Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermeketek az egyetem...

A gyermeketek az egyetem elvégzése után két évnyi munka után ott akarja hagyni a szakmáját. Helyette egy egy éves tanfolyamot szeretne elvégezni és nyelvet tanulni közben. Támogatnátok anyagilag?

Figyelt kérdés
Szüleim rengeteg pénzt öltek az egyetemi éveimbe, de sajnos én úgy érzem, hogy 18 éves koromban nem tudtam olyam döntést hozni, ami az akkor még kiforratlan személyiségemhez illett. Most úgy érzem, hogy az diplomám csak egy B terv lenne, mást szeretnék tanulni, emberekkel foglalkozni. Egy éves, nappali tagozatos tanfolyamon tudnám elsajátítani. Ti mit szólnátok, ha a gyerek ezzel állna elő?
2018. dec. 12. 22:17
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

Engem támogatnának mindenben.

Ugyanakkor rosszul érezném magam ebben a helyzetben, úgyhogy nem hagynám ott a munkám, amíg félre nem tudok tenni arra az egy évre valamennyi pénzt. Legalább annyit, amennyi a sulit és a nyelvtanulást teljesen fedezi, meg a saját szükségleteidet (ruhák,kozmetikumok,telefontöltés,bérlet).

Hogyha rezsibe nem szállsz be, szerintem az nem akkora tragédia, de a saját dolgaidat már illene fizetni. Ez csak az én véleményem, nektek kell megbeszélni otthon.

Te látod,hogy pl milyenek az anyagiak otthon. Ha szarrá dolgozzák magukat a szüleid ,hogy neked jó legyen, akkor én nem mennék így bele,hogy teljesen ők tartsanak el.

De ha jobban mennek a dolgok és nem oszt nem szoroz a +1 fő a rezsiben, akkor hajrá,beszéljétek meg.

Egy év hamar eltelik

2018. dec. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
Indul a képzés estin, de nem az én megyémben, hanem Budapesten. Most Budapesten élek, havi 150 ezer forintba kerül a lakbér+rezsi+kaja+utazás Budapesten haza+utazás a szülővárosomba+lakástakarékom. Ez egy évben 1.8 millió forintba kerülne + a képzés ára. Na most az esti képzésen heti 2*4 óra lenne, a nappali meg kb. 4*6-7. Mivel elég gyakorlatorientált képzés ezért megkérdőjelezném a minőségét az esti képzésnek. A fő probléma viszont nem ez, hanem hogy a szülővárosában lenne lehetőségem végig gyakorlatozni, mert édesanyám is ebben a szakmában dolgozik és ha befogadna egy évig, akkor végig mellette dolgozhatnék. Budapesten nem lenne erre lehetőség. Nem csak anyagi, hanem effajta támogatást is kérnék tőle. És igen, így a mamahotelbe is vissza kéne kéredzkedni. Most 23 éves vagyok és 2 évet dolgoztam le eddig az egyetemi diplomámmal.
2018. dec. 13. 07:54
 13/50 anonim ***** válasza:
74%
Megvan a tanfolyam ára? Ki tudod fizetni? Ha igen, hajrá. Ha nem , ne tanfolyamozz. Dolgozó ember ne a szüleivel fizettesse már az ilyesmit... Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér.
2018. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
A tanfolyam ára természetesen megvan, a lakástakarékomat is minden további nélkül tudnám fizetni. Kb. 1 millió forint félrerakott pénzem van. Enni, fedelet a fejem fölé nem tudok már. Esetleg a szülővárosomban meg tudnám kérni a két volt munkahelyemet, hogy beugrós munkákat elvállalhassak hétvégén, de hogy abból mennyi jön be, az bizonytalan.
2018. dec. 13. 08:11
 15/50 anonim ***** válasza:
35%
Nem, nem támogatnám. Elvégezte az egyetemet, dolgozott két évig, ergo kb 24 éves, felnőtt ember. Oldja meg maga. Vállaljon munkát a tanfolyam mellett, ha most ezt tálalta ki. Nem gyerek már
2018. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
73%
(A gyakorlatnak mi köze hozzá, hogy nappalin vagy estin tanulsz? Semmi.)
2018. dec. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

De. Az esti képzés nincs a megyémben, csak nappali. Ha nem a megyémben vagyok, akkor pedig nem tudok édesanyám mellett gyakorlatozni.

Egyébként mióta munkaképes korban vagyok, azóta dolgozom. A szüleim tudják, hogy nem vagyok egy lusta, munkakerülő ember. 17 évesen is feketén már gyümölcsöt jártam szedni a földekre. 18 éves koromban óta egy nyaram nem volt, amit láblógatva töltöttem volna el. Ennek fejében merném csak megkérni őket, hogy segítsenek.

2018. dec. 13. 08:29
 18/50 A kérdező kommentje:
A statisztikák szerint a magyar fiatalok átlagosan 27-28 évesen költöznek el a szüleiktől... akkor ekkora baj, ha én visszamegyek 23-24 évesen egyetlen egy évre?
2018. dec. 13. 08:32
 19/50 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem baj, kérdező. A kérdés az, hogy a te szüleid hogy állnak hozza. Itt leírhatja neked 500 ember, hogy ő kiugrálna a bőréből örömiben, hogy a gyerek haza költözik, teljes ellátást kapna ingyen és bérmentve, sőt, havi fél milla zsebpenzt is adná mellé, ha a te szüleid nem így gondoljak. Egyetemét végzett felnőtt emberként higy nem az jut eszedbe elsőre, hogy oket kérdezd meg?
2018. dec. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
18%
Dehogy baj kérdező. Akik itt irogatják, hogy gáz, azok 90%-a még otthon lakik és esélye sincs elköltözni vagy albiban nyüglődik és nem jut egyről a kettőre. Itt vezetik le az ebből fakadó feszkójukat, nehogymár másnak jó legyen...
2018. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!