magatokat miatta.

2018. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez a 16 éves kiscsaj klasszisokkal komolyabb képességű, értékű ember, mint a kérdés kiírója. Még a magolásra építő ostoba középoktatásunk ellen sem lázadna, ha szerető családban lenne.
2018. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
50%
"Szerintem ez a 16 éves kiscsaj klasszisokkal komolyabb képességű, értékű ember, mint a kérdés kiírója." Még jó hogy ismered mindkettőt. Ja, nem csak kötözködni akarsz, és közben védesz egy lusta, lógós valakit.
2018. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
42%
15 évesen felsőfokú nyelvvizsgát tett le!
2018. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
77%
Hát épp ezaz, hogy nem buta csak rohadt lusta és neveletlen.
2018. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!