Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermeketek az egyetem...

A gyermeketek az egyetem elvégzése után két évnyi munka után ott akarja hagyni a szakmáját. Helyette egy egy éves tanfolyamot szeretne elvégezni és nyelvet tanulni közben. Támogatnátok anyagilag?

Figyelt kérdés
Szüleim rengeteg pénzt öltek az egyetemi éveimbe, de sajnos én úgy érzem, hogy 18 éves koromban nem tudtam olyam döntést hozni, ami az akkor még kiforratlan személyiségemhez illett. Most úgy érzem, hogy az diplomám csak egy B terv lenne, mást szeretnék tanulni, emberekkel foglalkozni. Egy éves, nappali tagozatos tanfolyamon tudnám elsajátítani. Ti mit szólnátok, ha a gyerek ezzel állna elő?
2018. dec. 12. 22:17
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
lakhatna itthon, a szobájában, ha neki az elég. de az életét magának kell finansziroznia. Ha épp nem telik a tanfolyamra, akkor spóroljon még egy évet, tanuljon utána. Ha nem munkaképtelen, nem beteg, persze támogatnám lekikelg, bíztatnám, stb, de nem tartanám el mint egy kisgyerket. nyilván lakbért sose kérnék tőle, de a telefonját, kajába beszállni az alap. Fűtés, ilyenek nem lesz több, arra sose kérnék.
2018. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
80%

Milyen diplomád van amivel 20-21 éves korodra végeztél?


Meg át kéne értékelni a dolgot. Van 1 millió spórolt pénzed, de enni nem tudsz? De, tudnál csak kényelmesebb ha anyuciék eltartanak.

2018. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
84%

A szülő minden esetben eldöntheti, hogy miben támogatja nagykorú gyermekét.


A nagykorú gyermeknek ─ tanulmányaival kapcsolatban ─ joga van az önálló döntéshez, de hogy azt a szülei bármi módon finanszírozzák-e az egyedül a szülők döntésén múlik.

2018. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
9%

Ha belekezdek valamibe ─ pláne ha azt a szülők finanszírozzák ─ akkor azt illik végig csinálni.


Ha a szülők egy újabb projektet nem támogatnak, akkor úgy jártál (bizalomvesztésről lehet szó).

2018. dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

(Diplomát simán lehet letenni 21 évesen, 3,5 éves a képzés. Végzősként már végig dolgoztam.)

2018. dec. 13. 09:10
 26/50 anonim ***** válasza:
0%
Milyen diplomát szereztél? Milyen képzésre akarsz most járni?
2018. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
90%

A válaszolók tényleg nem olvassák végig a kérdést és az utána következő kiegészítő kommenteket?


A válaszoló a szülővárosában tudna nappali képzésre jàrni, így

kézenfekvő, hogy hazaköltözne, nem maradna pesten.


Összeszedte a képzés díját, nem is akarta ezt mással kifizettetni.


Ergo, annyit szeretne, hogy had költözzön haza az üresen álló szobájába, had egyen a vacsorávól, ha anyukája főz, ő pedig kifizeti ezt a tanfolyamot és visszaül az iskolapadba. A szó szoros értelmében anyagi “támogatást” nem kér, inkább a lakhatáson, az otthoni étkezésen van a hangsúly. Szóval ennek fényében: ti azt mondanátok a gyereketeknek, hogy nem jöhetsz ide, a te döntésed volt, old meg!?


Nem egymilliót kér képzésre meg zsebpénzt bulira...csak, hogy had lakjon újra otthon a szobájában, jesszus... azért sokszor elképedek, hogy az itt válaszolgató szülőknek milyen lelkibeteg elnyomott gyerekei vannak/lesznek. Szomorú.

2018. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
93%

De ezt az egészet miért itt kell megkérdezni? A saját szüleiddel kellene megbeszélni ezt.

Nem vagyunk egyformák. Az én szüleim gond nélkül támogatnának, de pl a párom szülei már 18 éves kora előtt sem támogatták a párom, kb kirakták az utcára ahogy nagykorú lett.

Nem egyformák a szülők.

Mindamellett szerintem 1 millió tartalékod ha van, azt írod, abból nem nagyon kell aggódni, hogy mi lesz 1 évig. Főleg,hogyha heti 4 nap van képzés, akkor mellette tudsz dolgozni ha nagyon akarsz. Diákigazolányod gondolom lesz, tudsz heti 1-1 nap munkát is vállalni ha nagyon kell.+ elég nagy megtakarításod van, szerintem ki lehet belőle jönni egy évig. Még ha kicsit kell a szüleid támogatása, akkor sem leszel teljesen rájuk utalva

2018. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
35%

27!


Elolvastam. Gyerekem is van, nem lelkibeteg. Továbbra is tartom, hogy felnőtt emberről van szó, aki önálló életet él, magának kell megoldania. Most úgy döntött, hogy x tanfolyamot végzi el, jövőre majd y jut eszébe, aztán w, és így tovább. 18 évesen már felnőtt volt, mind annak tartja magát, hozott egy döntést, hogy ő egyetemre jár. Finanszírozták a szülők- gondolom albérletet fizettek neki, talán még a tandíjat is. Ez nem ket fillér. Utána dolgozott 2 évet, és hopp, mégsem tetszik. Nem jó a hozzáállása a dolgokhoz. Magának kell megoldania, nem a szüleinek. Emellett ok, az hogy ott lakik, ingyen van. A plusz víz és villany nem ajándék a szolgáltatótól és 3 emberre nem elég amit kettőre főznek. Egy plusz személy eltartása igenis pénzbe kerül. Kérdezőnknek a kérdést a úgy is a szüleinek kellene feltennie de nekem pl evidens lenne, hogy azt mondom, természetesen hozza járulok ag extra költségekhez. Aztán majd a szülő eldönti, hogy 1, támogatja e, 2, kér e pénzt

2018. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem meg, mert kíváncsi voltam a közvélekedésre, de nem lettem okosabb, mert elég megosztóak a vélemények, persze nem akartam ebből kiszűrni, hogy személyesen az én szüleim hogyan reagálnak. Azzal nem értek egyet, hogy egy 18 éves felelősségteljes döntéseket tud hozni. Jogilag felnőtt, de ne tegyünk úgy, mintha nem tudnánk, hogy attól még, hogy a jog ezt mondja, az ember élete végéig változik még és a tapasztalatai alakítják a gondolkodásmódját. És a mai fiatalok másképp kondicionálódtak, mint a rendszerváltás előtt felnevelkedett szüleink. Mi voltunk az első generáció, akikre behatással volt a fogyasztói társadalom, így nagyobb elvárásaink vannak, könnyebben leszünk boldogtalanok és elégedetlenek, az életünk menetét folyamatosan megkérdőjelezzük, így nem meglepő, ha szaporodnak a pályaelhagyók. Ma már nem szégyen, ha nem az első munkahelyről megyünk nyugdíjba. Ezt be kéne látnia azoknak józan ésszel, akik még a szocializmus eszméiben nőttek fel.

Igen, el tudnám tartani magam, bevallom. És igen, kényelmes lenne a szülőknél. De ha a szülők tudják segíteni a gyereket, minek szenvedjen feleslegesen? Csodálkozunk, hogy szaporodnak a beteg emberek, hőbörgünk az egészségügy miatt, de eközben meg a saját gyerekünknek kívánjuk, hogy stresszeljen az élete miatt, miközben mi jómódban élünk és meg tudnánk osztani, amink van? Mert teher alatt nő a pálma. Mert szenvedjen a gyerek. És mert ha elvégzett egy egyetemet és nem szereti, amit csinál, dögöljön bele, csinálja végig, amit elkezdett. Aztán meg csodálkozunk, hogy sok a boldogtalan, beteg ember és a kormányra és mindenki másra ujjal mutogatunk. Igen, 1 millió forintom van, de nem, nem szeretném elköltenk az összeset. Mivel szükségem van a tőkére, mert szeretnék családot alapítani belátható időn belül. A szüleimtől nem kaptam saját ingatlant, autót, készpénzt, hogy el tudjam kezdeni kiskirályként az életemet, ők iskoláztak és etettek, de manapság sajnos több kell, hogy az ember biztos lábakon álljon.

Ez a véleményem. A szüleimet nem fogom elítélni, ha nem segítenek. Végig tudom csinálni egyedül is, csak nyílván akkor nagyobb szenvedéssel.

Mi meg persze a gazdagoktól várjuk, hogy csodát tegyenek velünk, több fizetést adjanak, ne legyen egykulcsos adó, csökkenjen az ÁFa, de a saját gyerekünknek azt kívánjuk, hogy szenvedjen, mert ilyen az élet. És így teremtjük meg mi is azt a rossz közeget, amiben élünk, és annyira megvetünk.

Bocsánat, ha kicsit filozofikussá sikerült. Mindenkinek tisztelem a véleményét, de ha lesz gyerekem, én nem ezt az utat választom.

2018. dec. 13. 10:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!