Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért válaszolnak rendszeresen...

Miért válaszolnak rendszeresen ebben a kategóriában olyanok, akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés

“Szülők, ti mit/miért/hogyan...” szól a kérdés, mire tízből nyolc válasz “hát én nem vagyok szülő, de...”


Láttatok már csomóval babráló, vagy cipekedő ember? Ugye milyen könnyűnek tűnt kívülről, pattantatok is, hogy átveszitek tőle, és tényleg azt hittétek, hogy majd ti jobban, könnyedébben megoldjátok, aztán jött a koppanás... ugye volt ilyen? Amíg nem neveltél fel egy gyereket, addig könnyű megmondóemberkedni, épp csak súlya nincs a szavaidnak.


Ha azt mondom, hogy nagy állatbarát vagyok, ja de kóbor kutyák láttán elfordítom a fejem, ne kelljen már semmit csinálnom, de azért ha jön valaki megmenteni az adott ebet, annak azért beszólok, hogy szerintem hogyan kellene csinálnia, akkor nem éreznétek furcsának a nagyokosságomat? Na, ezt érzik a szülők, mikor tét nélkül azt írjátok. amit a kérdező hallani akar. Őszintétlen és túlzó tippeket adtok, amikkel csak rontani lehet a helyzeten. Mire jó ez?


2018. nov. 21. 14:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

"mikor tét nélkül azt írjátok. amit a kérdező hallani akar."


Ha egyezik a véleményed a kérdezőével, vagyis azt írod, amit ő hallani szeretne, akkor felpontoz. Van, akinek ez létkérdés...

2018. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%
Ez a kutyás hasonlat mondjuk elég gáz. Biztos h neked van gyereked, kérdező? 🤣🤣
2018. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A kategória neve "Családi kapcsolatok". Annak talán nincs családja, aki még nem vállalt gyereket?

Másrészt én gyerekként tudok példát írni, hogy például miért jó/rossz ide meg oda x idősen elengedni egy gyereket, van rálátásom arra mi történik a szóban forgó helyen, mennyire normális a szülő által furcsállt dolog, meg úgy általában (szerintem) a szülőnek is érdemes meghallgatni a gyerek nézőpontját, hogy belelásson a dolgokba. Legtöbbször felpontoznak ebben a kategóriában, annyira csak nem lehetek hülye...

Nyilván olyan témákban, amikhez semmi közöm, pl kisbabák, szülés, stb (ezek amúgy is a "Gyerekvállalás/nevelés" kategóriába tartoznak), nem válaszolgatok.

16/L

2018. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg nem neveltél fel egy gyereket, addig könnyű megmondóemberkedni, épp csak súlya nincs a szavaidnak."


Én pont ezért válaszolok. Mert bár gyerekem nincs, de szerintem hasznosabb választ tudok adni, mint sok szülő aki világra fialt 2-3 utódot és onnantól azt hiszi ő a világ legjobb gyerek nevelője.

2018. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kategória "Szülő-gyermek kapcsolat". És ha szülő nem is, gyerek az mindenki volt. Mindenkinek vannak szülei, családja, tapasztalatai, az élete nagy része gyerekként telt. Ilyen formában rálátása is lehet az adott kérdésre.
2018. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"tét nélkül azt írjátok. amit a kérdező hallani akar"


Én például az esetek nagy részében pont azt látom, hogy a kérdezők háborodnak fel és jelentik ki, hogy "nem ezt várták" válaszként.

2018. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Gyereket szülni és gyereket nevelni tudni két, egymástól távoleső fogalom.

Ha egy nő csak fél fokkal szebb a vasorrúnál és szervi baja nincs, minden különösebb akadály nélkül tud szülni.

Ha viszont megnézed, 'szép' nők, akik ráadásul tanultak is, képesek félrenevelni gyereküket.

Az, hogy a tehetősek gyerekei közt több a drogos, mint az átlag, nem csupán attól függ, hogy ők képesek megfizetni a szer árát. (Lásd: a mélynyomor gyerekei is hamar elkezdik a szer használatát.)

.

Az, hogy tud tisztességessé nevelni egy gyereket, nem attó függ, mennyi iskolája van, viszon MÉG gyerektelen analfabétának is vannak elképzelései arról, milyenné kívánja nevelni utódját.

2018. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért mert mindenkinek joga van véleményt formálni. Azért mert nem tetszik neked hogy valaki gyerektelenül ír véleményt, még ő is ember és nem kell lenézni. Nem a bocika szemeid miatt írunk, hanem mert van véleményünk ha tetszik, ha nem.
2018. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert meglepő módon akinek nincs gyereke, az is volt gyerek.

Nemrég akadtam rá egy jó pár éves kérdésre, ami nagyon felhúzott. A kérdezőnek a 8 éves lánya nem tudta kigombolni a farmernadrágját, kérdező meg úgy volt vele, hogy ideje megtanulni, és nem segített neki levenni, míg a kislány be nem pisilt, aztán kimosatta vele a nadrágot. Egy rakás kérdező, gondolom, gyakorló szülők, helyeselték. Na most én konkrétan emlékszem, hogy tízévesként milyen nehéz volt kigombolni egy farmernadrágot, valamiért nagyon szűkre szabják rajta a gomblyukat, és eleve erősebb anyag. Nekem is volt gyerekkoromban olyan, amin varrónővel tágíttattuk a gomblyukat. (Harmincéves koromban is volt olyan farmerom, amin tágíttatni kellett a gomblyukat, mert a bőr lejött a kezemről, amire kigomboltam.) Nem látom be, hogy ebben az esetben miért lenne relevánsabb egy olyannak a véleménye, akinek van gyereke, mint egy olyané, akinek volt gyerekkorában szűk gomblyukú farmernadrágja.

2018. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!