Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg lehet változtatnom a...

Meg lehet változtatnom a szüleim véleményét erről?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és a szüleim gyermek/tinikorom óta tanárnak szánnak, miközben vehemensen tagadják ezt. Folyton mondogatják hogy nem akarok-e tanár lenni, és hogy olyan jó tanár lennék (nagy hülyeség, mivel lámpalázam van és nulla hivatástudatom). Ki is próbáltam a magántanítást, de nem váltam be, de ez sem elég nekik. Mit tudok tenni? Bocsánat, ha kicsit hosszú lett!

2018. nov. 29. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%

Kamukérdés! Azt se tudod, mi az, hogy angol szakos! Már rég nincs olyan, anglisztika van, annak pedig semmi köze a tanárszakhoz.

Amúgy pedig ha komolyan vennénk ezt a színvonaltalan kérdést: mért kéne bárkinek a véleményét megváltoztatni? 'A' ember nem 'B' ember véleménye szerint él.

2018. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Ismerős a helyzet velem is ez volt 11 osztályig. Legyél tnaár mert az jó, megbecsült szakma, nem olyan rossz a fizetés ha azt nézed mi lesz a munkád, sok lesz a szabadidőd, stb. . Én akkor összeszedtem magam és meg akartam beszélni velük a dolgot. Sajnos ez nem sikerült így mikor fakultációkat kellett választani a matematikát és fizikát választottam. Másnap beakartak jönni velem, hogy változtasam meg mert ez nem jó arra tanári szakra amit kinéztek ők nekem. Ott kifakadtam és elmondtam nekik, hogy nem leszek tanár nem akarok 4-5 évet végig szenvedni egy satnya fizetésért, az állandó felelőségért és nem akarok olyat tanulni ami nem érdekel. Most itt vagyok a Mercédes egyik beszállítójánál végül folyamatmérnökként és olyan munkát csinálok amit megfizetnek, rendes munkakörülményekkel nem nekem kell megveszegetni a licenc-eket.
2018. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves 11. válaszoló! A kettő szinoníma és nem kamu, utolsó éves vagyok a KRE-n. Én tudom hogy ehhez tanári szak kellett volna, de a szüleim, akik 50-esek, azt hiszik, hogy ezzel a diplomával angol tanár leszek, mert az milyen jó! Kedves utolsó! Mit szólnak ahhoz a szakmádhoz a szüleid? Egyébként gratulálok, hogy olyat csinálsz, amit szeretsz!
2018. nov. 30. 11:03
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
Az 50-esek nem mammutok. Aki négy és fél év alatt nem képes felfogni, hogy egy szak nem tanárszak, és a tanárképzés külön van, az gyengeelméjű. Aligha hiszem, hogy a szüleid azok.
2018. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es! Nem gyengeelméjűek, csak abszolút szűklátókörűek. Azt szeretnék, ha anglisztika után tanárszakra mennék mesterszakra! Remélem így már érthető a szituációm.
2018. nov. 30. 11:23
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
20 felett vagy. Beadod másra a mesterjelentkezésed. Nem kell tudniuk, állítsd őket kész tények elé. Bár én a helyedben tuti levelezőre mennék mesterin, és elkezdeném építeni a nem tanári hivatást, mielőbb.
2018. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

Drága 11-es. Bölcsészkarra jártam, több barátom anglisztikát végzett. Mind úgy mondják hétköznapi beszélgetésben, hogy angol szak. Azt meg, hogy nem tanári szak, honnan kellene tudni a szüleinek?


Kérdező, nem falusiak vagytok véletlenül? Rokonaim kisvárosban éltek, ott volt ez a mentalitás, hogy aki értelmiséginek számít a településen, az a tanár, orvos, pap. Aki el akart érni valamit a falusiak szemében, az ezt a hármat célozta meg. Ilyenkor a szülők annyit látnak, hogy az angol szak a három közül a tanárhoz áll legközelebb, ezért nyomatják azt.

2018. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kedves 17! Nem, budapesti vagyok, bár anyukám egy kis faluban nőtt fel és én is a közeli kisvárosban születtem, de még nem éltem vidéken :)
2018. nov. 30. 18:45
 19/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul anyukám tudja hogy lámpalázas, rossz szónok vagyok, mégis szerinte tökéletes tanár lennék, na ez az igazi gyengeelméjűség!
2018. dec. 1. 13:43
 20/20 anonim ***** válasza:
Figyu csináld azt amit akarsz.Én rendőr vagy bv-s akartam lenni.Szüleim nem akarták,de elfogadták hogy én kék egyenruhában érzem igazán önmagamnak magam.Mondjuk engem pszichológusnak szántak,közben elég harcos habitusom révén sz..rtam éppen mindenki lelki állapotára.
2018. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!