Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermeketek az egyetem...

A gyermeketek az egyetem elvégzése után két évnyi munka után ott akarja hagyni a szakmáját. Helyette egy egy éves tanfolyamot szeretne elvégezni és nyelvet tanulni közben. Támogatnátok anyagilag?

Figyelt kérdés
Szüleim rengeteg pénzt öltek az egyetemi éveimbe, de sajnos én úgy érzem, hogy 18 éves koromban nem tudtam olyam döntést hozni, ami az akkor még kiforratlan személyiségemhez illett. Most úgy érzem, hogy az diplomám csak egy B terv lenne, mást szeretnék tanulni, emberekkel foglalkozni. Egy éves, nappali tagozatos tanfolyamon tudnám elsajátítani. Ti mit szólnátok, ha a gyerek ezzel állna elő?
2018. dec. 12. 22:17
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!


Már az átlag 16 éves is azt hiszi, a világ körülötte forog, omar majdnem felnőtt, a 18 éves pedig egyértelműen úgy van vele, ő nagykorú, felnőtt, mindent tud és mindent jobban.


Igen, mindig is megoszlóak lesznek ilyen kérdésekben a válaszok, mert az emberek nem egyformák. Én úgy gondolom, a Pisti meg amúgy, a Zsuzsi meg megint máshogy. Ilyen kérdést feltenni se nagyon van értelme, hiszen mindegy, hogy mi mit válaszolunk.

Azért a helyedben melyen elszegyellnem magam, ha ennyi idősen, 2 év önállóság után a mamahotelbe vágynék és mindezt teljesen ingyen, hiszen nehogy mar ne tegyek még ezt nekem, a gyerekek vágyok, nem 18 évre vállaltak

2018. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Én nem szégyellem magam miatta. Szüleim házasságuk alkalmából saját lakást kaptak. 20 évesen már ketten voltak egy háztartásra. Volt hol lakniuk. Én nem kaptam szüleimtől saját tulajdont és egyedül vagyok. Ha csak a kajáról lenne szó, ki tudnám fizetni magamat egy évre. De mivel fedél sincs a fejem felett, ezért a legnagyobb problémát az jelenti. 80 ezer forint egy szoba most Budapesten. Ha lenne egy két szobás lakásom, mint anno a szüleimnek és kiadnám a másik szobát, élnék, mint hal a vízben. Mások a körülményeim, és ezt a szülők is elismerik.
2018. dec. 13. 11:09
 33/50 A kérdező kommentje:
Ja és ha lenne lakásom, a lakástakarékot sem fizetném. Gyakorlatilag ha most abban a helyzetben lennék, mint anno a szüleim, akkor csak a kaját kéne állnom, de azt is tudnám fedezni a bérlésből. Tudom, hogy ez nem érv, mert vannak nálam rossz helyzetben lévők is, de nem értem, hogy miért kéne szégyelljem magam.
2018. dec. 13. 11:10
 34/50 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem megy az értelmező olvasás, akkor az egyetem is felesleges volt
2018. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:
Rendben, ha így gondolod.
2018. dec. 13. 11:20
 36/50 anonim ***** válasza:
72%
Én támogatnálak ebben a felállásban. A tanfolyam díját te fizeted. Többet főzök. Rezsipénzt nem kérek a saját gyerekemtől. 1 év az egész, nagyon hamar eltelik.
2018. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a válasz nagyban függ a szülők anyagi helyzetétől. Az én szüleim eleget keresnek ahhoz, hogy igazán nem számít ki hol étkezik, vagy a plusz vízköltség. Így ők nem éreznék anyagi tehernek a beköltözésem, a takarítás és a ki mikor fekszik lenne a problémásabb. Nekem a szüleim az akkor 27-8 éves unokatesómat is beköltöztették magukhoz, mondván ott jobban tud tanulni. Amúgy én szerintem 19 éves koromban végeztem a gimivel, senkiben fel sem merült, hogy el kéne tartanom magamat az 5,5 éves egyetem végéig, mindig tudtam, hogy bármikor hazamehetek.
2018. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
Diplomád és munkaviszonyod van. Nem támogatnám szülőként, max akkor ha az elsőt én erőltettem volna a gyerekemre (nem tenném). Ne érts félre, nem a tanulás ellen vagyok, mert 30+ évesen most szerzem a 3. diplomámat, de sem a szülőktől, sem a páromtól nem vártam el soha, hogy finanszírozza a "felnőttkori" tanulmányaimat, főleg munka mellett, amikor már saját kötelezettségeim is vannak. Szóval nem.
2018. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
52%
Mindig rejtély volt számomra az minek csinál gyereket aki nem akarja támogatni még az alapvető szükségleteit sem az megvalósításhoz.. nem a gyerek akkart megszületni...
2018. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó, hagyjuk már a műhisztit.. Itt arról van szó, hogy valaki aki két éve dolgozó ember, megint az anyjával akarja eltartani magát, mert éppen most tanulni akar. Meddig kénytelen alárendelni a szülő az életét a felnőtt gyermekének? Ha negyven évesen dönt úgy valaki, hogy hopp, ő megint úgy látja jónak, akkor a szülei kötelesek eltartani a negyven éves "gyereket " is? Itt adott egy ember, aki két éve önellátó. Ugyan ne kezeljük már gyerekként, akinek még mindig kötelesek a szülei fizetni a tanulmányait... Önerőből nem megy? Akkor ne tanuljon.
2018. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!