Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyagias szemléletű gyereket,...

Anyagias szemléletű gyereket, hogy lehet leszoktatni az állandó pénzközpontúságról?

Figyelt kérdés
A mostohagyerekeimről van szó. Szeretem őket-de egy ideje állandóan azzal jön a kissrác,mi- mennyibe kerül, csak a márkás dolgok kellenek mindenből és állandóan vetetni akar magának mindent. Nem arról van szó,h egy 12 éves nem kérhet/szeretne dolgokat, de elszaladt vele a ló. Apja is így látja, de nagyon nem tesz semmit, rászól max,h vegyen vissza. Anyja jobban áll-de nagyon nem költ a gyerekeire- a ruháikat is általában mi vesszük, ezzel se lenne bajom. Hogy lehetne egy kis tininek elmagyarázni,hogy az életben meg kell dolgozni a pénzért és nem fáról rázzuk le? Nem akarom megbántani se,konfliktust se, de már nagyon sokallom, hogy 2 hetente lát minket és csak az a fontos,mit akar. Egyébként folyamatosan duzzog,pukkad,hogy unatkozik. Ha kap kis zsebpénzt elkölti azonnal és nem is vigyáz a dolgaira. ( Előre leszögezném: nem miattam váltak-anyuka akart válni-és nem azért,mert a párom rossz apa,csak mást akartak az élettől. A gyerekekkel jó a kapcsolatom-nem vagyok egy gonosz mostoha.)
2018. nov. 12. 06:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk ezt már válás is tudták, hogy ha apával mennek boltba és hisztiznek, akkor lesz csoki, fagyi, ropi, ha nálam hisztiznek, akkor a szokásos csoki se. Nálam nem is hisztiztek. 😉

Válás után ugyanezeket a köröket lefutottuk. Először volt egy anyagilag szűkös időszak, mikor azon ment a vita, hogy miért nem költök a gyerekeknek márkás ruhára. Miközben a napi megélhetés gondot okozott. Az exem megvette, hogy megmutassa, ki a szuper apuka, bezzeg anyád.

Utána a gyerekek már elvárták, hogy megvegyen mindent, hisz eleinte megtette. Ők nem azt látták, hogy be akart vágódni kezdetben, hanem hogy idővel egyre kevesebbet kapnak.

Azóta sokkal jobb az anyagi helyzetem. Tudok venni akár márkás cuccokat is. De ez nem azt jelenti, hogy a gyerek nem hisztizik a 40 ezres mégdrágább után.

A különbség az, hogy én merek nemet mondani. Nem érdekel, ha duzzog, vagy benyögi, hogy akkor nem szeret.

De az apjuk ezt egyszerűen nem meri. A fejére nőtt a két gyerek. Persze ő is panaszkodik, hogy rosszul vannak nevelve. Na ja. De náluk!

Egy gyerek nem mindenhol ugyanúgy viselkedik. Tipikus, mikor otthon kisördög, de a suliban egy angyal. Vagy fordítva. Vagy amikor otthon úgy kell tömni, a nagyit meg kieszi a vagyonából.


Neked is ezt kell megértened. Nincs ott az anyja, nem tud rászólni, nem látja. Ezt a gyerek is pontosan tudja, és azt teszi meg, amit hagytok. Merjetek rászólni, fegyelmezni, mert a szeretet nem ezen múlik.

De arra kínosan ügyelj, hogy ezt az apjuk vezesse be, ő követelje meg! Különben te könnyen belecsúszol a gonosz mostoha szerepbe, és az apjuk dugva fog adni zsebpénzt, ugyanúgy.

Először nektek kettőtöknek kell konszenzusra jutni, és a gyerekekkel szemben már egy azonos nézetet kell kèpviselni. A másik háta mögött is.

2018. nov. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
66%

Na, AZT a gyerekflus-nyomorturistás baromságot most felejtsd el. Egyrészt azok a gyerekek nem arra vannak, hogy oktatóvideónak használd a gyerekeidnél, legyen már benned egy kis tisztelet feléjük, igen, még online is, nagyon remélem hogy az utcán sétálva sem rángatod oda a szegényesebb öltözetű gyerekek elé, hogy "nézd csak, pistike, milyen rossz cipője van a másik gyereknek, örülj már egy kicsit a tiednek..."

másrészt meg nem fogja meghatni, max. k rvára felcsszi az agyát, hogy gonosznak titulálod őt. mert ismerem ezt az oldalát a dolognak, apám vert és feszt üvöltött velem kiskölökként, de azért minden anyagi javakat megkaptam tőle, és bárkinek meséltem is, h milyen is az apámmal, megkaptam, hogy bezzeg szegény afrikai kisgyerekek hogy örülnének neki. nem örülnének, csak ezt soha senkinek nem jut eszébe végiggondolni kb.hüszéves kor felett.

2018. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Igen-utolsó, engedékenyebb az apjuk, mint Nálatok,de nem ennyire azért,h így viselkedjen. Kislány sokkal normálisabb. Én is ezért akartam szépen megbeszélni vele, életszerű példákkal,h az élet nem az instagram posztok sokasága. Apuka panaszkodik-szól,h nem,aztán próbálja tovább. A kislány mesélte,h a nagymamánál és a nénjüknél is próbálkozott. Ott pl a nénikéjüknek azt mondta,hogy kell valami 5000res kütyü-majd megadja neki,elhozza innen a perselyből. De azt meg elvitte-és mást vett belőle-a nagynéni meg tökre kiakadt. De már ilyet is mondott-sajnos a kislány:Sokat kell dolgoznod,van egy gyereked,h vegyél neki dolgokat. Erre kérdem mi a jobb? Ha anya kevesebbet dolgozik,de többet van veled,vagy ha állandóan úton van, de többet keres. Válasz:dolgozzon többet,vehessen dolgokat. De az a nő se semmi.. mindenből legyen egy szint felett- külföldi utak,egy pár cipőt se vesz a gyereknek.
2018. nov. 12. 12:20
 24/36 anonim ***** válasza:
8%
Köszönjétek meg anyukának és magatoknak,ez ugyanis a ti érdemetek anyué és apukáé aki lelépett máshová a gyerek meg kompenzál h sehol nem kell..
2018. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Na! Az elején megírtam,anyuka lépett meg,mert a határszélre akart menni lakni egy 2 utcás faluba önmegvalósítani! Azé' nem kell állandóan a férfiakat beállítani a kotsogotthagytaanőt2gyerekkel.. azért az se semmi ha valaki kiteszi azt aki felújította a házát,meg évekig eltartotta mert nem akart elmenni világnak kecskét fejni (konkrétan)
2018. nov. 12. 12:45
 26/36 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, ha szép pedagógiai körítéssel akarod elérni, hogy a gyerekek apjuktól kevesebbet kérjenek, követeljenek az, a gyerekeknek csak egyértelmű jelzés arra, hogy a pozícióid nem erősek, mert akkor erőből akarnád lenyomni őket. Ha meg az erőből módszert veszed elő, akkor tőlük is a legextrább szemétségekre készülhetsz pár év múlva.


Gyerekes férfi választása ezzel jár...


Sokszor a férfiak is mást mondanak nőjüknek, mint a gyereküknek.


Gyerekeknek:

Gyerekek értsétek meg, hogy jó érzés egy fiatal nővel a testiség, ezért ígérgetnem kell neki, hogy majd elveszem, közös gyerekünk lesz, de ez csak duma, nekem ti vagytok a fontosak, őt majd lecserélem pár év múlva. De ha erről egy szót is pofáztok, akkor utána semmit nem kaptok tőlem hosszú ideig.


Nőnek:

Szívem tudod jól, hogy nekem te vagy a legfontosabb, el akarlak venni, meg szeretném ha közös gyerekünk lenne. Tudom, hogy a gyerekeim követelőzőek, de pont azért veszek meg nekik erőn felül mindent, hogy rád ne haragudhassanak, mindig mondom nekik, hogy ez kettőnktől közös ajándék. Amilyen élelmes gyerekek középiskolás korukban már diákmunkákból úgyis lesz pénzük, ezt a pár évet viseld még el.


40F

2018. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
74%

Itt van nehany erdekesseg, pont a miert kell neki a markas cucc, miert hiszi jar neki minden.

[link]

Es a mit csinalj ilyen esetekben. Az SOS gyerekflus elkepzelesed ez alapjan jo:-).


A sok beszelgets es magyarazas segit. Mindig kovetkezetesen.

A gyerek a leirasod szerint nem anyagias, hanem akaratos ez mind jar nekem egybol es ingyen tipusu. Kethetente a nevelessetekkel nem igazan tudjatok megvaltani a vilagot, de a megfelelo szemleletet most tudnatok még azadni neki.


A zsebpenzrol. A zsebpenz az az en felfogasom szerint tanitasra es tanulasra is jo. Ennek segitsegevel lehet a penzzel valo gazdalkodast megtanulni.

Vezessetek be, hogy rendszeresen kapjon kis osszeget lehetoleg ugyanolyan idokozonkent kiszamithato modon. Es legyen elmondva neki sokszor, hogy azzal gazdalkodjon. Es tanitani is kell hogyan. Szamolgasson, hogy draga csokibol egy vagy olcso csokibol 3, vagy es ami nalatok fontos lehet, ha ragaszkodik a markas cuccokhoz, akkor szepen elmondani neki figyu ocskos ez a cipo 15.000 forint, azert en ennyit annyit dolgozok/nem engedhetjuk meg magunknak mert annyiba kerul mint az egesz habi vizszamlank stb., erre van 10.000 forintunk. 10-ezerert ha nem talalsz magadnak tetszo cipot es mindenaron a 15 ezres kell, akkor a havi 1500 ft-os zsebpenzedbol takaritsd meg a maradek 5 ezret es megyunk es megvesszuk egyutt.

Ismerek egy 4 gyerekes csaladot ahol a zsebpenz bevezetesetol.kezdve beszelgettek a gyerekekkel arrol, hogy mire koltheto, mire erdemes kolteni a szulok segitettek szamolgatni, hogy mennyit kell felretennie es akkor hany honap alatt tudja megvenni maganak ezt vagy azt a jatekot dragabb ruhat. Es a gyerekek megtanultak banni a penzzel. Tudjak leteznek szamlak, tudjak mi a draga es mi nem es megtanultak azt is, hogyha elkoltik akkor nincs tobb. Ugye hanyan a fizetesukkel se tudnak gazdalkodni es ho vegere minuszba teszik a kartyajukat vagy kolnkernek?

Peeig csak elfelejtettek oket tanitani a gazdalkodasra otthon.


A kovetkezetesseg nagyon fontos. Legtobben ott rontjuk el, hogy valamit jol megmondunk, aztan nem ugy csinaljuk.

Draga holmikat szzlinapra es karacsonyra is ehet tartalekoln. Csak hozza kell tenni, akkor jatekra nem futja.

2018. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Köszi 27...😉😄
2018. nov. 12. 14:01
 29/36 anonim ***** válasza:
7%

Először is tanusíthatnál egy kis empátiát és megérthetnéd, hogy miért csinálják. Először is gyerekek. Az ujszülöttre nem vagy mérges hónapokig nem tudsz aludni tőle mert üvölt, de a kamaszra mérges vagy ha kamaszként viselkedik? Ebben a korban ez természetes viselkedés. Mindenki volt kamasz, senki sem tökéletes. Másodszor elváltak a szüleik. Ez egy elég nagy trauma, szerintem nem kell magyarázni. Szerinted milyen érzés lehet egy gyereknek, hogy az anyja tojik rá és még ruhát sem vesz neki? Harmadszor az emberekre hatalmas szociális nyomás nehezedik amit a legtöbb felnőtt sem tud teljesen kikerülni, a gyerekeknek meg ez különösen neház. Könnyű azt mondani, hogy 'kisfiam, ne foglalkozz vele ha mások lenéznek az olcsó ruháid miatt, áés szóba sem állnak veled, ők a buták'. Csak megvalósítani nehéz.

Eleve én tuti nem tűrném ha egy olyan ember pórbálna nevelni, intézkedni, akihez semmi közöm. Neked káne szépen a sarkadra állni, és megmondani a férjednek, hogy ez az ő dolga, oldja meg, és a saját pénzéből költsön rájuk. De mégsem lehet olyan jó apa, ha inkább rád passzolja a nevelés felelősségét. Eleve ha olyan tökéletes, akkor miért nem nála vannak a gyerekek? Ha a anyjuk még ruhát sem akar venni nekik? Ja azért gondolom a szabadságot élvezi. Gyerekkel csak néha kell foglalkozni, oszt még akkor is le lehet passzolni az új nőre meg elintézui egy kis lóvéval... Hát szép. És akkor csodálkoztok a gyereken. Tetszik vagy sem, a gyerek a család tükörképe. Valószínűleg részben az érzelmi kapcsolatot és stabilitást is próbálják a gyerekek ezzel pótolni.

2018. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
40%
Most is te gürizel itt, az apa meg gondolom egy percet sem töltött azzal még, hogy átgondolja hogyan lehetne ezt megoldani. Hát én tuti nem lennék ilyen pasassal.
2018. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!