Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyagias szemléletű gyereket,...

Anyagias szemléletű gyereket, hogy lehet leszoktatni az állandó pénzközpontúságról?

Figyelt kérdés
A mostohagyerekeimről van szó. Szeretem őket-de egy ideje állandóan azzal jön a kissrác,mi- mennyibe kerül, csak a márkás dolgok kellenek mindenből és állandóan vetetni akar magának mindent. Nem arról van szó,h egy 12 éves nem kérhet/szeretne dolgokat, de elszaladt vele a ló. Apja is így látja, de nagyon nem tesz semmit, rászól max,h vegyen vissza. Anyja jobban áll-de nagyon nem költ a gyerekeire- a ruháikat is általában mi vesszük, ezzel se lenne bajom. Hogy lehetne egy kis tininek elmagyarázni,hogy az életben meg kell dolgozni a pénzért és nem fáról rázzuk le? Nem akarom megbántani se,konfliktust se, de már nagyon sokallom, hogy 2 hetente lát minket és csak az a fontos,mit akar. Egyébként folyamatosan duzzog,pukkad,hogy unatkozik. Ha kap kis zsebpénzt elkölti azonnal és nem is vigyáz a dolgaira. ( Előre leszögezném: nem miattam váltak-anyuka akart válni-és nem azért,mert a párom rossz apa,csak mást akartak az élettől. A gyerekekkel jó a kapcsolatom-nem vagyok egy gonosz mostoha.)
2018. nov. 12. 06:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

29-es!

És mi van, ha közös kasszán vannak? Akkor a pasi hogyan költene a gyerekeire saját pénzéből? És hogy ne lenne köze hozzá a nőnek?

2018. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
60%
Jogilag, biológiaiag semmi köze hozzájuk, hiszen van nekik két élő szülőjük. Azt meg nem tudom elképzelni, hogy egy felnőtt embernek egyetlen forint saját pénze nincs még közös kasszán is. Na abból költsön a gyerekre. Ami a hobbijára meg ilyenekre rak félre. De amúgyis a lényeg az lenne, hogy apukának meg kéne mondani hogy húzza fel a gatyáját és legyen végre apa, oldja meg, mert a gyerekeinek rá van szüksége nem egy idegen nőre.
2018. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
91%
Ezért kell külön kassza és ezért nem kell csomagos pasi és nő.. Meert nem mukodik ez a mozaik örültség..
2018. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Off:

30 éves korom előtt ezért nem kell nekem gyerekes pacák! Addig, amíg fogalmam nincs, milyen gyereket nevelni, nem is akarok beleszólni, pláne nem szívni a csávóm nemtörődömsége és/vagy mulyasága miatt.


A mozaikcsaládról annyit, hogy nagyon kevesen, de vannak, akik a legtöbbet ki tudják hozni belőle, pl. V. Kulcsár Ildikó újságírónő. Csak ehhez kellő humor, önkritika,konfliktus kezelési képesség minimális szinten-nem, az üvöltözés nem számít annak- rugalmasság, türelem és rengeteg jó szándék kell. Na meg nagyon sok együttműködés.

Na, ebből az átlag magyar legalább 2-3 ponton el is taknyol,köztük (lehet,hogy később) én is. Nem egy könnyű dolog, de nem megoldhatatlan. Csak persze, ehhez kell mindkét család tagjai, az nem elég, ha valaki próbálja oltani a tűzet.


On:

Kérdező, itt egyedül egy valami segít: ha a férjed nem a munkába menekülne, hanem most az egyszer a nehezebb utat választaná és leülne a fiával beszélgetni. Na meg a volt asszonnyal.

Megmondani a volt romnyinak, hogy innentől kezdve vegye meg ő a márkás cuccokat ünnepeken felül, ha ő áll jobban anyagilag, ne őt nyűsztölje a kölök. Mondjuk azt meg lehet beszélni, hogy valami márkás, de olyan dolgot tud venni névnapjára, szülinapjára vagy karácsonyra, amire tényleg szükség van, de az ő részéről ennyi a luxusból.


A programok újragondolásáról nem is beszélve. Ilyen esetben tényleg ne a vásárlás legyen a program, mert akkor csak vartyogni fog valami drága holmi után, amivel felvághat. Azért Budapest környékén is vannak tök jó települések, ahova el lehet menni kirándulni 1 napra. Vagy biztos van kalandpark, vagy valami, amiben találtok valami egyéb jó programot.

2018. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
34-es: Amikor a mozaikot szidják, hogy kizárt dolog, hogy működjön, nekem is mindig V. Kulcsár Ildikó jut eszembe:))
2018. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Elharapódzik itt a beszélgetés azért, apuka minden tőle telhetőt megtesz értük-hiszen 10 órás munka után megy értük-másnap az az egy érdemi nap,pedig kb semmire se elég. Nem sajnálom a gyerektől a dolgokat-pontosan azért sem,mert szegény körülmények között nőttem fel. Csupán éreztetni szeretném,hogy becsülje meg jobban a dolgokat, mert nem milliomosok vagyunk,hanem kemény munka áll a dolgok mögött. A saját lányommal is ezt teszem majd,ha oda kerül a sor. Mivel kicsi koruk óta foglalkozom velük, azért némi közöm van hozzájuk- nyilván nem annyi,mint egy szülőnek. Sokszor én tanultam velük, kisfiúval is órákig töriztem,mert nagyon rosszul állt, és erre a dolgozatra sikerült négyest kapjon. Szerintem ez a természetes, hiszen így vagyunk egy család. Apuka ugyanúgy foglalkozik velük,de én is,számomra ez nem teher.
2018. nov. 14. 07:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!