Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miatt kell szenvednek?

Anyám miatt kell szenvednek?

Figyelt kérdés
Mert a világra hozott és kis korom óta terrorizált.Miatta kell dolgoznom amit utálok. Antiszociális vagyok félek az emberektől.. Legszivesebben csak otthon lennék nem is értem MIÉRT csinál az ember gyereket ha tudja kínszenvedés az élet és kényszer munka.. Néha megfordúl a felyemben h milyen lenne megőlni miatta kel szenvednek utálom.

2018. nov. 10. 18:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"az élőlények szenvedését nehéz megérteni h miért szükséges ........ "

Csak akkor nem lenne szenvedés a világban, ha robotok lennénk mind. De az milyen világ lenne? Milyen anyagból kéne lennünk ahhoz, hogy ha az egyik ember rálő a másikra, annak a másiknak ne legyen semmi baja, ne szenvedjen? A világban vannak törvények, amiket ha szem előtt tartunk, akkor azért egy csomó szenvedést megspórolhatunk magunknak. Egy csomó minden rajtunk múlik. És ne gyere most azzal, hogy vannak, akik eleve betegen születnek, és az milyen igazságtalanság már, hanem lásd meg előbb a világnak azt a részét, ami rajtad múlik, azokat a szenvedéseket, amiket el lehet kerülni, próbáld is meg elkerülni, és ha sikerül, akkor majd rájössz, hogy a többi már belefér, csak úgy együtt az összes túl sok, ahogy most látod. De pl. tudjuk, hogy ha az ember nem alussza ki magát, akkor rosszkedvű lesz, nem fog tudni másnap koncentrálni, ettől több bosszúság érheti (mert elejt dolgokat, nem talál dolgokat, megbánt embereket, amiből veszekedések lesznek, stb.), ezért most szépen elmegyünk aludni, hogy megspóroljunk magunknak egy csomó holnapi szenvedést. :) Jó éjt.

2018. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Másrészt én az élet úgymond élvezetét és értelmét az alkotásban látom mint esetleg szellemi tevékenység vagy olyan alkotási tevékenységben ami igazából túlvan az egón akár zene komponálás szobrászat spekuláció költészet vagy hasonló tevékenységek de ha ezeket vizsgálom akkor is a harmóniához jutok és a számokhoz pl aranymetszés Fibonaccii szintek számok és törvényszerűségek fraktálok mivel az emberi tudat ezekből ered csak ebben látja az egész értelmét de ezek csak energia és információ rendezett áramlása ami végső soron csak egy önmagától létező abszolútumból származhat ami felhasította magát kis darabokra mint ahogy az emberi tes is sejtekből áll de még is egy mint a világ mindegy de igagzán nem feltétlen van értelme mint hogy az abszolútum megismerje önmagát ez meg csak térben és időben lehetséges de az egésznek mégsem látom értelmét ill meghatározhatatlan számomra a világot egy örökön ismétlődő törvények látom de az élőlények szenvedése mégis kábrándítóvá teszi ezt de mivel duális a dolog csak így van öröm is huhh

és hogy milyen világnak látnám értelmét ahol kedvem szerint alkothatok akármit de ezt ink filozófiai szinten értem ami túlvan a hétköznapi szükségleten mert azt a létet ahol az élőlények a fizikai szükségletért harcol értelmetlenek látom ill egy kollektív rendszernek ahol egyik megeszi a másikat de nem mit ellenség hanem mint egész lény csak h minden kis rész elássa funkcióját kell lenni öntudata és tudata ... de hogy ebben a világban mi lenne nekem az ideális ha azt csinálom amit akkorok de végső soron bármit csinálok az a világ kifejeződési lesznek csak rajtam keresztül ami összességében maga harmónia és ez a harmónia mind kifejezhető számokban is mondjuk én ezt egy más szinten próbáltam megragadni meg átadni de végső soron az élet lényegét a tiszta harmóniára való törekvésnek érzem aminek a kifejeződése mindíg az adott egyén tudatszintjétől függ de lehet túlspiláztam ..

2018. nov. 11. 22:08
 33/35 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten az élőlények szerintem robotok de egy sokkal magasabb szinten mint amit mi alkothatunk ....

De ami nekem érdekes hogy az egész folyamatos bonyolult változásban van az egy hidrogén atomtól kezdve a komplett életig.A logikát ugye robotokba átadhatjuk még szerintem az érzelmek is ilyenek csak egy más aspektusa ennek de az élőlényekbe van valami plusz mint a robotokba de lehet csak egyenlőre lehet csak a dns mutálódás miatt passz nekem az is felfogatatlan volt ha nem lennének villámok ill Schulmann rezonancia éltese lenne mintha maga az élet is csak egy rezonancia lenne de komplex formában légzés szívereés stb demindíg beleforgatom magam ezkbe kicsit lehet elis vonatkoztatam a dologtól de lehet a részletekben a dolog nyitja ... élet halál jó rossz mind anyag antianyag lehet ezeknek az összege mindíg zérus nah mindegy is de még is megakarom érteni a dolgok lényegét engem ez hajt igazából

2018. nov. 11. 22:20
 34/35 anonim ***** válasza:
81%

Tudod,vannak, akik a szenvedésből művészetet kovácsolnak. Vannak, akik létrát,amin felmásznak a csúcsig. Az összes sikeres ember akit ismerek, maga lett az, egyszerű családból jött, de szorgalmas volt és meglátta a lehetőséget mindenben. Te egy gazdag családban is csal elherdálnád a pénzt s ilyen mentalitással kinéznének maguk közül. Mert ott igenis fontos a pénz.


Kapd össze magad, dolgozz keményen, tűzz ki célokat és érd el őket. Menj el valami küzdősportra, hátha az embert farag belőled.

2018. nov. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Jogos :) és sok igazságtartalma van.

Egyszer szeretnék olyan lenni mint Soros ő inspirál :) Ő vitte valamire az országból.

2018. nov. 12. 21:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!