Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miatt kell szenvednek?

Anyám miatt kell szenvednek?

Figyelt kérdés
Mert a világra hozott és kis korom óta terrorizált.Miatta kell dolgoznom amit utálok. Antiszociális vagyok félek az emberektől.. Legszivesebben csak otthon lennék nem is értem MIÉRT csinál az ember gyereket ha tudja kínszenvedés az élet és kényszer munka.. Néha megfordúl a felyemben h milyen lenne megőlni miatta kel szenvednek utálom.

2018. nov. 10. 18:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Bár hihetetlennek hangzik, de még ma is akad olyan tanár és szülő, aki megpróbálja a balkezes gyerekét átszoktatni, rávenni, hogy a „szép kezét” használja. Ez pedig komoly problémákat okozhat, ... a diszlexián, diszgráfián át ... Megfigyelhető, hogy a diszlexiás, diszgráfiás gyerekek jelentős hányada – akár 40 – 50 százaléka – balkezes."


Ha az okozza a diszlexiájukat, diszgráfiájukat, hogy átszoktatták őket balkézről jobbkézre, akkor hogyhogy balkezesek? :)

2018. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen az okozza sőt balkezeseknél több idegrendszeri zavar lehet de átszoktatni nem szabad ha globálisan nézzük a képet akkor az én példámat nézve olyan csúnyán írok a mai napig meg lassabban is ami miatt hátrányos a populáció más tagjaihoz nézve. De összetett a dolog több mi den okozhatja... De ha statisztikai adatokat nézünk sok érdekesség van s sok a szélsőség.. Pár adat az érdekesség kedvéért..


MENÜ balkezesek Balkezesnek lenni átok és áldás is lehet 2015. augusztus 13., csütörtök, 09:42 | Kustán Magyari Attila 1976 óta tartják a balkezesek világnapját azzal a céllal, hogy felhívják a többségében jobbkezes világ figyelmét arra, milyen nehézségekkel kell szembenézniük. A balkezesek körülbelül tíz százalékát teszik ki a teljes lakosságnak, sokáig komoly problémáik adódtak csak azért, mert nem azzal a kezükkel tudnak jól írni, rajzolni stb., mint a legtöbb ember. A kőkorszakban viszont ez még nem okozott problémát, akkor vélhetően fele-fele arányban oszlottak meg a bal- és jobbkezesek – a barlangrajzok 33 százaléka is balkézzel készült. Barack Obama is balkezes | Fotó: YouTube A sötét középkor nem kedvezett a balkezeseknek, pedig olyan festők is ebbe a kisebbségbe tartoztak, mint Leonardo da Vinci és Michelangelo Buonarotti, de még a 20. század első évtizedeiben is kényszerítették a gyerekeket, hogy átszokjanak a jobb kezükre. Degeneráltaknak, lustának, gyakran értelmi fogyatékosnak nézték őket. Ma már szigorúan tilos átszoktatni bárkit is, az ilyen kísérletek számos rendellenességet okozhatnak, kialakulhat dadogás, olvasási, írási vagy számolási nehézségek, magatartásbeli problémák vagy egyensúlyzavar, egyéb lelki problémák. Gondoltad volna, hogy ő is balkezes? Politikusok, művészek, tudósok közt is megannyi balkezest találunk. Az utolsó öt amerikai elnök közül például négy balkezes: Ronald Reagan, George W. H. Bush, Bill Clinton és Barack Obama. Ha a történelmin figurákat vesszük szemügyre, akkor közéjük tartozik Julius Caesar, Napóleon Bonaparte, Fidel Castro, Henry Ford, David Rockefeller. A zenészek közt is lehet sorolni a balkezeseket: Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Isaac Hayes, Phil Collins, Paul McCartney, és még sokan mások. Előnyök és hátrányok Balkezeseknél nagyobb a valószínűsége allergiáknak, migréneknek (bár ezt cáfolták is), és az álmatlanságnak is, de még az alkoholizmussal is jobban kell vigyázniuk. Azt szerencsére cáfolták, hogy átlagban 9 évvel kevesebbet élnének, mint a jobb kezükkel dolgozó társaik. A pubertáskort néhány hónappal hamarabb elérik, mint a jobbkezesek, könnyebben gondolkodnak háromdimenzióban, több dologra figyelnek egyszerre. - a Maszol.ro portálról

2018. nov. 11. 10:25
 23/35 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, minden nap hozhat valami jót!
2018. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
72%

A kérdésedre válaszolok: Nem anyád miatt szenvedsz, hanem mert egy életképtelen idióta vagy. 28 évesen már önmagadat kell fenntartanod és nem várhatod el, hogy anyád tartson el. Miért is bántanád őt? Ha ki akarod nyírni magad hajrá, de anyádat hagy békén és hagy ki ebből, ő csak embert akart belőled faragni.

Irány a pszichológus.

2018. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Az lehet ...

De én nem kértem az életet akkor miért kell szenvednem ha nem szeretnék ? Ez kiaszás meg egy olyan társadalmi értékrendhez kellene alkalmazkodnom amivel nem értek egyet ... Szr az egész felesleges kínlódás a a semmiért ...

Csak az elitnek éri meg meg a gazdagoknak a többi rabszolga ..Mondjuk ha egy bakár családba születtem volna akkor ezt teljesen jónak látnám és támogatnám az embereket hogy így tovább de így csak kínlódás a semmiért most ha anyám nem szül meg nincs bajom.. Lehet életképtelen vagyok de én ezt s sose kértem most én baszakodjak más miatt ??

2018. nov. 11. 20:38
 26/35 anonim ***** válasza:

"egy olyan társadalmi értékrendhez kellene alkalmazkodnom amivel nem értek egyet"

Nem muszáj. Vonulj ki a társadalomból, élj egy barlangban. Vagy keress egy másik társadalmat, amelyik másmilyen.

2018. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Az további kínlódás lenne a semmiért ill a harmóniáért ami a létezésemből adódik.. Ha lett volna egyszerű és kíméletes módszer h kivonjam magam a létezés forgatagából már megtetetem volna de ez nem is egyszerű..... Az látom pl olyan emberek profitálnak az életből mint Rothschildok,Rockefellerek,vagy Soros aki valamiért szeretek a többi ember csak olyanak látom mint az állatokat karámban akik játékpénzen eladják a leküket és szaporodnak számomra érthetetlen okok miatt ill fizikai törvényszerűségek miatt de nincs lényege az egésznek ....
2018. nov. 11. 20:57
 28/35 anonim ***** válasza:
Milyen világban látnád értelmét az életnek? Ahol miért élnek az emberek, ha nem a pénzért? Mit tartanak fontosnak? Mi a célja az életüknek?
2018. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Más részről azt is látom az egész élet csak tér idő játéka és fizikai ill természeti törvényszerűségek összessége ami egy folyamat amit leír pl a kabbala is.

És összességében nincs jelentősége semminek de még is egy globális folyamat amit a számok uralnak ill abban tudjuk kifejezni. Az evolúció meg érdekes folyamat aminek a legvége így is úgy is az abszolút pusztulás ami se jó se rossz mert ezek csak emberi fogalmak ...Ami önmagában nem is lenne lényeges de maga az élőlények szenvedését nehéz megérteni h miért szükséges ........ Ez számomra érthetetlen s az is ezt miért miért sokszorozzák az élőlények bár azt is látom a magas szinten lévő társadalmak mint pl japán lassan kihalnak mert érzékelik racionalitásuk által ennek a felesleges szenvedés értelmetlenségét ...

2018. nov. 11. 21:27
 30/35 A kérdező kommentje:
Még válaszolva az előző gondolatmenetre az emberi értelmet a világ alkotta törvényszerűségi alapján a pénz csak egy eszköz aminek túl nagy jelentőséget adunk holott csak egy univerzális eszköz az önmegvalósításhoz de hogy ez mit is takar ha azt nézem a világnak mi csak egy eszköz vagyunk mint ahogy a napunk is egy fúziós reaktor mi is csak átalakítunk dolgokat ill megélünk teszünk és hogy az egésznek van e értelme mivel az értelem a fizikai világ alkotota akció reakció sorozata azt mondanám a világ csak egy fizikai folyamat és miadjuk értelmét(mert az elme is éhes ) csak eza szenvedés nem igazságos de az igazság is csak egy emberi fogalom ez már a létezés ködébe vész ..... de am összességében minden egó létező eszenciája a harmónia .. de az ember már ezt másabb szinten tudja megélni ezt jót és rosszat .......de ez mind illúzió bizonyos értelemben mint a mátrixban mintha elemk lennénk a rendszerben mint a nap rektorok csak mi érzünk kicsit bizar de ha jobban átnézünk érdekes ..
2018. nov. 11. 21:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!