Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy apu új...

Hogyan érjem el, hogy apu új barátnője ne lógjon folyton a rajtunk, mikor én apuval akarok kettesben programot csinálni?

Figyelt kérdés
16 és fél éves vagyok, a szüleim 2 éve váltak el, már mindkettőjüknek van új kapcsolata, apu új barátnője terhes is. Egyikkel sincs semmi bajom, de én hozzászoktam már ahhoz, hogy anyuval csinálunk anya-lánya programokat, ez megvan, viszont apuval már nincs apa-lánya program, mint régen. Régen mikor velünk lakott is eljártunk csak ketten vásárolgatni, étterembe, kávézóba, színházba, most viszont nincs ilyen, mert az új barátnője MINDIG jön velünk. Nagyon zavar. Ha náluk vagyok és otthon van, az természetes, nem is zavar, elbeszélgetek vele, de minek jön olyan program, ahova régen anyu sem jött, mert pont az a lényege, hogy apuval ketten legyünk? Már szóltam emiatt apunak, de süket fülekre találok, nem foglalkozik vele, mikor erről beszélek meg azt mondja unatkozik otthon... Hogyan érjem el, hogy ne jöjjön? De veszekedni sem akarok vele vagy bunkónak lenni, csak nem értem, hogy miért teszi tönkre ezzel a kedvemet heti szinten.
2018. nov. 27. 20:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha ilyen jóban vagy az új leányzóval, hogy örülsz a kistesónak, meg elvagy vele is otthon, akkor nem kell félned attól, hogy megbántod, ülj le vele nyugodtan beszélgetni. :)

Mondd el neki, hogy tökre örülsz, hogy vannak "családi" közös programjaitok, meg hogy az ő családjuknak is része vagy, és reméled a kistesóval négyesben is megmarad blabla... de mondd el azt is, amit itt leírtál, hogy régebben is voltak anyás-apás külön programok, és hogy ezek neked hiányoznak. Elmondhatod azt is, hogy szóltál már apudnak erről, de nem szeretnéd őt megbántani (mármint a csajt), nem akarod, hogy azt érezze, kitúrod, ezért beszéled meg vele is, hogy nem bánná-e, hogyha nem is minden hétvégén, de havi egy-két alkalom ilyen "apanap" lenne neked, így maradnának közös programok is, de a te vágyad is teljesülne.

2018. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
97%
Apukàd baràtnője fiatal. Új neki a helyzet veled, gondolom első gyermekét vàrja. Próbâld vele megbeszélni. Tuti nem akar neked rosszat, de lehet eszebe se jut, h ez rossz neked. Ö lehet úgy érzi, hogy mivel valamilyen formàban ti hàrman is egy csalàd vagytok apukàd révén, úgy normàlis, ha ő is megy. Lehet neki sose volt külön programja a szüleivel, és nem is tudja, hogy erre igényed van.
2018. nov. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
18%
Csinalj olyan programot apaddal ahova egy terhes no biztos nem johet mert neki veszelyes, banji jumping, falmaszas, ivaszat, mittudomen
2018. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!