Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivennétek a második gimnázium...

Kivennétek a második gimnáziumból is a gyereket emiatt? Tanácstalanok vagyunk

Figyelt kérdés
A vőlegényem lánya 16 éves, 10.-es gimis. Egy másik gimiben kezdte a középiskolát, kicsit messzebb, de onnan tavaly év végén elhozta az apja, mert rengeteg probléma volt vele. Nem járt haza, folyamatosan bulizott, elutazott a tudtunk nélkül, nem is tanult. Pedig nem buta. Aki 15 évesen felsőfokú nyelvvizsgát csinál, nem igaz, hogy nem bírja megtanulni az irodalmat, vagy a kémiát. Egyszerűen nem érdekelte. Igaz, hogy nagyon el lett kényeztetve, de eddig a tanulással nem volt probléma. Az év végén az apjának elege lett, és áthozta egy olyan gimibe, ami közelebb van, és vannak ismerősei is ott. De így sem javult a helyzet. Sőt, mindenkinek visszabeszél, lóg, hazudik. November van, a vőlegényem jövőhéten negyedjére megy be az igazgatósághoz ebben a tanévben... Az osztályfőnök mondta, hogy tehetetlennek érzi magát, mert a lányt semmi nem érdekli, mindenre csak ránt egyet a vállán. Itthon ugyanez. A vőlegényem most elmondta, hogyha nem változik semmi, kiveszi az iskolából, és magántanuló lesz. Nem egyedül, elhordja magántanárokhoz, és azokon kívül sehova. De szerintem ettől nem fog semmi változni. A párom rengeteget dolgozik, én sem vagyok itthon egész nap. Ugyanúgy, ahogy az iskolát ellógja a gyerek, a különórát is el fogja, főleg, hogy oda igazolást sem kell vinnie. Nem tud mellette lenni senki a nap 24 órájában.

#tanulás #középiskola #probléma #problémás kamaszkor
2018. nov. 10. 07:20
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nárcisztikus személyiség, ajándék vagyok a világnak típus. Az a baj, hogy amíg az élet nem ad neki egy nagy pofont úgy, hogy senki sem lesz majd mellette és nem kezdi el érezni a tettei súlyát, addig ilyen is lesz. Mindig kihúztátok a szarból, semmiért nem kellett a felelősséget vállalnia. A baj itt az, hogy a börtön még rosszabb embert fog faragni belőle. Ha útjára engeditek és megvontok tőle minden támogatást, szörnyű embernek fog tartani titeket és elveszítitek. Szabályok közé kell terelnetek az életét, mert jelenleg csak létezik a nagyvilágban és nem találja a helyét. Lehet a környezetválzozás is jót tenne neki, de egy költözés nem piskóta dolog.
2018. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
89%
Sajna vaskalaposnak kellett volna lennetek ,tehát,ha nem készült fel eléggé időben egy dolgozatra akkor úgy járt volna,ha fáradt akkor is mennie kell suliba max feküdt volna le korábban ,úgy néz ki szabályok nélküli élet nem jött be ,ezért lázad nincs korlát ,ami megálitsa .gondolom neked is be kell menni dolgozni akkor is ha fáradt vagy ,meg völegényednek is neki is ezt kellett volna megtanítani ,hogy neki iskolába járni kötelező lett volna nincs kibúvó.mert fáradt,lusta,vagy nem tanult.
2018. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
77%

"úgy néz ki szabályok nélküli élet nem jött be"

Igen, nagyon úgy tűnik, csak az a szomorú, hogy a kérdező - meg főleg a gyerek apja - még mindig nem ismerte fel ezt.

2018. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek apja rendesen eltolta ezt (gondolom az anyja is).


Tinikoromban nekem is volt egy hasonló családból származó barátnőm, az apjának istentudja hány cége volt, tele volt pénzzel, de a lányának még egy nadrágra se adott soha pénzt. Mindig azt mondta, ha akar valami extrát menjen el diákmunkázni. Tizenévesen nem értettem miért ilyen fukar a saját gyerekével, aztán később persze rájöttem, hogy jót akart neki, szerette volna, ha a saját lábán áll, nem apu pénzére támaszkodik és megtanulja mit jelent a munka. Bejött, elég életképes lány lett belőle, megteremtett magának mindent 25 éves korára és most már családja van, várják a második babát.


A kérdésben szereplő lánynak az elsődleges baja, hogy sose volt korlátozva. Ha az érzékeny tinikorban ennyire szabadjára van eresztve mind anyagilag mind máshogy, az sose vezet jóra. Kellenek a korlátok és nem szabad kinyalni a seggét, különben itt az eredmény. A másik baja, hogy te nem vagy az anyja, nem szabhatsz meg neki semmit. Nem sokkal vagy nála idősebb, számára nem vagy senki és ez tinifejjel dühítő lehet, hogy így akarsz bármit is megszabni felette. Apukát kéne rendbe szedni, neki lenne joga erre. Első körben minden pénzcsapot elzárni, nincs kocsi, nincs hurcibálás, ha akar valamit akkor pedig munka. Másodsorban pedig megkövetelni tőle a tanulást. Ti dolgotok kieszközölni, hogy hogyan. 26/N

2018. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
68%
Na, az az én gyerekem lenne, én leülnék vele és elmagyaráznám neki, hogy két választása van: vagy tanul vagy dolgozik. Ha a tanulás nem érdekli, hagyja ott a sulit és keressen munkát, szálljon be a költségekbe az elkövetkezendő 2 évre, amíg még nem lehet jogilag kirakni otthonról. Majd rájön, hogy 8 általánossal nem talál semmi értelmes melót, akkor úgyis visszavágyik majd a suliba. Ha pedig nem, akkor járjon el utcát seperni élete végéig, az ilyen idiótáknak az is egy karrier. XD A 18. születésnapi ajándéka pedig egy szép nagy bőrönd lenne, amibe összecsomagolhatja a ruháit, leadhatja a kulcsát, és költözhet. Másnap már nem lakna az én házamban, onnantól oldja meg az életét, ahogy akarja.
2018. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%
A magántanulóvá válás szerintem sem megoldás. Szerintem is szigorítani kéne kicsit, bevezetni bizonyos szabályokat, amiket ha nem tart be, ugrik a telefon, új cipő stb, illetve kitartani azok mellett, amit írtál, pl nem venni új kocsit neki, nem engedni el balhés srácokkal nyaralni.
2018. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
42%
Egy elvált szülő gyereke nem csoda,hogy ilyen lesz.Biztos problémák voltak már a házasságban, amikor a gyerek kicsi volt. Ott kell keresni az okokat, és pszichológushoz kell vinni a lányt,nem másik iskolába meg magántanulónak, talán már kábítószerezik is. és talán túl sokat követelnek tőle, és nem hívták fel a figyelmét arra a sok szépségre, ami az életben van, és ő azért tanul, hogy mindezt megismerje,nem azért,hogy 5-ösöket hozzon haza.
2018. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
83%

Ne kezdj addig babaprojektbe, amig ez a lany ilyen. Vagy vard meg, amig 18 es magatol elhuz otthonrol vagy amig lehiggad es ujra ertelmes ember lesz belole (elmulik a kamaszkora). Mert ha ebbe te még belebabazol, akkor extrem feltekenyseg fog elojonni belole es orulhetsz, ha nem vetelsz el majd a sok stressztol.

Ahogy egyre tobbet irsz, ugy lesz egyre gazabb az egesz. Nem ertem miert nem rohantok az apjaval pszichiaterhez???tanacsadohoz? Szakemberhez!

Latszodik fogalmatok sincs hogyan es mit kell egy ilyen nehez esetu kamasszal csinalnotok. Es csak egyre rosszabb lesz.

En csodalkoznek, ha mar most nem fuvezne minimum vagy hamarosan nem kezd el. Es az a legnagyobb gondod, hogy a hasznalt autod nem kell neki. Az sokkal nagyobb gond, ha vallat randit, nem koszon es hasonlok.

Sok helyen vannak angolul font ertelmes leirasok hogyan kezeljen barki is egy nehez kamaszt, olvassatok mar utana.

Oke hogy itt a nagyokosok szerint lazad es igen errol szol a korszak, de ugy hogy tagitja a hatarokat es ezt hagyni is kell, de vannak tovabbra is kemeny korlatok amiket nem lehet athagni es szankcionalni kell ilyen a reszegen vezetes, drogozas, onveszelyeztetes. Es ezzel egyidoben a felelosseget is meg kell tanulnia, vallalnia ugy peldaul, hogy elmehetsz buliba, de ha nem ersz haza hajnali 2-re, akkor azert ilyen olyan bunti jar. Es azt be is tartani. Mert igy tanulja meg hogy a tetteinek van kovetkezmenye es azert o felelos. Azt hogy egyutt megbeszelitek elotte oke ekkora jossz haza es rabolint vagy meg kicsikar egy orabal tovabb maradast az is tanitja valamire.


Peldaul az autot is es barmi mast is ilyenekhez kell kotni. Batran lehet azt mondani, ha kovetkezo felevedben nem lesz egy igazolatlan orad se es javitasz ebbol es abbol.a tantargybol, akkor kapsz autot. Ha nem akkor nincs auto.

Vagy akkor engedunk el Horvatorszagba nyaralni, ha kijarod bukas nelkul a 10.-et ebben a suliban. Ha nem akkor itthon marafsz egesz nyaron.

Otthon is egyen kotelesseg, ne csak a szobaja, hanem a kozos hazimunkaban is reszt vegyen, ha nem vesz elmulasztja akkor le kell mondani a telefonos elofizeteset vagy a wifit kikapcsolni. Mindegy mekkora lesz a patalia kovetkezetesnek kell lenni.

A masik...ennek a csajnak komoly.zava van a fejeben kell neki is pszichologus. Anyukajara is haragudhat nagyon, de ha ezzel magara van hagyva akkor nagyon felremehet a gondolatmenete. (Majd egyszercsak olyan kenyszerkepzetei lesznek, hohy az anyja elhagyta es sose nem is hivta magaval Fanciaorszagba...)

Miert nem mentek szakemberhez???vagy te nem is a mennyasszony vagy kerdezo?

2018. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
65%

Minek neki ilyen drága cipő meg stb.

Ha nem akar tanulni, akkor vegyétek ki, menjen dolgozni, fizesse a rezsi rá eső részét, meg kaját, egyebeket. Egy forintot nem adnék neki. Ha nem tetszik mehet, ahova akar.

2018. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!